sliderslider
Dil Okulları / Ülkeler / Kanada

Kanada Dil Okulları


KANADA HAKKINDA

Kanada, eski İngiliz ve Fransız kolonisi olan Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyinde yer alan, pasifik ve Atlantik okyanusuna sınırı olan ABD'ye komşu olan ülkedir. Kanada’nın başkenti Ottowa’dır. Kanada yüz ölçümü bakımından dünyanın en büyük ikinci ülkesidir. Bunun yanında nüfus yoğunluğu bakımından en düşük orana sahip ülkelerinde başında Kanada gelmektedir.

Kanada iklimi yazları rutubetli 30-35 derece, kışları ise karlı -25,-30 derece civarındadır. British Columbia Kanada’nın diğer bölgelerine göre daha ılıman iklime sahiptir. Toronto şehri Ontario gölünden dolayı daha ılıman iklime sahiptir.

KANADA DİL OKULLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Kanada, Birleşmiş Milletlerin her sene seçtiği en yaşanabilir ülkeler ve şehirler arasında sıralamalarda hep en başta bulunmasından, suç oranın çok düşük olmasından, göçmenlik üzerine kurulmuş olduğundan dolayı büyük bir kültürel zenginliğe sahip olmasından ve G8 ülkelerinin arasında eğitime en çok yatırım yapan ülke konumunda olmasından dolayı İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin birinci tercihlerinden olmuştur.
Kanada’da dil eğitimi vermek adına kurulmuş dil okulları genel itibari ile Toronto, Vancouver, Montreal, Victoria ve Calgary gibi şehirlere yayılmıştır. Bu şehirlerden Toronto ve Vancouver en popüler destinasyonlar olarak öne çıkmaktadır.

Kanada, eski İngiliz ve Fransız kolonisi olmasından dolayı Kanada’nın bazı bölgelerinde Fransızca da konuşulmaktadır. İki dili bir arada öğrenmek isteyecek öğrenciler de Kanada’nın Quebec eyaletinde bulunan Monteral şehrini tercih etmektedirler.
Kanada Dil Okulları; dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin konuşma, okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yönelik eğitimler vermektedir.

Kanada Dil Okulları Türk öğrenciler için yapmış oldukları promosyonlar, Kanada dolar kurunun düşüklüğü ve ülkedeki Türk sayısının az olması nedeni ile Türk öğrencilerin ilgi odağını gittikçe artırmıştır.

KONAKLAMA

Kanada’da dil okulları öğrencilere konaklama olarak aile yanı veya yurt konaklamaları sunmaktadır. Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri aile yanı konaklamalarda paket halinde verilebilir. Bunun yanında öğrenciler isterlerse kendi konaklamalarını kendileri de ayarlayabilir ya da bir tanıdıklarının yanında kalabilirler.


PROGRAMLAR

Kanada Dil Okulları; Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için sunmuş olduğu Amerika ve İngiliz eğitim sisteminden doğan TOEFL ve IELTS hazırlık kursunu verebilir. Bu programların yanı sıra Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi vb. programlarda Kanada’da ki dil okulları tarafından sunulmaktadır. Kanada Dil Okulları genel itibari ile sabahtan öğlene kadar dil eğitimi almak isteyen öğrencilere dil eğitimi dersleri vermektedir. Öğleden sonra okulların teknik imkanlarının yüksek olmasından dolayı öğrenciler ders sonrası okulların kütüphane, bilgisayar imkanlarından yararlanabilmektedirler.

Kanada’da dil eğitimi almak isteyenler 2 haftadan 12 aya kadar dil eğitimi alabilirler. Buradaki süre tamamen öğrencinin ihtiyacına ve isteklerine göre ayarlanmaktadır. Kanada dil okullarına her pazartesi başlangıç yapabileceğiniz gibi bazı okullara her ayın belirli bir döneminde başlama imkanınız da bulunmaktadır.

VİZE

Kanada’da 6 aya kadar eğitim alacak öğrenciler Kanada’ya turist vizesi ile gidebilmektedirler. 6 ay dan fazla süre ile eğitim almak isteyenler ise öğrenci vizesine başvurması gerekmektedir. Öğrenci vizesi için maksimum kalış süresi 11 ay olmaktadır ancak bu durum gümrük memurunun inisiyatifine bırakılmıştır. Kanada öğrenci vizesi aynı zamanda Kanada’da uzatılabilen bir vize türüdür.
 Kanada’da dil eğitimi veren başlıca dil okulları; EC ENGLISH, ILAC, LSI, KAPLAN, ILSC, STAFFORD HOUSE, EMBASSY, EURO CENTERS ve THE LANGUAGE GALERY okullarıdır.


 DEVAMINI OKU

Dil Okulları

Calgary
Calgary Dil Okulları
Montreal
Montreal Dil Okulları
Toronto
Toronto Dil Okulları
Vancouver
Vancouver Dil Okulları

Kanada Şehir Rehberi

Snow Calgary
Snow Montreal
Snow Toronto
Snow Vancouver
Calgary, sahip olduğu 1 milyonluk nüfusla Alberta eyaletinin en büyük kenti ve dünyanın en zengin bölgelerinden biri olarak kabul edilen Calgary-Edmonton bölgesinde yer alan bir şehirdir. Ünlü Kanada Kayalık Dağları'na 80 km mesafededir ve Calgary merkezi dağların eşsiz manzarasına sahiptir. Kayalık Dağlar üzerindeki ünlü turizm kasabaları Banff, Lake Louiseve Canmore'a olan yakınlığının yanında Calgary, turistlere sunduklarıyla da her yıl 4.5 milyon ziyaretçi çekmektedir. Turistik bir şehir olmasının yanı sıra Calgary eğitim olanakları bakımından da gelişmiş bir şehirdir. Bu bakımdan dil öğrenimi görmek isteyen pek çok öğrencinin ilk tercihi olmaktadır.

Calgary’a Ulaşım

Calgary’a Türkiye’den havayolu ile ulaşılmaktadır.  Kanada’ya yapılan aktarmalı veya aktarmasız seferler ile şehre ulaşılabilmektedir.

Calgary’de Ulaşım

Şehir içi ulaşım ağı ise oldukça gelişmiştir. Raylı sistem en güvenilir ulaşım ağıdır. Bunun yanında otobüs seferleri de oldukça iyi durumdadır. Bunların dışında bisiklet, taksi gibi diğer ulaşım alternatifleriyle, Calgary şehrinde ulaşım çok kolaydır.

Calgary’de Yaşam Masrafları

Calgary’de Kanada Doları kullanılmaktadır. Konaklama imkanları gelişmiş olup uygun fiyatlara konaklama seçenekleri mevcuttur. Şehirde alışveriş imkanları geniştir. Büyük ve küçük ölçekteki alışveriş merkezlerinden alışveriş yapılabilmektedir.

İklim Şartları

İklim açısından uygun bir iklime sahip olan Calgary şehri yılın çoğu zamanında günü güneş almaktadır. Yağmur ise genellikle bahar aylarında görülmektedir.

Sosyal Yaşam

Calgary sosyal bakımdan oldukça hareketli bir şehirdir. Mükemmel restoranları, birbirinden farklı müzeleri, kış sporları, hayvanat bahçeleri ve  alışveriş merkezleri ile ilginizi mutlaka çekebilecek bir çok şey bulabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Turistik bir şehir olan Calary’nin en meşhur gezilecek yerleri arasında Spruce Meadows, Heritage Park Historical Village, Fish Creek Provincial Park, Big Rock Brewery, Calgary Stampede, The Calgary Zoo, Prensin Adası Parkı, Bow River, Glenbow Museum, Calgary Pathway System, Calgary Tower, Stephen Avenue Walk, Conversation Sculpture gibi yerler bulunmaktadır.

Montreal

Montreal, Kanada’nın Quebec eyaletinde yer alır. Eyaletin en büyük şehri olan Montreal, Kanada’nın ikinci büyük kentidir ve ülkenin başkenti Ottawa’nın 190 km doğusundadır. Saint Lawrence ve Ottawa Nehirleri’nin birbirine karıştığı yerde olan Montreal Adası ayrıca bir liman kentidir. Nüfusu yaklaşık 4 milyon olan Montreal’de para birimi Kanada Doları’dır. Fransız mimarisinin yoğunlukta olduğu Montreal, dünyada Paris’ten sonra en fazla Fransızca konuşulduğu şehridir. Şehrin neredeyse tamamı Fransızca ve İngilizce konuşmaktadır. Montreal, gerek tarihi dokusu gerek şehir planlaması ile Kuzey Amerika’nın en Avrupa havasına sahip yeridir. Montreal, modern bir şehir olmasının yanı sıra yeşil bir kenttir. Montreal’de kış ülkenin diğer bölgelerine göre daha soğuk ve uzun geçmektedir.

Montreal’de Sosyal Hayat

Dünyanın en mutlu 10 ülkesinden biri ve en gelişimiş 11. Ekonomisine sahip olan Kanada’nın her yerinde olduğu gibi Montreal’de de huzur ve refah seviyesi oldukça yüksektir. Kışın çok sert geçmesine rağmen şehirde hemen her ay konserler ve festivaller düzenlenmektedir. Tarihi açıdan da önemli bir şehir olan Montreal’de sosyal hayat son derece hareketli ve eğlenceli geçmektedir.

Montreal’de Gezilecek ve Görülecek Yerler

Avrupai bir havaya sahip Montreal, Kanada’nın kültür başkenti sayılmaktadır. Böyle olunca Montreal’de gezilecek ve görülecek yerler de önemli oluyor. 1976’da Yaz Olimpiyatlarına ev sahipliği yapan Montreal’de, modern hayat kentin tarihi havasını hiç bozmamıştır. Bunu özellikle sanki Avrupa’nın küçük bir şehri havasındaki Eski Montreal’e gittiğinizde görecek ve hissedeceksiniz. Şehire adını veren Mont-Royal Dağı ise şehri tepeden izleyebileceğiniz bir nokta. Kışı çok soğuk geçen Montreal’de yerin altında bir şehir daha vardır. Kışın soğuklardan korunmak için inşa edilen Montreal Yeraltı Kenti’nde birçok AVM, mağaza ve kilise bulunmaktadır. Sanata çok önem veren Kanada’nın kültür başkenti Montreal’de Güzel Sanatlar Müzesi ayrıca görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Montreal Botanik Bahçesi, şehrin buluşmak noktası olan Place Jaquis Cartier, Kanada Demiryolu Müzesi ve Lachine Canal’ı kentin mutlaka gezilip görülmesi gereken yerleri arasındadır.

Montreal’de Ulaşım

Ulaşım bakımından oldukça gelişmiş olan Montreal’de 24 saat boyunca metro ve otobüs seferleri yapılmaktadır. Ayrıca kentte bisiklet kullanımı da bir hayli yaygındır. Günlük, haftalık ve aylık olarak bisiklet kiralayabilir ve düzgün bisiklet yolları sayesinde şehirde istediğiniz her yere ulaşabilirsiniz.

Montreal’de Dil Eğitimi

Montreal, İngilizce dil eğitimi için tercih edilen kentelerin başında gelir. Gerek yüksek eğitim kalitesi gerek ise huzur ve eğlence ortamı ile gözde bir yerdir. Birçok farklı kültürü içinde barındıran Montreal’de halk İngilizce’nin yanında Fransızca da konuşmaktadır ve bu da ikinci bir dil öğrenmek konusunda avantaj sağlamaktadır.


Gökdelenler Şehri Toronto;

Kuzey Amerika Ülkelerinden Kanada ya ait bir şehir toronto nerede? Ya da toronto hangi
ülkede? diye düşünenler için cevap vererek Toronto' nun konumunu belirtiyor haritalar. Toronto
Kanada’nın göçmenler tarafından yurt tutulan bir kentidir. Hindistan ve Arap Emirliklerinden yoğun
olarak göç almaktadır Toronto şehri. Kültür ve Toronto’da sosyal yaşam şartları buna göre gelişim
göstermektedir. Şehrin fazlasıyla kalabalık oluşu Toronto’da ulaşım olanaklarını zorlaştırmaktadır. Buna
rağmen çok gelişmiş raylı sistem ağına sahiptir. Trafik kalabalıktan etkilenmiştir. Ancak kalabalığın
sosyal yaşama katkısı ve kültürel gelişime desteği düşünüldüğünde trafik minik bir detaydır sadece.

Toronto Adaları Ve En Yüksek Kuleler;

Toronto’da gezilecek ve görülecek yerler listesi hazırlarken bu seçenekler fazlasıyla önemli
olacaktır. Bunların başında CN Tower gelmektedir. Bu kule gerçekten güzel manzaraya sahip ve görülesi
bir ihtişam sergilemektedir. Kuleye çıkarken yükseklik iki kademelidir siz isterseniz ikinci kademeye
devam ederek zirveden şehri kuş bakışı olarak seyretme şansına ulaşıyorsunuz. Diğer seçenek ise
Harbourfront kordona konumlandırılmış restoran, cafe, alışveriş mağazaları ve birçok seçeneğin
içerisinde bulunduğu bir kesimi kapsamaktadır. Kanada’da İngilizce ve Fransızca ana dil olarak kabul
görmesine karşı Toronto’da İngilizce en çok kullanılan dil olarak tercih edilmektedir. Toronto Adaları ise
başka bir görsel şölen oluşturmaktadır. Toronto Adaları birbirine bağlı olan 3 adadan oluşmaktadır ve
buralara ulaşım süresi oldukça kısadır. Casa Lama ise başka tarzda bir görsel olarak karşımıza
çıkmaktadır. Kanada'nın en büyük evi olma özelliğine sahip şatoyu andıran ev şuan da müze olarak
sergilenmektedir.

Yeni Bir Dil İçin Toronto;

Bir dil öğrenmeyi planlayarak seyahat edecek olanların aklındaki soru ise neden Toronto'da dil
eğitimi alınmalıdır? Bunun için geçerli ilk neden dünyaca ünlü kaliteli okulların Toronto’da
bulunmasıdır. Siz Toronto’da dil eğitimi almak için dünya standartlarında kaliteli eğitim alma ve
öğrendiğiniz bilgileri sosyal hayatınızda pratik etme şansına sahip olacaksınız. Daha uzun bir eğitim
seyahati planlayabilir hem ülkeyi daha iyi keşfedebilir hem de İngilizce konusunda kendinizi tam
anlamıyla geliştirebilirsiniz.

Vancouver, Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyinde bulunan Kanada’nın batısında Amerika’ya sınırı olan British Columbia eyaletinde bulunan bir şehirdir. Aynı zamanda pasifik okyanusuna kıyısı bulunmasından dolayı Kanada geneline göre daha ılıman bir iklime sahiptir.Vancouver Kanada’nın en büyük üçüncü şehri olmak ile birlikte dünyanın en çok yaşanılabilen şehirlerinin arasında gelmektedir.Vancouver’ da birçok farklı dil okulu bulunmaktadır. Vancouver dil okulları farklı sürelerde her bütçeye ve her seviyeye göre dil eğitimi programları sunmaktadır.
Vancouver’a Ulaşım ve Vancouver’da ulaşım;
Vancouver’a ülkemizden direk uçuşlar gerçekleştirilmek ile birlikte aktarmalı uçuşlar ile de gidilmesi mümkündür. Direk uçuşlar ile Vancouver’a yaklaşık 14 saatlik sürede ulaşılması muhtemeldir.
Vancouver'datoplu ulaşım genel itibari ile otobüsler ile sağlanmaktadır. Vancouver ulaşım konusundazone diye hitap edilen bölgelerle bölünmüştür ve gideceğiniz yere göre ücretlendirme yapılmaktadır. Sınırsız bir şekilde toplu taşıma araçlarını kullanmak isterseniz tüm gün boyunca geçerli kartları almanız sizler açısından daha ekonomik olacaktır.

 

Vancouver Sosyal Yaşam

Vancouver, doğal güzelliği ve hareketli sokakları ile ünlü bir şehirdir. Sanata önem veren bir şehirdir. Bu nedenle öğleden sonraları için tiyatrolar, müzik festivalleri ve spor oyunları gibi birçok etkinlik düzenlenir.Vancouver mutfağı pek çok lezzeti bir arada buluşturur. Dünyanın her yerinden restoran bulmanız mümkündür. Dünya mutfağına önem veren bu ülkenin en çok tercih ettiği mutfaklar İtalya, Meksika, İspanyol ve Uzakdoğudur. Vancouver'da vejetaryen restoranı bulmanız da mümkündür. Söz konusu alışveriş olduğunda ise bu büyük şehirde her şeyi bulmanız mümkün. LonsdaleQuay ve Pacific CentreVancouver'ın en büyük ve ünlü alışveriş merkezleridir.

Vancouver Görülecek Yerler

Vancouver, Dünyaca ünlü Whistler kayak merkezinde günübirlik veya hafta sonu gezileri için kolayca gidilebilecek bir yerdir. Bunların yanı sıra VancouverMuseum, Anthropologie müzesi, Vancouver Sanat Galerisi, ChineseCulturalCentre müzesi, VancouverCivic tiyatrosu ve TheStanleytiyatrosu Omnimax 360° sinema salonu gibi Vancouver’da pek çok gezilmesi ve görülmesi gereken yer mevcuttur.

Neden Vancouver'da Dil Eğitimi Alınmalıdır?

Ülkede İngilizce konuşulması ve bu alandaki diğer ülkelere göre daha ekonomik bir ülke olması Vancouver'da dil eğitimi konusunda avantaj sağlamaktadır. Alanında başarılı olan birçok okulu içinde barındıran Vancouver'da dil eğitimi almak doğru ve ayrıcalıklı bir tercihtir.

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU