sliderslider
Dil Okulları / Ülkeler / Almanya

Almanya Dil Okulları


ALMANYA HAKKINDA

Almanya; Avrupa kıtasının ortasında bulunan Polonya, Çekya, Fransa, Hollanda, İsviçre ve Avusturya’ya komşu olan ülkedir. Almanya ılıman iklime sahiptir. Kışları soğuk ve bulutlu yazları ise ılık ve rüzgarlı geçmektedir.

ALMANYA DİL OKULLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Almanca dünyanın önde gelen kültür dillerindendir. Başta Almanya ve Avusturya olmak üzere Liechtenstein, İsviçre gibi ülkelerde de kullanılmaktadır. Almanca, İngilizce’ den sonra Fransızca ile birlikte Avrupa kıtasında en çok kullanılan dil olarak ortaya çıkmaktadır. Yaklaşık 120 milyon insan Almanca dilini kullanmaktadır.

Almanya’nın Türkiye ile ticari ilişkilerinin gün geçtikçe artması, Alman turistlerin her geçen gün tatil amaçlı Türkiye’yi tercih etmeleri, otomotiv ve mühendislik alanlarında Almanca dilinin kullanımının artması Türk öğrencilerini Almanca dilini öğrenmeye itmektedir. Bir dili öğrenmenin de en iyi yolu o dilin konuşulduğu ülkede dil eğitimi almaktır.

Bu nedenle Almanya’da bulunan dil okulları öğrencilere göstermiş oldukları özel ilgi, kaliteli eğitim ile Almanca öğrenmek isteyenlerin vazgeçilmezi olmuştur. Almanya’daki dil okullarının federal sistem tarafından denetlenmesi de dil okullarının belirli bir eğitim kalitesinin altında hizmet vermemesini sağlamaktadır.

Almanya’daki dil okulları kullanmış oldukları çağdaş sistemler ve ileri seviyedeki dil öğrenme teknikleri ile dil eğitimi alacaklara dil öğrenme başarısını garantilemektedir.

Almanya'daki dil okulları Frankfurt, Berlin, Münih ve Hannover gibi şehirlere yayılmıştır ancak bu şehirlerin dışında farklı şehirlerde de dil okulları bulunmaktadır.

KONAKLAMA

Almanya’daki dil okulları öğrenciler için sunmuş olduğu konaklamaların yanı sıra öğrenciler kendi konaklamalarını kendileri de bulabilir ya da bir tanıdıklarının yanında kalabilirler. Almanya’daki dil okullarının öğrencileri için sunmuş olduğu konaklama seçenekleri aile yanı konaklama ve öğrenci yurdu konaklamalardır.

PROGRAMLAR

Almanya dil okullarının öğrencilere sunmuş oldukları programlar; Genel Almanca, Yoğun Almanca, Akademik Almanca ve TESDAF hazırlık gibi programlardır.

Almanya’da dil eğitimi almak isteyenler 2 haftadan 12 aya kadar dil eğitimi alabilirler. Buradaki süre tamamen öğrencinin ihtiyacına ve isteklerine göre ayarlanmaktadır. Almanya’daki dil okullarına her Pazartesi başlangıç yapabileceğiniz gibi bazı okullara her ayın belirli bir döneminde başlama imkanınız da bulunmaktadır.

VİZE

Almanya’da 3 aya kadar dil eğitimi almak isteyen öğrenciler turist vizesi ile Almanya’da dil eğitimi alabilirler. 3 aydan fazla dil eğitimi almak isteyenler ise öğrenci vizesi ile Almanya’da dil eğitimi alabilirler. Yeşil pasaporta sahip kişiler ise 3 aya kadar alacakları dil eğitimlerinde Almanya’ya vizesiz seyahat edebilirler.

 Almanya’da anlaşmalı olduğumuz bazı dil okulları; The Language Galery, Tandem Koln, DID, Eurocenters ve Go Academy gibi okullardır.

 DEVAMINI OKU

Dil Okulları

Berlin
Berlin Dil Okulları
Frankfurt
Frankfurt Dil Okulları
Hamburg
Hamburg Dil Okulları
Köln
Köln Dil Okulları
Münih
Münih Dil Okulları

Almanya Şehir Rehberi

Snow Berlin
Snow Frankfurt
Snow Hamburg
Snow Köln
Snow Münih
Tarihi yapısı ve keşfedilmeyi bekleyen sokaklarıyla Avrupa’nın bohem ruhu Berlin, Almanya’nın başkenti ve en büyük şehridir. Dünyanın ve Avrupa’nın en gelişmiş devletlerinden biri olan Almanya'nın başkenti olan Berlin dünyanın en önemli şehirlerinden birisidir. Hem Almanya'nın hem de Avrupa'nın önde gelen kültürel ve politik başkentlerinden birisidir. Pek çok alanda gelişmiş olan şehir, eğitim alanında da çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bu bakımdan dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği şehirlerin başında gelmektedir.

Berlin’e Ulaşım
Berlin’e Türkiye’den hava veya karayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Havayolu ise en ideal ve hızlı ulaşım yoludur. Türkiye’den Berlin’e aktarmalı ve aktarmasız uçuş seferleri bulunmaktadır. Uçuş süresi yaklaşık 3 saattir.

Berlin’de Ulaşım
Berlin’de gelişmiş bir toplu taşıma sistemi ve raylı sistem mevcuttur. Bu sistemin haritası ilk başta karmaşık gözükse de alışınca oldukça kullanışlıdır. Berlin’de metro hatları arası bağlantılar son derece işlevseldir. Bu ulaşım sistemi sayesinde şehrin her noktasına ulaşım kolaylıkla yapılabilmektedir.

Berlin’de Yaşam Masrafları
Berlin’de para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. Konaklama imkanları gelişmiş olup uygun fiyatlara konaklama seçenekleri mevcuttur. 

İklim Şartları
Bir Kuzey Avrupa şehri olan Berlin’de karasal iklim baskındır. Kış aylarında çok soğuk bir hava görülmekte sıcaklıklar eksiye düşmektedir. Kar yağışı Aralık’tan Mart ayına kadar sürmektedir.  Ayrıca kış aylarında hava soğuk olduğu için şehir de daha sakindir. Yaz ayları da serin ve zaman zaman yağışlı geçmektedir. Yaz aylarında en çok yağış Temmuz ve Ağustos ayında gerçekleşir. Berlin’in en az yağış aldığı dönem ise Mart ayıdır. En sıcak ay olan Temmuz ayında ortalama sıcaklık 25 derecedir.

Sosyal Yaşam
Berlin sosyal bakımdan yapılabilecek pek çok şey barındıran bir şehirdir. Alışveriş ve eğlence imkanları oldukça fazladır. Berlin’de alışveriş yapmak için seçkin mağazalar, ünlü moda evleri, yerel butikler, antikacılar, ikinci el dükkanları ve alışveriş merkezleri gibi pek çok seçenek vardır. 

Gezilecek Yerler
Berlin gelişmiş bir şehir olmasının yanı sıra gezilecek pek çok yeri barındıran bir şehirdir. Şehirde gezilebilecek yerlerden bazıları; Brandenburg Kapısı, Alman Parlamento Binası (Reichstag), Alexanderplatz, Müzeler Adası, Charlottenburg Sarayı, Berlin Katedrali (Berliner Dom), Doğu Yakası Galerisi, Checkpoint Charlie, Holocaust Anıtı, Postdamer Meydanı, Kreuzberg, Tiergarten, Kaiser Wilhelm Anıt Kilisesi, Gendarmenmarkt Meydanı, Unter den Linden, DDR Müzesi, Filarmonik Konser Salonu, Alman Tarih Müzesi, Berlin Olimpik Stadyum’dur.

Frankfurt, Almanya'nın Hessen bölgesinde bulunan en büyük kentidir ve Almanya'nın ticaret ve finans merkezi olarak kabul edilmektedir. Almanya’nın Berlin, Hamburg,Münih ve Köln şehirlerinden sonra beşinci büyük şehridir. Şehir, Avrupa Merkez Bankası, Deutsche Börse (borsa) ve sayısız Alman finansal hizmetler şirketinin bulunduğu modern görünümüyle tanınır. Ayrıca şehir en yoğun havaalanına ve birkaç hızlı tren hattına bağlı olması sebebiyle Almanya’nın en önemli ulaşım merkezlerinden biridir. Bu özellikleri itibarı ile öğrenim için elverişli bir şehir olmakta ve dil öğrenimi görmek isteyen öğrencilerin tercih ettikleri bir şehir olmaktadır.

Frankfurt’a Ulaşım

Frankfurt’a Türkiye’den hava ve karayolu ile ulaşılabilmektedir. Türkiye’de ki farklı noktalardan Frankfurt’a dikrekt veya aktarmalı uçuşlar düzenlenmektedir. Uçuş yaklaşık 3 saat 15 dakika sürmektedir.

Frankfurt’ta Ulaşım

Frankfurt oldukça gelişmiş bir ulaşım ağına sahip olan bir şehirdir. Ulaşım için yer altı (U-Bahn), tramvay (Straßenbahn) ve otobüs sistemleri kullanılmaktadır. Metro istasyonları, mavi arka planda U-Bahn yazılı beyaz bir tabelaya sahiptir. Banliyölere veya havaalanına gitmek için yeşil arka plan üzerine beyaz bir "S" olan S-Bahn kullanılmaktadır.

Frankfurt’ta Yaşam Masrafları

Frankfurt’ta para birimi olarak euro kullanılmaktadır. Konaklama imkanları gelişmiş olup uygun fiyatlara konaklama seçenekleri mevcuttur. Frankfurt turistik bakımdan da gelişmiş bir şehir olduğu için alışveriş için mükemmel bir şehirdir, bu nedenle uygun fiyatlara alışveriş yapılabilmektedir. Alışveriş imkânlarının geneli şehir merkezindedir.

İklim Şartları

Frankfurt Almanya’nın diğer şehirlerine göre daha nemli bir iklime sahiptir. Yaz aylarında  genellikle güneşli ama ılık bir havaya sahiptir ama bazı günler yağmur görülmektedir. Sıcaklık en fazla 27 dereceyi bulmaktadır. Kışlar ise soğuk geçer ve sıcaklıklar çoğu zaman 0 derecenin altına düşmektedir.

Sosyal Yaşam

Büyük ve karmaşık bir yapıya sahip olan Frankfurt, renkli bir gece hayatına sahiptir. Şehirde eğlence, gece saatlerinde başlayıp sabaha kadar devam eder. Nispeten küçük olmasına rağmen Frankfurt, canlı bir gece geçirmek için Almanya'nın önde gelen şehirlerinden biridir. Frankfurt gece hayatı, Almanya'nın dört bir yanından ve daha da ötesinde, tekno kulüplerden özel atmosferlerdeki jazz barlarına kadar geniş bir yelpazede hizmet vermektedir. Entelektüel bir şehir olan Frankfurt yıl içinde farklı zamanlarda düzenlenen festivallere ev sahipliği yapmaktadır.

Gezilecek Yerler

Frankfurt’un gezilecek başlıca yerleri; Frankfurt Katedrali, Römerberg, Hauptwach, Frankfurt Alte,  Oper Binası, Palmengarten Frankfurt, Skyline, Goethe House Müzesi, Eiserner Steg Köprüsü, Städel, Alman Mimarlık Müzesi’dir.
Almanya‘nın ikinci en büyük şehri olan Hamburg, Avrupa’nın en gelişmiş 6. Şehri olarak bilinmektedir. Şehir doğal güzellikleri ve tarihi bakımdan yurt içi ve yurt dışından pek çok turisti çekmekte olup burada Alman kültürüne ait izleri gözlemlemek ve tarihe tanıklık etmek mümkündür. Tarihi ve kültürel bakımdan öneme sahip olan bu şehir eğitim almak isteyen pek çok öğrencinin de  ilk seçeneği olmaktadır.

Hamburg’a Ulaşım

Türkiye’den Hamburg’a en uygun ve hızlı ulaşım havayolu olup Türkiye’deki farklı noktalardan Hamburg’a direkt ve aktarmalı uçuşlar düzenlenmektedir. Uçuş süresi ortalama 3,5 saattir. Avrupa’nın herhangi bir şehrinden ise tren ve otobüsler ile şehre ulaşım mümkündür.

Hamburg’ta Ulaşım

Hamburg göller ve ırmakların çok olduğu bir bölgede kurulmuş olması nedeniyle bu şehirde kara ulaşımı köprüler üzerinden sağlanmaktadır. Şehir içi ulaşımda otobüs ve tekneler kullanılmaktadır. Ayrıca şehir içi ulaşımı sağlayan metro ve banliyö hatları mevcuttur.

Hamburg’ta Yaşam Masrafları

Hamburg’ta para birimi olarak euro kullanılmaktadır. Alışveriş yönünden gelişmiş olan şehirde ünlü markaların satış noktalarının bulunduğu lüks butiklerin ve zincir mağazaların yer aldığı çok sayıda alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bu gibi yerlerden her bütçeye uygun alışveriş yapılabilmektedir. Konaklama imkanları da gelişmiş olup uygun her fiyatta konaklama seçenekleri bulabilmek mümkündür.

İklim Şartları

Hamburg’da ılıman okyanusal iklim görülmektedir. Bu sebeple kış ayları yağışlı geçmektdir. Mayıs ve Eylül ayları arasında ise ılık bir hava yaşanmaktadır.

Sosyal Yaşam

Avrupa’nın en büyük şehirlerinden biri olan Hamburg sosyal yaşam bakımından oldukça hareketli bir şehirdir. Bu şehirde yapılabilecek pek çok aktivite bulabilmek mümkündür. Çok sayıda festival gerçekleştirilmekle birlikte bu festivallere ülke içinden ve dışından binlerce insan katılmaktadır. Şehirde ayrıca çok hareketli bir gece hayatı vardır.


Gezilecek Yerler

Hamburg’ta gezilebilecek birçok turistik yer bulunmaktadır. Bunların en ünlüleri Rathausmarkt, St Michael Kilisesi, Alster Gölü, Miniatur Wunderland, Kunstalle Hamburg, Plants and Flowers Park, Hamburg Müzesi, Aziz Nikolai Kilisesi’dir.

Almanya’nın en büyük dördüncü şehri olan Köln’ün tarihi milattan önce Romalılar dönemine kadar gitmektedir. Birbirinden farklı birçok güzellikleri içinde barındıran şehir çikolataları, spor aktiviteleri, festivalleri ve Roma tarihi ile ünlüdür. Tarih ile dopdolu olan şehir merkezinde keşfedilmeyi bekleyen pek çok tarihi yapı ve sokak bulunmaktadır. Şehirde Avrupa’nın en iyi müzeleri yer almakta, katedral ve çeşitli kiliseler şehrin tarihi siluetini boyamakta ve yerel biraları kendi başına bir dünya oluşturmaktadır. Bütün bu özellikleriyle Köln dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için de cezbedici bir öğrenme merkezi olmaktadır.

Köln’e Ulaşım

Köln’e Türkiye’den hava ve karayolu ile ulaşılabilmektedir. En uygun ve hızlı ulaşım havayolu olup Türkiye’deki farklı noktalardan Köln’e direkt ve aktarmalı uçuşlar düzenlenmektedir. Aktarmasız uçuş süresi ortalama 3,5 saattir. Havaalanından şehir merkezine 15 dakikada ulaşılabilmektedir.

Köln’de Ulaşım

Köln’de şehir içi ulaşımda otobüs, metro ve tramvaylar kullanılmaktadır. Bu gelişmiş ulaşım ağı sayesinde şehirdeki her noktaya kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Biletleri otomatlardan ya da bilet gişelerinden almak mümkündür.

Köln’de Yaşam Masrafları

Köln’de para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. Alışveriş yönünden gelişmiş olan şehirde ünlü markaların satış noktalarının bulunduğu lüks butiklerin ve zincir mağazaların yanı sıra Alman markaları da bulunabilmektedir. Şehir parfüm ve çikolata üretimi konusunda Avrupa’nın öncülerinden birisi olduğu için farklı çeşitler parfüm ve çikolata alınabilmektedir. Bu merkezlerden her bütçeye uygun alışveriş yapılabilmektedir. Konaklama imkanları da gelişmiş olup uygun her fiyatta konaklama seçenekleri bulabilmek mümkündür.

İklim Şartları

Köln şehrinde okyanus iklimi görülmektedir. Hava durunu genellikle ılık, rüzgarsız fakat oldukça değişkendir. Yağışlar Almanya’nın diğer şehirlerine nispetle daha fazla görülmektedir. En az yağış yaz aylarında görülmekte olup en sıcak zamanlar Temmuz ve Ağustos aylarıdır.

Sosyal Yaşam

Köln sosyal aktiviteler bakımından zengin bir şehir olup burada çok sayıda festival gerçekleştirilmektedir. Bu festivallere ülke içinden ve dışından binlerce insan katılmaktadır. Şehirde ayrıca çok hareketli bir gece hayatı vardır.

Gezilecek Yerler

Uzun bir tarihi geçmişe sahip olan şehirde gezilebilecek birçok yer bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Köln Katedrali, Çikolata Müzesi, Kolumba Müzesi, Köln Hayvanat Bahçesi,Köln Merkez Camii, Roma-Germen Müzesi, Schnütgen Müzesi, Wallraf-Richartz Müzesi’dir.

Almanya’nın güneydoğusunda yer alan Munich, Bayern’in başkentidir. Şehrin adı Almanca olarak München olarak geçmektedir. Bu kelime “keşişler tarafından” anlamına gelen Munichen kelimesinden türetilmiştir. Almanya’nın en büyük üçüncü şehri olan Munich’in nüfusu 1,5 milyondur. Şehir gelişmiş bir şehir olmakla birlikte tarihi ve kültürel özellikleriyle öne çıkmaktadır. Bu özellikleri bakımından çok öğrenci çeken bir şehirdir.

Munich’e Ulaşım
Munich’e Türkiye’den havayolu ve karayolu ile ulaşılabilmektedir. En uygun ve hızlı ulaşım havayolu olup Türkiye’deki farklı noktalardan Munich’e direkt ve aktarmalı uçuşlar düzenlenmektedir. Avrupa’nın herhangi bir şehrinden ise tren ve otobüsler ile şehre ulaşım mümkündür. 

Munich’te Ulaşım
Munich, toplu taşıma bakımından rahat ve elverişli bir şehirdir. Şehir içi ulaşımı kullanmak isteyenler için taksi, otobüs ve metro gibi farklı ulaşım seçenekleri bulunmaktadır. Bu seçeneklerin yanında bisiklet alternatifi de Münih’te oldukça tercih edilmektedir.

Munich’te Yaşam Masrafları
Munich’te para birimi olarak euro kullanılmaktadır. Konaklama imkanları gelişmiş olup uygun fiyatlara konaklama seçenekleri bulabilmek mümkündür. Öğrenciler için aylık konaklama masrafı ortalama 290 euro’dur. 250-500 euro aralığında pek çok konaklama alternatifi bulabilmek mümkündür.

İklim Şartları
Munich ılıman bir iklime sahiptir. Şehirde yazlar oldukça serin kışlar ise şiddetli soğuk halinde yaşanmaktadır. Yıl boyunca görebileceğiniz en yüksek sıcaklıklar Ağustos ayında yaşanmaktadır. Şehir oldukça yağış almakta olup en yağışlı geçen aylar Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarıdır.

Sosyal Yaşam
Munich sosyal yaşam bakımından oldukça hareketli bir şehirdir. Bu şehirde yapılabilecek pek çok aktivite bulabilmek mümkündür. Çok sayıda festival gerçekleştirilmekte olup  bu festivallere ülke içinden ve dışından binlerce insana ev sahipliği yapmaktadır. Oktoberfest ise bunlardan biridir. Şehirde ayrıca çok hareketli bir gece hayatı vardır. Özellikle Cuma ve Cumartesi günleri eğlence mekanları oldukça kalabalıktır.

Gezilecek Yerler
Munich’te tarihi bakımdan öneme sahip bir çok gezilecek yer bulunmaktadır. Bu yerlerden başlıcaları; MarienPlatz, Neues Rathaus, Altes Rathaus, Spielzeug Museum, St. Peter Kilisesi, Frauen Kirche, Maximillian Strasse, Nymphenburg Sarayı, Deutsches Museum, Munich Residenz, BMW Müzesi’dir.

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU