SİZİ ARAYALIM  

Yurtdışı Dil Okulları

İçindekiler

Yurtdışı Dil Eğitimi Hangi Ülkelerde Var?

Yurtdışında deneyimlenecek farklı eğitim seçenekleri mevcut. Lisans ve yüksek lisans gibi üniversite eğitimlerinin yanında yurtdışında dil okulları da en çok tercih edilen eğitimlerden bir tanesi. Yurtdışında dil eğitimi hangi dilde olursa olsun iletişim becerilerini, samimi ve eğlenceli bir ortamda güven ve akıcılık yaratmaya odaklanarak geliştirir. İletişimsel bir yaklaşımla, öğrenciler çeşitli 'gerçek yaşam' durumlarında dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini geliştirirler.

Öğrenilmek istenen dilin resmi olarak konuşulduğu bir ülkede dil eğitimi almak, o ülkede faaliyet gösterme ya da daha fazla araştırma ya da sınav hazırlık kurslarına devam etme konusunda size güven ve beceri kazandıracaktır. Yurtdışı dil okulları Avrupa’dan Amerika’ya Asya’dan Avustralya’ya kadar farklı kıtalarda ve ülkelerde bulunuyor.

Yurtdışında dil eğitimi Almanya, Amerika, Avustralya, Dubai, Fransa, Güney Afrika, İngiltere, İrlanda, İspanya, İtalya, Japonya, Kanada, Malta ve Çin’dir.

Kanada Dil Okulu

Kanada’da dil eğitimi vermek adına kurulmuş yurtdışı dil okulları genel itibari ile Toronto, Vancouver, Montreal, Victoria ve Calgary gibi şehirlere yayılmıştır. Bu şehirlerden Toronto ve Vancouver en popüler destinasyonlar olarak öne çıkmaktadır.

Malta Dil Okulu

Yurtdışında dil okullarının bir diğeri Malta’da bulunur. Malta’da İngilizce dil eğitimi alırken aynı zamanda yarı zamanlı çalışma izni de elde edilebilir. Malta’da ki dil okulları genel itibari ile Sliema ve StJulians da toplanmıştır. Bunun yanında Gozo ve başkent Valetta’da da dil okulları bulunmaktadır. Türkiye’ye 2.5 saatlik uçuş mesafesinde olması, Schengen vizesi ile eğitim sonrasında öğrencilerin Avrupa’yı gezme ve vize kolaylıklarıgibi imkanlara sahip olmasından dolayı İngilizce dil eğitimi almak isteyenlerin en çok tercih ettiği ülkelerden olmuştur.

Avustralya Dil Okulu

Güney Yarım Kürede bulunan, farklı bir iklime ve coğrafyaya sahip Avustralya yalnızca iyi derecede bir dil eğitimi ile değil ama yüksek yaşam standartları ile adından söz edilen bir ülkedir. Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen kişilerin çalışma izni de elde edebiliyor oluşu Avustralya’yı cazip kılan bir diğer önemli etkendir. Avustralya dil okulları genel itibari ile Sydney, Melbourne, Brisbane, Peth gibi şehirlere yayılmıştır.

Amerika Dil Okulu

Amerikan aksanının ve Amerikan İngilizcesinin, İngiliz İngilizcesine karşı dünya üzerinde daha çok kabul edildiği su götürmez bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Amerika dil okulları; hayatın herhangi bir alanında İngilizce konuşma ve yazma becerisine sahip olmak isteyen adaylar için sunmuş olduğu çeşitli dil eğitimi programları ile öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Amerika’nın birçok bölgesinde dil okulları bulunmaktadır. Amerika’da İngilizce eğitimi; dil okullarının yanında bazı Amerikan üniversiteleri tarafından da verilmektedir.

İngilizce dünyada ortak olarak kullanılan ve ikinci dil olarak en çok tercih edilen bir dildir. Bu sebeple yurtdışında dil okulu olarak ilk akla gelen ülkeler arasında ilk sırada hiç kuşkusuz Amerika gelmektedir.

İngiltere Dil Okulu

Yabancı dil olarak bütün dünyanın ortak dili olarak kabul edilmiş İngilizce, en çok insanın konuştuğu ve bir o kadar da insanın öğrenmek istediği dil olmuştur. Bu konuda İngilizcenin doğmuş olduğu İngiltere; hayatın herhangi bir alanında İngilizce konuşma ve yazma becerisine sahip olmak isteyen Türk adaylar için, Türkiye’ye olan yakınlığı ve İngiltere dil okullarının sunmuş olduğu birçok program sayesinde en çok tercih edilen ülkelerin arasına girmiştir.Bournemouth, Brighton, Eastbourne, Tourqay, Londra, Manchester, Liverpool gibi şehirler yurtdışı dil okullarının İngilizce dil eğitimi için bulunduğu lokasyonlardır.

Dubai Dil Okulu

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Abu Dhabi’den sonra en büyük ikinci emirliği Dubai’dir. Dubai’de halkın büyük bir çoğunluğunu yabancı vatandaşlar oluşturur. Yurtdışında dil okulu olarak İngilizce dil eğitimi alacağınız ülkelerden Dubai’de haftada 20 saat yarı zamanlı çalışma izni de elde ediliyor.

İrlanda Dil Okulu

İrlanda’da İngilizce eğitim vermek için kurulmuş dil okulları genel itibari ile İrlanda’nın Dublin şehrinde bulunmaktadır. İrlanda’da 100’ü aşkın İngilizce dil okulu bulunmaktadır. Dil okullarını denetleyen bir kuruluş da kurulmuştur ve bu sebeple yüksek standartlarda eğitim verilmektedir. İrlanda’da dil eğitimi almak isteyip 25 hafta ve üzeri dil okullarına kayıt yaptıracaklara çalışma izni vermesi ile öğrencilerin bu gibi firmalarda çalışma imkanı bulabilirler. Bunların yanında İrlanda’da dil okuluna giden öğrenciler hizmet ve turizm sektöründe de çeşitli işlerde çalışmaktadırlar.

Almanya Dil Okulu

Almanca, dünyanın önde gelen kültür dillerinden biri ve en çok konuşulan dillerin arasında da ilk sıralarda yer almaktadır. Almanya, Avusturya başta olmak üzere Belçika ve Fransa’da çok konuşulan dillerin arasındadır. Türkiye için yurtdışı dil okulları arasında en çok tercih edilen ülkelerden biri Almanya’dır. Bunun en büyük sebeplerinden bazıları Almanya-Türkiye arasındaki ilişkiler, Almanya’nın Türkiye’ye yakın olması ve dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olması söylenebilir.

Japonya Dil Okulu

Japonya’daki yurtdışı dil okulları öğrencilere farklı amaçlara yönelik olarak uzun ve kısa dönemli olmak üzere çeşitli kurs seçenekleri sunar. Japonya’da dil eğitimi alabileceğiniz bazı bölgeler; Nagoya, Fukuoka, Tokyo ve Kyoto’dur.

Fransa Dil Okulu

Fransızca dili dünya üzerinde yaklaşık 200 milyon insan tarafından kullanılmaktadır. Fransızca Fransa dışında Lüksemburg, Belçika, İsviçre, Monako ve Kanada’nın bazı bölgelerinde ve eski Fransız sömürge ülkelerinde kullanılmaktadır. Bunun yanında moda, edebiyat, eğitim ve ticaret anlamında da Fransızca dünyada en çok konuşulan dillerin arasındadır. Paris, Nice ve Montrepiler gibi şehirler Fransızca dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkeler arasındadır.

İtalya Dil Okulu

Yurtdışı dil okullarından bir diğeri İtalya’dır. İtalya’da İtalyanca dil eğitimi alınabilir. İtalya dil eğitimi alacak kişilere tarih ve modernliği bir arada sunmaktadır. İtalya’daki dil okulları genellikle Roma, Floransa, Milano gibi şehirlere yayılmıştır.

Güney Afrika Dil Okulu

Yurtdışı dil okullarının bulunduğu ülkelerden biri de Güney Afrika Cumhuriyeti’dir. Ülkenin sahil şeridi boyunca uzanması, Türk öğrenciler için ekonomik okul masrafları ve yaşam giderlerini bulundurması, eğitim ile turizmi bir arada sunabilmesinden dolayı İngilizce dil eğitimi için Türk öğrencilerin ilgisinin arttığı bir lokasyon olarak ön plana çıkmaktadır.

İspanya Dil Okulu

İspanya’da dil eğitimi almak İspanyolca öğrenmek isteyen insanlar için harika bir seçenektir. Yurtdışında dil okulları arasında İspanya, dil eğitimi almak isteyen öğrencilere kaliteli eğitimin yanında, sosyal ve kültürel anlamda birçok seçenek sunmaktadır. İspanya dil okulları genel itibari ile Madrid, Barcelona, Valencia, Malaga, Granada gibi şehirlere yayılmıştır.

Çin Dil Okulu

Çinceyi öğrenmenin en etkili yönetimi ise Çin dil okullarından eğitim almaktan geçer. Çince öğrenmek sanıldığı kadar zor değildir. Çin dil okulları kullanmış oldukları pratiğe dayalı eğitim sistemleri, çağdaş sistemler ve ileri seviyede ki dil öğrenme teknikleri ile dil eğitimi alacaklara dil öğrenme başarısını garantilemektedir. Çin yaşam masraflarının Türkiye’ye oranla da düşük olması Çince öğrenecek Türk öğrencilerinin artmasına neden olmaktadır.

 

DEVAMINI GÖR

Popüler Dil Okulu Ülkeleri

Dil okullarının bulunduğu şehirleri ve okulları incelemek için tıklayın.