SİZİ ARAYALIM  

Kanada Dil Okulları

Şehir Seçenekleri

İçindekiler

Kanada’da Dil Eğitimi

Kanada, dil eğitimi almak için en ideal ülkelerden biridir. Dolayısıyla her yıl pek çok farklı ülkeden öğrenciler, eğitim almak için orada bulunan dil okullarına başvurur. Bu başvuru süreçleri hakkında daha fazla bilgi almak ve kabul şartlarını öğrenmek istiyorsanız, bize dilediğiniz an ulaşabilirsiniz.

Kanada Dil Okuluna Gitmek için Gerekenler Nelerdir? 

Kanada dil okuluna gitmek için gerekli olan en önemli şeylerden biri, bir dil okulundan aldığınız kabul mektubudur. Bu kabul mektubunu aldıktan sonra ise gerekli yerlere başvuru yaparak vizenizi alabilirsiniz. 

Kanada Dil Kursu Başvuruları Ne Zaman Yapılmalıdır? 

Kanada dil okullarına haftanın her pazartesi günü başlayabilmeniz mümkündür. Buna rağmen başvuracağınız okula ve programa bağlı olarak tarihler değişebilir. Aynı zamanda Türk vatandaşları için gerekli olan vize sürecini de göz önünde bulundurarak bir başlangıç tarihi seçmeniz gerekmektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı da web sitemizde yer alan danışmanlarla iletişime geçip bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kanada’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları Nelerdir? 

Kanada dil eğitimi almak isteyen kişiler tarafından en çok tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Bunun başlıca sebeplerinden biri, Kanada’da hem İngilizce hem de Fransızca konuşulmasıdır. Bu da oraya dil öğrenmek için giden kişilere büyük bir avantaj sağlar. Bunun yanında, konuşma, okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye odaklanan kaliteli okulları, ekonomisi ve rahat yaşam koşulları da bu avantajlar arasında yer alır.

Kanada Dil Eğitimi Program Seçenekleri Nelerdir? 

Advice Yurtdışı Eğitim, Kanada’da dil eğitimi almak isteyen kişilere birbirinden kaliteli ve öğretici program seçenekleri sunmaktadır. Bu programlar arasında şunlar bulunmaktadır:

• Genel İngilizce 

• Yoğun İngilizce 

• Akademik İngilizce Programı

• İngilizce Sınav Hazırlık Eğitimi

Birbirinden farklı içeriklere ve amaçlara sahip oldukları için, bu programlar arasından seçim yaparken dikkatli bir şekilde araştırmalısınız. Bu sayede size en uygun olan seçeneği daha kolay bir şekilde seçebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Kanada Dil Okulu Çalışma İzni veriyor mu? 

Kanada, dil eğitimi alan uluslararası öğrencilere çalışma izni vermemektedir. 

Kanada Hem Çalış Hem Dil Öğren Programı Nedir?

Kanada Hem Çalış Hem Dil Öğren Programı, ya da İngilizce adı ile Work and Study, dil okulunda eğitim görürken aynı zamanda bir işte çalışıp para kazanmak isteyen kişilerin tercih edebileceği program Kanada hükümeti tarafından sunulmamaktadır.

Hem Çalış Hem Dil Öğren Programına başvurmak isteyen kişiler farklı ülkeler tercih edebilir ya da Kanada’da sertifika, kolej, üniversite eğitim programlarına bakabilirler.

Kanada Dil Okulu Vizesi

Kanada dil okulu vizesi, Kanada’ya dil öğrenmek için gitmek isteyen ve dil okuluna başvurup kabul edilen kişilerin çıkarması gereken bir vize çeşididir. Bu vizeye başvuru yapabilmek için öncelikle herhangi bir dil okuluna kabul edilmeniz ve davetiye almanız gerekmektedir. Daveti aldıktan sonra vize merkezlerine başvuru yapabilir ve vizenizi alabilirsiniz. Vize başvurunuz aşamasında Advice Yurtdışı Eğitim danışmanları vize dosyanızı hazırlayacaktır.

Kanada Öğrenci Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Kanada’da öğrenci vize başvurusu yapmak için şunları yapmanız gerekir:

-Kanada vize sisteminden email adresinize özel hesap açma işlemi gerçekleştirilir.

-Gerekli olan formlar doldurulur.

-Gerekli olan tüm belgeler taranarak sisteme yüklenir.

-Başvuru ücreti ödenir ve başvuru gerçekleştirilir.

-Parmak izi randevusu alınır ve parmak izi verilmek adına vize başvuru merkezlerine gidilir.

Kanada Öğrenci Vizesi Ücreti Ne Kadardır? 

Kanada vizesi ücretleri, alacağınız vize türüne bağlı olarak değişir. Örneğin, kısa süreli dil okulunda eğitim görecekseniz ödeyeceğiniz ücret 100 Kanada doları iken, uzun dönem öğrenci ücreti 150 Kanada dolarıdır. Bunlara ek olarak parmak izi ücreti (85 Kanada Doları) alınmaktadır. 

Kanada Eğitim Vizesi Türleri Nelerdir? 

Kanada’da okuyacak olan öğrencilere verilen farklı eğitim vizesi türleri bulunmaktadır. Bu vize türleri şunlardır:

• Kısa Dönem Kanada Öğrenci Vizesi Türü (SX-1) 

• Uzun Dönem Kanada Öğrenci Vizesi (S1 Öğrenci Vizesi)

• Quebec Öğrenci Vizesi

Başvurduğunuz dil okulunun eğitim süresine bağlı olarak yukarıda bahsedilen vize türleri arasından size en uygun olanı için başvuru yapabilirsiniz.

Kanada Öğrenci Vizesi Şartları Nelerdir? 

Kanada’da dil okulu okuyacaksanız ve bu yüzden de öğrenci vizesine başvurmayı düşünüyorsanız, sağlamanız gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartların başında, Geçerli İngilizce öğrenme sebebiniz, finansal kaynaklarınız, yurtdışı seyahat geçmişiniz ve eğitim geçmişiniz önem arz etmektedir. Vize almak dil eğitimi alacak kişilere göre değişiklik göstermektedir bu sebeple en doğru bilgi için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Kanada Öğrenci Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kanada öğrenci vizesine başvururken yanınızda bulundurmanız gereken belirli evraklar vardır. Bunlardan bazıları:

• Pasaportunuz ve ilk sayfasının fotokopisi

• Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalığınız

• Öğrenciler için öğrenci belgesi ve transkript

• Mezun olanlar için diploma

• 18 yaşından küçük olanlar için muvafakatname belgesinin aslı

• Erkekler için askerlik tecil veya terhis belgesi

Vize başvurusu sırasında başvuran kişiye bağlı olarak farklı belgeler talep edilebilir. Bu sebepten dolayı da danışmanınızla konuşup bu konu hakkında bilgi alabilir ve gerekli evrakları hazırlayabilirsiniz.

Kanada’da Yaşam Masrafları Nelerdir? 

Söz konusu yaşam masrafları olunca, Kanada öğrenciler için oldukça uygun bir ülkedir. Ülkede gerek ulaşım gerek eğitim masrafları konusunda öğrencilere pek çok indirim uygulanır. Bu sebepten dolayı da öğrenciler için çok uygun yaşam masraflarına sahip bir ülke olduğu söylenilebilir.

Kanada’daki yaşam masrafları, yaşadığınız şehre ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak değişebilir. Örneğin kiralar, Vancouver’da ve Ottowa’da farklıdır. Bu sebepten dolayı da yaşayacağınız şehri bütçenize uygun olacak şekilde seçmenizde fayda vardır.

Kanada Sağlık Sistemi Nasıl? Kanada’da Öğrenci Sağlık Sigortası Var mı? 

Sağlık sistemi ve sağlık sigortası, yeni bir ülkede yaşayacak olan kişilerin en çok merak ettiği konular arasında yer alır. Her ülkenin farklı sağlık sistemi bulunduğu için yeni bir ülkeye yerleşmeden önce araştırmanız gerekir.

Kanada’da sağlık sistemi tamamen devlet tarafından karşılanmaz. Bu sebepten dolayı da doktor ve hastane ücretleri bir öğrenci için masraflı olabilmektedir. Bu sebepten dolayı da Kanada’ya gitmeden önce sigorta seçeneklerinizi araştırmanız büyük bir önem taşır. Özel sigorta şirketleri ile iletişime geçerek öğrenci sağlık sigortanızı oluşturabilirsiniz.

Kanada’da Ulaşım Nasıl? Nasıl Seyahat Edilir? 

Kanada, ulaşım konusunda gelişmiş ve farklı imkanlara sahip bir ülkedir. Özellikle otobüs gibi toplu taşıma araçları toplumun her kesimi tarafından kullanılan yaygın bir ulaşım çeşididir. Bunun yanında bisiklet kullanımı da oldukça yaygındır.

Kanada’da toplu taşıma kullanan 18 yaşının üstünde olan öğrenciler, tek yönlü ve aylık olarak iki farklı indirimden faydalanabilirler. Ücretler öğrencilerin bulunacakları şehir ve eyalete göre değişiklik göstermektedir.

Kanada Dil Okulları Ücretsiz Danışmanlık

Advice Yurtdışı Eğitim, Kanada dil okullarına başvurmak isteyen kişilere, ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Başvurmak istediğiniz program hakkında bilgi almak, öğrenci vizesi çıkarmak, sağlık sigortası oluşturmak gibi pek çok konuda size yön veren ve yardımcı olan danışmanlarımıza sitemiz üzerinde bulunan iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Neden Advice Yurtdışı Eğitim ile Kanada Dil Okulu? 

Advice Yurtdışı Eğitim, iyi bir geleceğe ve kariyere sahip olmak isteyen kişilere en doğru eğitime yönlendiren ve bu süreçte danışmanlık yaparak öğrencilerinin hedeflerine ulaşmasını sağlayan bir eğitim firmasıdır. Eğitim kalitesini ve müşteri memnuniyetini ilk sıraya koyan Advice Yurtdışı Eğitim bünyesinde geniş yurt dışı eğitim programlarını barındırır.

Bu eğitim programları arasında, özellikle İngilizcesini geliştirmek isteyen kişiler tarafından en çok tercih edilen seçeneklerden biri olan Kanada dil okulu da yer almaktadır. Yani Kanada’nın Toronto, Vancouver, Montreal ve Victoria gibi pek çok şehrinde kaliteli bir eğitim imkânı sağlayan Adviye Yurtdışı Eğitim, her bütçeye uygun olan yurt dışı eğitim programlarından faydalanmak isteyen kişiler için en uygun firmalarından biridir.

Kanada Dil Okulları Fiyatları Ne Kadar? 

İngilizcesini geliştirmek isteyen veya yurt dışında eğitim almak isteyen kişilerin ilk tercihlerinden biri, Kanada dil okulu eğitim programıdır. Eğitim alanında sunduğu fırsatların yanı sıra konaklama ve ek ücretleri kapsayan uygun ücretleri de pek çok kişinin bu programı seçmesinde etkili olmuştur.

Kanada dil okulu fiyatları, konaklama, ek giderler ve eğitim programının süresi gibi farklı etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir. Örneğin yurtta kalmayı tercih eden kişiler, aile yanında kalan kişilere kıyasla farklı ücretler öderler. Bu sebeplerden dolayı kesin bir fiyat bilgisi almak için sitemizde bulunan fiyat listesini inceleyebilir veya ücretsiz danışmanlık seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

DEVAMINI GÖR

Kanada Dil Okulu Fiyatları