SİZİ ARAYALIM  

TESTDAF Sınavı Nedir?

ALMANCA EĞİTİM İÇİN;

TESTDAF  ( Test Deutsch als Fremdsprache )

TESTDAF sınavı yaklaşık olarak 80 ülkede 300 den fazla sınav merkezi ile operasyon edilmekte olup merkezi bir sınav sistemidir. TESTDAF sınavının merkezi Hagen’deki TestDaF-Enstitüsü’dür. TESTDAF sınavı, dillere ilişkin Avrupa ortak referans çerçevesinin altı basamaklı derecelendirme sisteminde b2 den başlayıp c1 lik kısma olan kadar ki basamakları kapsamaktadır. Bunlar;  TestDaF Seviye 5 (TDN 5) TestDaF Seviye 4 (TDN 4) TestDaF Seviye 3 (TDN 3) dir.

TESTDAF sınavı 4 ayrı bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler okuma anlama, dineleme anlama, yazılı anlatım ve sözlü anlatımdır.

Okuma anlama bölümünde 60 dakikalık bir sürede 30 soruyu cevaplamanız beklenmektedir. Dinleme Anlama bölümünde 40 dakikalık bir sürede 25 soruyu cevaplamanız beklenmektedir. Yazılı anlatım bölümünde 60 dakikada verilen bir konu hakkında kompozisyon yazmanız beklenmektedir ve  sözlü anlatım bölümü son bölüm olarak yaklaşık 35 dakikadır ve verilen konu hakkında sınav yetkilisi ile konuşmanız beklenmektedir.

TESTDAF sınavını ülkemizde Goethe İnstitut yapmaktadır.

TESTDAF sınavından yeterli skoru alamayacağınızı düşünüyorsanız web sitemizde Almanya dil okulları bölümlerini inceleyebilir ve Almanya’da dil eğitimi alarak sınava daha rahat hazırlanabilirsiniz.

Uluslararası Dil Sınavları