sliderslider
Dil Okulları / Ülkeler / İngiltere

İngiltere Dil Okulları


İNGİLTERE HAKKINDA
İngiltere, Avrupa kıtasının kuzeyinde Britanya adalarında bulunmaktadır. İngiltere’nin başkenti Londra, para birimi ise Sterlindir. Dünyanın en çok ziyaretçi alan ülkelerin başında gelmektedir. İngiltere 19. YY da sürdürdüğü emperyalizm politikası ile dünyanın birçok bölgesinde sömürge sahibi olmuş ve bu İngiltere’nin güneş batmayan ülke olarak anılmasına sebep olmuştur. İngiltere iklimi okyanus iklimidir ve yılın büyük bir bölümü İngiltere havası kapalı ve yağışlıdır.

İNGİLTERE’DE DİL OKULLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER
Günümüz dünyasında pek çok insan yabancı bir dil öğrenmek adına uğraş vermektedir. Bunun nedenleri globalleşen dünya, üretim ve teknoloji kaynaklı hizmetlerin artması ve eğitimli birey sayısının artarak iş hayatında rakip sayısının artması olarak gösterilebilir.
Yabancı dil olarak bütün dünyanın ortak dili olarak kabul edilmiş İngilizce, en çok insanın konuştuğu ve bir o kadar da insanın öğrenmek istediği dil olmuştur. Bu konuda İngilizcenin doğmuş olduğu İngiltere; hayatın herhangi bir alanında İngilizce konuşma ve yazma becerisine sahip olmak isteyen Türk adaylar için, Türkiye’ye olan yakınlığı ve İngiltere dil okullarının sunmuş olduğu birçok program sayesinde en çok tercih edilen ülkelerin arasına girmiştir.
İngiltere’de dil eğitimi veren dil okulları İngiltere’nin genel itibari ile güneyi olan Bournemouth, Brighton, Eastbourne, Tourqay ve Londra gibi bölgelerde bulunmaktadır ancak İngiltere’de dil eğitimi veren dil okulları sadece bu bölgeler ile sınırlı değildir, İngiltere’nin kuzeyinde de Manchester, Liverpool gibi bölgelerde de dil okulları bulunmaktadır.
İngiltere’de diğer ülkelere göre oldukça fazla dil okulu bulunmaktadır. Bu okulların denetlenmesi ve hizmet kalitesinin belirli bir standartta tutulması için kurulmuş olan British Council ve English UK gibi kurumlar dil okulu hizmeti almak isteyen öğrencilerin mağdur olmaması adına çalışmaktadırlar. Advice Study Abroad; British Council ve English UK kurumlarına üye olmamış hiçbir dil okulu ile çalışmamaktadır.
Yurtdışında özellikle İngiltere’de dil eğitimini tercih eden insanlar pratik yapma beceresini günlük hayatlarında rahatlıkla buldukları gibi dil okullarının da ders sonrası sunmuş oldukları aktiviteleri ile İngilizce konuşma becerilerini geliştirmektedirler. Böylece İngiltere’de dil eğitimi; hedef odaklı, konuşmaya ve öğrenci ihtiyacına yönelik dil eğitimi olarak; İngilizce öğrenmek isteyen kişiler için eşi benzeri olmayan bir eğitim olarak karşımıza çıkmaktadır.
İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen herkes İngiltere dil okullarına başvuruda bulunabilirler. İngiltere’deki dil okullarının ders programları öğrencilerin kayıt olmuş olduğu programlar ve dil okullarına göre farklılık göstermek ile birlikte genel itibarı ile sabahtan öğlene kadar İngilizce dersleri öğleden sonra ise aktivite şeklinde olmaktadır.
KONAKLAMA
İngiltere dil okulları öğrenciler için sunmuş olduğu konaklamaların yanı sıra öğrenciler kendi konaklamalarını kendileri de bulabilir ya da bir tanıdıklarının yanında kalabilirler. İngiltere’de ki dil okullarının öğrencileri için sunmuş olduğu konaklama seçenekleri aile yanı konaklama ve öğrenci yurdu konaklamalardır.

 

PROGRAMLAR
İngiltere’de ki dil okulları İngilizce dil eğitimi alacak öğrencilere Genel İngilizce, Yarı yoğun ya da yoğun, IELTS hazırlık gibi her ihtiyaca yönelik dil eğitimi programları gibi çeşitli programlar sunmaktadır.
İngiltere’de dil eğitimi almak isteyenler 2 haftada 12 aya kadar dil eğitimi alabilirler. Burada ki süre tamamen öğrencinin ihtiyacına ve isteklerine göre ayarlanmaktadır. İngiltere dil okullarına her pazartesi başlangıç yapabileceğiniz gibi bazı okullara her ayın belirli bir döneminde başlama imkanınız da bulunmaktadır.
VİZE
İngiltere’de 6 aya kadar eğitim almak isteyen öğrenciler için 6 aylık öğrenci vizesi çıkmaktadır. 6 ay ve daha fazla eğitim almak isteyen öğrenciler için ise 11 aylık öğrenci vizesi çıkmaktadır. Öğrenciler bu aldıkları vizeyi İngiltere’de uzatma şansı bulamamaktadırlar. Yeşil pasaport sahipleri de İngiltere’de eğitim almayı planladıkları süreye göre vize almaları gerekmektedir.

İngiltere’deki başlıca dil okulları ; EC ENGLISH, KAPLAN, LSI, STAFFORD HOUSE, BERLITZ, EMBASSY, KINGS, EURO CENTERS, OXFORD INTERNATIONAL, THE LANGUAGE GALLERY, LAL, REGENT gibi okullardır.


 DEVAMINI OKU

Dil Okulları

Bournemouth
Bournemouth Dil Okulları
Brighton
Brighton Dil Okulları
Bristol
Bristol Dil Okulları
Cambridge
Cambridge Dil Okulları
Canterbury
Canterbury Dil Okulları
Eastbourne
Eastbourne Dil Okulları
Liverpool
Liverpool Dil Okulları
Londra
Londra Dil Okulları
Manchester
Manchester Dil Okulları
Oxford
Oxford Dil Okulları
York
York Dil Okulları

İngiltere Şehir Rehberi

Snow Bath
Snow Bournemouth
Snow Brighton
Snow Bristol
Snow Cambridge
Snow Canterbury
Snow Eastbourne
Snow Liverpool
Snow Londra
Snow Manchester
Snow Oxford
Snow York
İngiltere’nin ünlü şehirlerinden biri olan Bath kaplıcalarıyla ünlüdür. Şehir İngiliz yazar Jane Austen’ın tüm romanlarında önemli bir yer tutmaktadır. Bu bakımdan şehirde yazarla ilgili bir müze bulunmaktadır. Bu özellikleriyle Bath UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınmıştır. Tarihi ve kültürel bakımdan önem arz eden bu şehir dil öğrenimi görmek isteyen öğrenciler için uygun bir öğrenim ortamı oluşturmaktadır.

Bath’a Ulaşım
İngiltere’ye Türkiye’den günlük uçuş seferleri yapılmaktadır. Ancak şehre Türkiye’den direk uçuş bulunmamakla birlikte Londra üzerinden aktarmayla ulaşmak mümkündür. Londra’dan Batha her yarım saatte bir tren seferi mevcut olup ulaşım 1,5 saat sürmektedir.

Bath’da Ulaşım
Bath küçük bir şehir olmasından dolayı ulaşım genelde bisikletle sağlanır. Bu bakımdan bisiklet kullanımı yaygın olup otobüsten daha fazla tercih edilmektedir. Bu sebeple şehir içinde bisikletli pek çok insan görülebilir. Bisiklet haricinde tren, otobüs ve taksi gibi seçenekleride mevcuttur.

Bath’da Yaşam Masrafları
Bath’da İngiliz Sterlini kullanılmaktadır. Alışveriş yapılabilecek pek çok market ve alışveriş merkezi bulunmaktadır. Yaz ayları yüksek sezon olduğu için fiyatlar da bu sebeple yüksek olmaktadır. Bu yüzden konaklama ücretleri neredeyse beş katına kadar çıkabilmektedir. Ancak uygun fiyatlı konaklama arayanlar gecelik 15 sterlin civarında konaklama yerleri bulabilirler.

İklim Şartları
Bath’ta ılıman bir iklim görülmektedir. Kışları ılık , yazları ise aşırı sıcaklar olmamaktadır. Yıl boyunca yüksek nem görülmekte olup yağış yılın neredeyse her mevsiminde görülmektedir.

Sosyal Yaşam
Bath küçük bir şehir olmasına rağmen sosyal yönden hareketli ve gelişmiş bir şehirdir. Gidilebilecek pek çok kafeterya, restoran, sinema ve bar bulunmaktadır. Şehrin gece hayatı oldukça hareketli geçmektedir. Akşamları vakit geçirebilmek için fazla sayıda pub ve kulüp seçeneği bulabilirsiniz. İngilizler’in pub kültürü burada da yaygın olarak benimsenmiştir.

Gezilecek Yerler
Şehrin gezilecek başlıca yerleri arasında Roma Kaplıcaları, Royal Crescent, Bath Abbey, Museum of Bath Architecture ve Holburne Müzesi bulunmaktadır.

İngilizce öğrenmek için en iyi yöntem, hedef dilin konuşulduğu ülkede bulunmak veya orada dil eğitimi almaktır. Bu noktada birçok insan İngilizce öğrenmek için İngiltere'ye gitmekte ve oradaki dil okullarında dil eğitimi almaktadır. Son derece faydalı içeriklerin mevcut olduğu ve kısa sürede dil öğrenilebilecek bu okullara gitmek istiyorsanız, Bournemouth dil okulları temsilcisi Advice Yurtdışı Eğitim'e başvurabilirsiniz. İngiltere'de dil okullarının bulunduğu en çok rağbet gören kent Bournemouth dediğimizde hata etmiş olmayız. Peki, neden Bournemouth'da dil eğitimi alınmalıdır? Bu soruyu en düzgün İngilizcenin konuşulduğu kentlerden birisi olduğundan dolayı diye cevaplayabiliriz.

Bournemouth Hangi Ülkede?

İngiltere'de bulunan Bournemouth, son derece nezih ve yaşam kalitesinin çok yüksek olduğu bir şehirdir. Genellikle sakin hayat sürmek isteyen kültür düzeyi yüksek insanların yaşamak için tercih ettiği bir kent olan Bournemouth, Bournemouth’da gezilecek yerler konusunda da zengin seçeneklere sahiptir. İngiltere'nin güneyinde yer almaktadır ve çok güzel bir sahil şeridine sahiptir. Suç oranının yok denecek kadar düşük olduğu kent, çok fazla yeşil alanlara, yazlık evlere ve genellikle müstakil diye tabir edilen yapıları barındırır. Tüm bun yazdıklarımız da bournemouth nerede? Sorusunu cevaplamaktadır.

Bournemouth'da Sosyal Yaşam

Bournemouth gezilecek yerler vebournemouth görülecek yerler gibi konular ise dil eğitimi almak için şehri tercih etmek isteyen insanların en çok merak ettiği konulardır. Bournemouth sosyal yaşam açısından son derece geniş imkanlara sahip bir kent olmakla beraber genellikle sakinliğiyle bilinmektedir. Bournemouthulaşım açısından da son derece rahat bir kent olup hemen her yere kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Londra’ya gitmek isteyenler için Londra'nın da sadece 3 saatlik mesafede olduğunu ve kolaylıkla tren ile yolculuk yapabileceğinizi belirtelim.

Bournemouth Dil Eğitimi

Bournemouth dil eğitimi için sıkça tercih edilen ve çok fazla dil eğitim okulu barındıran bir kenttir. Elit diye tabir edilen insanların yaşadığı Bournemouthingilizce eğitimi için ideal bir kenttir. Bournemouthingilizce öğrenmek isteyen insanların hedef dili en düzgün telaffuz ve aksan ile öğrenebileceği ve duyabileceği bir kent olduğu için, İngilizce eğitimi için tüm dünya ülkelerinden insanların ziyaret ettiği ve kurslara katıldığı bir kenttir. Bu sayede uluslararası eğitim sunan bu kentte farklı ülke ve kültürden insanlarla tanışabilirsiniz.

Yurtdışında İngilizce öğrenmek isteyenlerin; ülkeler sıralamasında ilk tercihlerinden biri İngiltere olarak karşımıza çıkmaktadır. Daha önceleri yoğunlukla Londra’nın ev sahipliğini yaptığı dil okulları, artık ülkenin farklı şehirlerinde de yaygınlaşmıştır. Brighton da bu şehirlerden birisidir. Bu neden ile Brighton’da İngilizce dil eğitimi ve Brighton hakkında bazı bilgileri paylaşmak faydalı olacaktır.

Brighton’a Ulaşım

Brighton’a en kolay ulaşım, Londra’dan karayolu ile sağlanmaktadır. Londra’nın yaklaşık 86 km güneyinde bulunan bu şehre, trenle de bir saatlik yolculukla ulaşılabilir.

Neden Brighton?

Brighton, yabancı dil öğrenim amaçlı gelenlerin çok memnun olarak ayrıldıkları bir şehirdir. Öncelikle, Londra kadar kozmopolit ve aşırı büyük değildir. Sosyal yaşamın renkliliği gereği; bölgede yaşayanlarla arkadaşlık kurmak ve dil pratiği yapmak çok kolaydır. Büyük şehir koşturması olmayan bir sahil kenti olan Brighton, aynı zamanda Londra’ya göre daha ucuzdur. Ayrıca, daha pek çok yaşam kolaylıkları sunan bir şehirdir ve neden Brighton’da dil eğitimi alınmalıdır? Sorusuna; tüm bu etkenler yanıt olarak gösterilebilir.

Brighton’da Neler Yapılabilir?

Brighton, küçük bir sahil şehridir ve sosyal hayatı da oldukça renkli bir kenttir. Eski dönemlerde; kraliyet ailesinin yaz sezonunu geçirdiği bu şehir, aynı zamanda bir sayfiye yeri de olarak nitelendirilebilir. Ufak bir şehir olması nedeniyle Brighton ulaşım sorunu olmayan ender yerlerden birisidir. Yine de ihtiyaç duyulursa, kent içi toplu ulaşımı sağlayan otobüslerden faydalanılabilir. Kenti gezmek isteyenler doğal olarak; Brighton gezilecek yerler hakkında bilgi dinmek isteyebilir.

En çok ziyaret edilen yerlerin başında; kraliyet yazlığı olan Royal Pavilion ve Brighton İskelesi gelmektedir. Ayrıca Brighton sosyal yaşam açısından oldukça hareketlidir. Sahil boyunca kafeler, barlar ve restoranlarla; her tür damak tadına ve eğlenceye imkan sunan pek çok işletme vardır. Ayrıca, gün içinde sakinlik arayanlar için kent sokakları arasına gizlenmiş kafelerde de keyifli zaman geçirilebilir. Özetle; İngilizceyi İngiltere’de yaşamak isteyenler için Brighton en ideal konum ve şartlara sahiptir.

Bristol çok geniş bir alana yayılmış bir şehir olmamakla beraber içerisinde pek çok şey barındıran ve nüfusunun büyük çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu bir şehirdir. Şehirde çok fazla öğrenci olması da dil öğrenimi görmek isteyen öğrenciler için bir avantaj oluşturmaktadır. Bristol bunun dışında öğrenciler için pek çok avantaj barındırmaktadır. Şehir İngiltere’nin en güzel ve yaşanası şehirlerinden biridir. Kültür, eğlence, spor, eğitim ve daha pek çok şey adına beklentileri karşılayan bir şehirdir.

Bristol’a Ulaşım

Bristol’a Türkiye’den ulaşılabilecek en ideal ve hızlı yol havayoludur. Şehir Londra’ya karayoluyla yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculukla ulaşabileceğiniz bir konumdadır. 

Bristol’da Ulaşım

Bristol’da ulaşım toplu taşıma araçları haricinde bisiklet kullanılarak da yapılmaktadır. Şehir için İngiltere’nin bisiklet sürme merkezi diyebiliriz. Ana yolların hemen hemen hepsinde özel bisiklet sürme yolları ve bisikletinizi park edip kilitleyebileceğiniz yerler bulunabilmektedir. Bisiklet haricinde tren, otobüs ve taksi gibi seçenekler mevcuttur.

Bristol’da Yaşam Masrafları

Bristol’da İngiliz Sterlini kullanılmaktadır. Alışveriş yapılabilecek pek çok market, alışveriş merkezi bulunmaktadır. Dolar gibi diğer para birimlerinin çevrilmesi döviz bürolarında ve bankalarda yapılmaktadır. Ancak komisyon oranları yüksek olduğu için paranın ülkeye gitmeden önce Sterlin’e çevrilmesi yerinde olacaktır.

İklim Şartları

Bristol İngiltere’de güneşin en çok görüldüğü şehirlerden biri olması sebebiyle en sıcak şehirlerinden biridir. Yılın her mevsiminde yağış görülmektedir. Yaz aylarında da yağış görülmesine karşılık mevsim kuru ve sıcak geçmektedir.

Sosyal Yaşam

Bristol sosyal bakımdan oldukça gelişmiş bir şehirdir. Gidilebilecek pek çok kafeterya, restoran, sinema, bar bulunmaktadır. Gidilebilecek bazı restoranları The River Grille, The Grain Barge ve The Lido Restaurant’tır.

Gezilecek Yerler

Bristol öğrenciler için ideal bir öğrenim ortamı olmasının yanı sıra gezilecek yerler bakımından zengin bir şehirdir. Bristol’da gezilebilecek yerler arasında Bristol Old Vic, Clifton Suspension Bridge, Bristol Katedrali, Brunel's ss Great Britain, Bristol Zoo Gardens, Bristol Museum & Art Gallery yer almaktadır.

Birleşik Krallığa bağlı olan İngiltere’nin en gözde şehirlerinden biri Cambridge’dir. Kültür, sanat, bilim ve tarihin merkezi olan Cambridge adını şehri ikiye bölen Cam nehrinden ve nehir üzerine inşa edilen köprüden almıştır.

Köklü tarihi ile öne çıkan Cambridge Birleşik Krallığa bağlı İngiltere’nin doğusunda yer almaktadır. Londra’nın kuzeyinde yer alan şehir Cambridgeshire vilayetinin en büyük şehridir.

Cambridge’de Ulaşım

Cambridge’de görülmesi gereken yerler birbirine yakın mesafede olduğundan yürüyerek keşfedilebilen bir şehirdir. Cambridge ulaşım alanında gelişmesinden dolayı yaya olarak gezilebilecek bu şehirde alternatif pek çok ulaşım aracı da mevcuttur. Şehir içi ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım aracı otobüslerdir. Otobüsler ile seyahat kolaylığı sağlamak için günlük ve haftalık sınırsız otobüs biletleri mevcuttur.

Cambridge’de Sosyal Yaşam

Cambridge, köklü tarihi ve prestijli eğitim kurumları sayesinde herkesin görmek istediği gözde şehirlerden biridir. Cam Nehri’nin kıyısında bulunan bu şehrin genel olarak sakin ve huzur verici bir enerjisi vardır. Bununla birlikte dünyanın en iyi üniversitelerinden olan Cambridge Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmasından ötürü nüfusunun büyük bir çoğunluğu öğrencilerden oluşmaktadır. Bu sebeple Cambridge sosyal yaşam konusunda oldukça canlı ve hareketli bir yapıya da sahip olmuştur. Yıl boyu pek çok renkli festivale ev sahipliği yapmaktadır.

Cambridge’de Gezilecek Yerler

İki bin yıllık köklü geçmişi, tarihi müzeleri, dünyaca ünlü üniversiteleri ve yemyeşil doğası ile Cambridge gezilecek yerler bakımından pek çok alternatif sunmaktadır. Yaya olarak şehri keşfetmeye uygun konumu sayesinde kapsamlı bir kent turuna kolaylıkla olanak sağlamaktadır. Cambridge görülecek yerler denildiğinde ilk akla gelen yerlerin başında kuşkusuz Cambrigde Üniversitesi gelmektedir. Dünyaca ünlü üniversite, bünyesinde otuz bir kolej barındırmaktadır. Bunlardan en çok bilenenler King’s College, Queen’s College ve Trinity College’dir. Trinity College aynı zamanda Isaac Newton’un da mezun olduğu kolej olması sebebiyle yoğun ilgi görmektedir. Cam nehri, Fitzwilliam ve Cambridge müzeleri de görülmesi gereken yerlerdendir.

Cambridge’de Dil Eğitimi

Cambridge şehri dünya dili olan İngilizcenin ana vatanı İngiltere’de bulunduğundan dolayı dil eğitimi için tercih edilen yerlerin başında gelmektedir. Yoğun olarak öğrencilerden oluşan nüfusu sayesinde, tüm dünya üzerinde mükemmel eğitimin merkezi olarak ün yapması İngilizce dilini kısa sürede öğrenmeye olanak sağlaması, mimarisi ve bozulmamış kültürü ile İngilizce dil eğitimi almak isteyenler için Cambridge vazgeçilmez bir şehir olmuştur.

İngiltere’nin tarihi şehirlerinden biri olan Canterbury doğal güzellikleriyle öne çıkmaktadır. Şehir İngiltere’nin sakin ve yaşanası şehirlerinden biridir. Kültür, eğlence, spor, eğitim ve daha pek çok şey adına beklentileri karşılamaktadır. Bu özellikleri itibarı ile dil öğrenimi görmek isteyen pek çok öğrencinin tercihi olmaktadır. 

Canterbury’a Ulaşım

Türkiye’den Canterbury’a doğrudan uçak seferi olmamakla birlikte Londra üzerinde aktarma yaparak ulaşmak mümkündür. Londra’dan hızlı trenle ulaşım 1 saat sürmektedir.

Canterbury’da Ulaşım

Canterbury küçük bir şehir olması bakımından şehirdeki pek çok yer yürüyerek gezilebilmektedir. Bunun haricinde bisiklet, otobüs, taksi gibi alternatif ulaşım araçları kullanılmaktadır.

Canterbury’da Yaşam Masrafları

Canterbury’de aylık 400-600 euro arasında konaklama seçenekleri bulunabilmektedir. Şehirde küçük ve büyük alışveriş yapılabilecek birçok dükkan ve mağaza bulabilirsiniz. Tarihi ve kültürel bakımdan önemli bir şehir olması sebebiyle şehirde sahaflar yer almaktadır. Buradan çeşitli kitaplar alınabilmektedir.

İklim Şartları

Canterbury’de yıl boyunca ılıman bir iklim görülmektedir. Yılın her mevsiminde yağış görülmektedir. Yaz aylarında da yağış görülmesine rağmen mevsim kuru ve sıcak geçmektedir.

Sosyal Yaşam

Canterbury sosyal bakımdan da oldukça hareketli bir şehirdir. Gidilebilecek pek çok kafeterya, restoran, sinema, bar bulunmaktadır.

Gezilecek Yerler

Tarihsel bir öneme sahip olan Canterbury’da gezilebilecek birçok tarihi yapı bulunmaktadır. Bunlar arasında kiliseler, katedraller, Howletts Wild Animal Park, Westgate Gardens, The Beaney House of Art bulunmaktadır.

Eastbourne Öğrenci Kenti

Harita üzerinde eastbourne nerede? Hangi kıta da? Ve eastbourne hangi ülkede? konumlanmıştır. Eastbourne İngiltere topraklarında başkent Londra' ya kara yolu ile 1 saat 30 dakika mesafede bir sahil kentidir. Sahilleri ve kültürel gelişimi ile göz dolduran şehir dünya üzerinde yaşamak isteyeceğiniz ender yerleşim yerlerinden biridir. Yılın her mevsimi güneşli olması da yaşamak istemenizin bir diğer nedeni olabilmektedir. Kapalı havalara karşı bavulunuz da yağmurluk bulundurmanız tavsiye edilmektedir. Kentte genellikle araba ile ulaşım sağlanmaktadır ancak eastbourne ulaşım için toplu taşıma araçları da mevcuttur. Kentte demir yolu ile ulaşım sağlamak da mümkün iki tane demir yolu hattı bulunmaktadır. Ulaşım için taksi seçeneği de mevcuttur. Ulaşım konusun da halkın rahatlığı hedeflenmiştir.

Eastbourne Cennet Bahçesi

Eastbourne’da birçok gezilecek ve görülecek yer mevcuttur. Kentte en ünlü mekanlar ve kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerin listesini önceden hazırlamalısınız. Bu konuda liste başında Carpet Gardens görülmesi gereken canlı çiçek bahçelerinden oluşmaktadır. Rengarenk ve milyonlarca çeşit bitkinin yer aldığı Carpet Gardens görülesi mükemmel bir mekandır. İkinci olarak Seven Sisters Country Park tebeşir kayalıklarından adını alan çok büyük bir arazidir. Daha sonra ise The Lifeboat Museum en kıymetli fotoğraflardan oluşan kıymetli müzeler arasındadır. Genel olarak botanik bahçe ve parklarıyla ün salmış bir kenttir. Fort Fun ise eğlenceye dair aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir merkezdir.

Eğitim Kenti Eastbourne

Öğrenci kenti olma özelliği ilk sıradaki özelliklerinden biridir neden Eastbourne'da dil eğitimi alınmalıdır? Eğitim kurumları kalitesi ve gelişmişliği ile Eastbourne dil eğitimi için ve Eastbourne ingilizce eğitimi için en uygun kentlerden biridir. Kentte geçireceğiniz zamanlarda Eastbourne’da sosyal yaşama dahil olabilir ve pratik yaparak Eastbourne’da ingilizce gelişiminizi hızlıca tamamlaya bilirsiniz. Kentin en güzel çiçek bahçelerinde gezerken temiz havadan ve güneşten faydalanarak dil eğitimi almak ve mutlu zamanları hayatınıza dahil etmek için mükemmel bir kenttir Eastbourne. Unutulmaz anılar ve pratik dil bilgilerini aynı anda biriktirebileceğiniz en güzel kenttir.

Liverpool günümüzde İngiltere’nin ve aynı zamanda dünyanınsayılı ticari liman kentlerinden biridir. İngiltere’nin diğer şehirlerine görekıyasla daha genç bir nüfusu barındırmaktadır. Tarihi, mimari, spor ve müzikalanlarında ün yapmış bir şehirdir. Bu bakımdan şehirde ilgi çekebilecekkültürel, tarihi ve modern pek çok mekan bulunmaktadır. Bu özellikleriyleLiverpool dil eğitimi görmek isteyen öğrenciler için favori şehirlerdenbiridir.

Liverpool’a Ulaşım

Liverpool, başkent Londra’ya trenle 2 saatlik uzaklıktadır.Avrupa ve Birleşik Krallık’taki birçok şehirden Liverpool’a direk uçuşlaryapılmaktadır. İstanbul’dan Liverpool’a her gün uçuş seferleri yapılmakta olupuçuş süresi 3 saat 20 dakikadır.

Liverpool’da Ulaşım

Liverpool’da şehir içi ulaşımı çoğunlukla araba veotobüslerle yapılmaktadır. Otobüslerle diğer şehirlere gitmek kolaydır.Taksiler şehir içinde alternatif olarak kullanılan ulaşım araçlarıdır.

Yaşam Masrafları

Liverpool’da İngiliz para birimi Pound kullanılmaktadır. Dolargibi çevrilebilir paraların Sterlin’e çevrilmesi hemen her banka ve dövizbüfeleri tarafından yapılmakla birlikte komisyon oranları yüksek olduğundan İngiltere’yegitmeden önce tüm paranızı Sterlin’e çevirmeniz para kaybınızı önleyecektir.Şehirde küçük ve büyük çapta alışveriş yapılabilecek birçok merkezbulunmaktadır.

İklim Şartları

Nehir kıyısında olmasından dolayı Liverpool’da ılık  bir iklim mevcuttur. Kışlar ılık, yazları iseserindir. Yıl boyunca görülen ortalama sıcaklık en fazla 20, en düşük ise 2derecedir. Aralık-Şubat ayları arasında hava soğuk geçmekte ve kar yağışlarıgörülmektedir. Bahar ayları ise ılık ve nemli geçmektedir.

Sosyal Yaşam

Liverpool’da çok fazla çeşit yemek bulunabilmektedir. Yemekiçin gidilebilecek pek çok alternatif mekan mevcuttur. Kırmızı tuğladan evleri,müzeleri, görülmesi ve yapılması gereken birçok aktivitesi ve futbol tutkusuile Liverpool şehri içinde yapılabilecek pek çok aktiviteyi barındırmaktadır.Liverpool gece hayatı oldukça renkli ve canlı bir yapıya sahiptir. Özellikle haftasonları şehirde oldukça yoğun bir gece hayatının olduğu görülmektedir.

Gezilecek Yerler

Gelişmiş bir şehir olan Liverpool’da birçok gezilecek yerbulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları St George’s Hall, St. John Parkı,Liverpool Merkez Kütüphanesi, Albert Dock, Liverpool Şehir Sarayı, AnfieldSarayı, Knowsley Safari Parkı, Merseyside Denizcilik Müzesi, Liverpool AnglikanKatedralidir. 

Londra dünyanın en çok turist çeken şehirlerinden biridir. On milyona yaklaşan nüfusuyla İngiltere'nin en kalabalık şehri haline gelmiştir. Dünyanın en zengin beşinci ülkesi İngiltere'nin başkenti olması sebebiyle de ayrı bir öneme sahiptir. Londra, Birleşik Krallığın güneydoğusunda İngiltere sınırları içinde yer almaktadır. İngiltere’nin başkenti olmasının dışında Manchester, Liverpool, Southampton şehirlerine de yakın bir konuma sahiptir.

Londra’ya Ulaşım

Londra son derece gelişmiş bir şehir olmasından dolayı ulaşımda sayısız seçenek sunmaktadır. Londra ulaşım açısından yerli ve yabancı halka her türlü kolaylığı sağlamaktadır. Şehirde beş tane hava alanı olmasının yanı sıra şehrin her noktasına kolayca ulaşabileceğiniz kapsamlı bir metro ağına sahiptir. Londra’nın gelişmiş ulaşım ağı sayesinde feribot, tren, uçak, otobüs ile her yere kolayca ulaşım sağlanmaktadır.

Londra’da Sosyal Yaşam

Londra’nın ekonomik yapısı, köklü tarihi, kültür mirası ve nesiller boyu süregelen gelenekleri sayesinde her zaman dikkatleri üzerine çeken bir şehir olmuştur. Dünya genelindeki pek çok ülkeden insanı barındıran kozmopolit yapısıyla çok kültürlü bir yaşam alanı sunmaktadır. Müzik, moda ve sanat alanında dünyadaki merkezlerden biri olması sebebiyle Londra’da sosyal yaşam denildiğinde renkli ve hareketli bir yaşam akla gelmektedir.

Londra’da Gezilecek Yerler

Köklü geçmişi, müzeleri, sarayları, saat kulesi ve yemyeşil parkları ile Londra’da gezilecek yerler açısından ziyaretçilerine birçok seçenek sunmaktadır. En çok rağbet görenler yerlerden ilki olan Avrupa’nın en büyük dönme dolabı olan LondonEye akla gelmektedir. Açılır kapanır yapısıyla ilgi çeken Tower Bridge de görülmesi gereken yerlerin başındadır. Tower of London, British Müzesi, National Gallery ve Science Müzesi, Big Ben ve Buckingham Sarayı da Londra’ya gideceklerin kesinlikle görmesi gereken yerlerdendir.

 

Londra’da Dil Eğitimi

Birleşik Krallığın İngilizcenin merkezi konumunda olması İngiltere’nin dil eğitimi için tercih edilmesine sebep olmaktadır. Londra şehri; İngiltere’nin başkenti konumunda olmasından, şehrin sunmuş olduğu sosyal ve kültürel alternatiflerin çoğunluğundan, şehrin kozmopolit yapısından, ulaşım kolaylığından dolayı neden Londra'da dil eğitimi alınmalıdır? Sorusuna oldukça kapsamlı bir cevap vermektedir. Bu nedenlerin yanında Londra’da İngilizce eğitim alacakların pek çok kişi ve insan ile pratik yapabilme imkanı da öğrencileri Londra’ya çekmektedir.

Greater Manchester Urban Area içerisinde yer alan 7 ana bölgeden biri olan Manchester kozmopolit yapısıyla her kesimden insanı bünyesinde barındırmakta olan bir İngiliz şehridir. Şehir kozmopolit bir yapısıyla beraber oldukça hareketlilik içermekte kültürel ve sosyal faaliyetler oldukça yaygın olduğu için tam bir öğrenci şehridir. Şehir ayrıca dünyaca başarılarıyla ünlü Manchester United ve Manchester City takımlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Manchester’a Ulaşım
Manchester’a Türkiye’de en uygun ulaşım yolu havayoludur. Direkt uçuşlar 4-4,5 saat sürmekte, aktarmalı uçuşlar ise 6-8 saat arasında sürmektedir.

Manchester’da Ulaşım
Manchester büyük ve karmaşık bir yapıya sahip olmasından dolayı ulaşım seçenekleri çeşitlidir. Bunlar arasında araba kiralama, bisiklet, otobüs, metroshuttle, tren, tramvay gibi seçenekler yer almaktadır. Bulunduğunuz konuma ve şartlara göre uygun olan ulaşımı seçmek yerinde olacaktır. Örneğin şehir içinde bisiklet için yollar bulunmaktadır. Fakat yoğun trafikte bisiklet sürmek zorlayıcı ve tehlikeli olabilir.

Manchester’da Yaşam Masrafları
Manchester’da kullanılan para birimi Pound’dur. Pound diğer para birimleriyle döviz bürolarında ve bankalarda çevrilebilmektedir ancak komisyon oranları yüksek olduğu için ülkeye gitmeden önce paranızı pound’a çevirmeniz yararlı olacaktır. Şehide öğrenciler için aylık $800 ile $1000 arasında konaklama seçenekleri bulunabilmektedir. Alışveriş yapılabilecek pek çok market, alışveriş merkezi ve dükkan mevcuttur.

İklim Şartları
Manchester yıl boyu yağış görülen bir şehirdir. Yıl içinde ortalama en yüksek sıcaklık 20, en düşük sıcaklık ise 1 derece olarak görülmektedir. En soğuk günler Aralık-Şubat ayları arasında  olup bazen yoğun kar yağışları olmaktadır. 

Sosyal Yaşam
İngiltere’nin en büyük şehirlerinden biri olan Manchester sosyal yaşam yönünden oldukça hareketlidir. Şehirde gidilebilecek birçok kafeterya, restoran, alışveriş merkezi, pub, bar gibi yerler bulunmaktadır. Manchester United ve Manchester City takımlarının maçları izlenebilmektedir.

Gezilecek Yerler
Öğrencilere eğitim görmeleri için uygun bir ortam sunan Manchester şehri gezilecek yerler bakımından da zengindir. Şehrin ünlü gezilecek yerleri arasında John Rylands Kütüphanes, Royal Exchange Tiyatrosu, Bilim ve Sanayi müzesi, Manchester Belediye Binası, Manchester Müzesi, Manchester Katedrali yer almaktadır.

İngilizce Eğitimindeki Güçlükler

Dünya dili haline gelen İngilizce her alanda kullanılmakta birçok ülkenin ise ikinci resmi dili olarak kabul görmektedir. Ülkemizde İngilizce öğretim konusunda ağırlık verilmesine karşın gösterilen gayret karşısında kazanılan başarı oldukça düşük seyretmektedir. Bunun nedeni dil öğrenme için sistemsel hatanın yanında günün her alanında dil kullanılmayışıdır. Dil öğrenme için ana dili İngilizce olan ve eğitim sistemi öğretme hedefli olan bir ülke seçilmesi dil öğrenmedeki zorlukları ortadan kaldırmaktadır. İngilizce öğrenme konusunda Oxford dil okulları ile öğrenme kısa sürede ve başarılı olarak gerçekleşir. Oxford dil okulları İngilizce eğitimindekisistemsel yaklaşımları ve günün her alanında öğrenmeye destek verilen aktiviteleri ve destekleri sayesinde İngilizce öğrenmenin üzerindeki güçlükler giderilebilmektedir.

Dil Eğitiminde Başarı

Ana dilin ve eğitim sisteminin uzun yıllar denenerek en uygun tekniklerin keşfedilmesi Oxford’da İngilizce eğitiminin tercih edilmesine neden olmuştur. Dil öğretimde dünya üzerinde söz sahibi olan Oxford,Oxfordshire yönetim biriminin merkezidir. Oxford Büyük Britanya yani İngiltere’dedir. Şehir çok sayıda dil eğitim merkezi, dil okulu ve üniversiteyi barındırmaktadır. Tarihi bir yerleşim yeri olması ve şehir dil eğitimi üzerinde uzun yıllardan beri kullanılması sebebiyle eğitim almak isteyen kişiler her alanda eğitimine destek bulabilmektedir. Şehrin eğitim kültürü 13. Yüzyıldan itibaren gelişmiştir. Şehrin nüfusu 150 binin üzerinde olup 50 bin civarında kişi öğrenci statüsündedir. Eğitim gören kişilerin dil öğrenmede başarı oranı çok yüksektir.

Oxford’da Yaşam

Şehir tarihi dokusu korunarak son derece gelişmiştir. Oxford sosyal yaşam son derece hareketli ve her gelir grubuna hitap edecek seçenekler bulunmaktadır. Oxford gezilecek yerlerkonusunda tarihi dokunun korunması nedeniyle oldukça zengindir. Mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında; Doğa tarih müzesi, High caddesi, Bodliean kütüphanesi ve New Colleage gelmektedir.

Oxford’ave Oxford’da Ulaşım
Ülkemizden Oxford şehrine direk uçuş olmamasına rağmen Manchester ve Londra’dan karayolu ile aktarma ile kolay bir şekilde gidilebilmektedir. Karayolu ile Londra Oxford’a 1 saat, Manchester ise 2,30 saat mesafededir. Oxford Hava alanı genel itibari ile özel uçaklar tarafından kullanılmaktadır.
Şehir içi ulaşım otobüsler ile yapılmaktadır ve otobüs ağları oldukça gelişmiştir. Şehrin her yerinden her yerine ulaşan otobüs ağları Oxford kentinde sizleri beklemektedir.

Neden Oxford'da dil eğitimi alınmalıdır?
Şehirde yaşam ucuz ve kolaydır. Küçük bir şehir olduğundan yerli İngilizler ile tanışarak daha rahat İngilizce pratik yapma şansına sahip olursunuz. Tarihsel ve kültürel özelliğini korumayı başarmış Oxford dünyada eğitimin bel kemiği olarak görülmektedir. Oxford tam bir öğrenci şehridir. Dünyaca ünlü üniversitelerinin yanında dünyaca ünlü zincir dil okullarına da ev sahipliği yapmaktadır.

İngiltere’nin kuzeyinde Yorkshire bölgesinde bulunan York şehri katedraller şehri olarak bilinmektedir. Tarihi yapısıyla dikkat çeken şehir Avrupa’da tarihsel yapıların en iyi korunduğu merkezlerden biridir. York bazı araştırmalara göre genellikle Londra’dan sonra turistler tarafından en çok rağbet gören İngiliz şehridir. Şehir duvarlarıyla çevrili olan York, zengin tarihi mirası ve iki bin yıllık tarihiyle İngiliz tarihinin en önemli şehirlerinden biri konumundadır. Bu özellikleriyle York, pek çok turistin yanı sıra dil öğrenimi görmek isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirlerden biridir.

York’a Ulaşım
York’a Türkiye’den ulaşım için en ideal ve hızlı yol hava yoludur. İstanbul’dan Leeds Bradford International Airport veya Machester Airport’a gidilebilir oradan da York’a geçilebilir. İstanbul’dan Machester’a direk uçuş mevcut olup Manchester Airport’tan York’a bir buçuk saatte ulaşılabilmektedir.

York’ta Ulaşım
Şehir içinde ulaşım genellikle otobüs ve taksiler ile sağlanmaktadır. Otobüsler genellikle yarım saatte bir hareket etmekte, daha yoğun bölgelerde ise bu süre 10 dakikaya kadar düşmektedir. Yoğun saatlerde ve Cumartesi günlerinde trafik yoğunluğu yaşanabileceği için otobüs kullanırken bu zamanlara dikkat edilmelidir. Bir diğer ulaşım alternatifi ise taksilerdir. Çok büyük bir şehir olmaması ve bundan dolayı mesafelerin kısa olması sebebiyle taksiler sıklıkla kullanılmakta ve çok büyük masraf oluşturmamaktadır.

York’ta Yaşam Masrafları
York büyük alışveriş merkezlerinden ziyade yerel satış noktalarının yer aldığı bir şehirdir. Bu dükkanlardan her türlü ihtiyaçlar karşılanabilmektedir. Şehirde öğrenciler için aylık 600-900 pound aralığında kiralık daireler bulunabilmektedir.

İklim Şartları
York şehrinde hava genellikle değişkendir. Aynı gün içerisinde bile hava hızlı bir şekilde değişebilmektedir. Kış ayları oldukça soğuk geçmekte, bahar ayları ılık, sonbahar ise serindir.

Sosyal Yaşam
York sosyal yönden hareketliliği olan bir şehirdir. Pek çok restoran, kafeterya, bar gibi sosyal etkinlik merkezleri bulunmaktadır. Yorkshire Activity Centre şehrin ünlü aktivite merkezlerinden biridir.

Gezilecek Yerler
York’ta gezilecek belli başlı yerler arasında York Minister, York Şehir Surları, müzeler, Guildhall, Ouse ve Foss Nehirleri yer almaktadır.
 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU