SİZİ ARAYALIM  

İrlanda Work and Study

Okul Seçenekleri

İçindekiler

İrlanda Work and Study

İrlanda Work and Study, İrlanda’da hem dil kursuna giderek eğitim alacağınız hem de çalışarak para kazanabileceğiniz programın adıdır. Yeşil ülke İrlanda, bu program ile Türk öğrencilere, İngilizcesini geliştirmek ve uluslararası bir iş tecrübesi kazanmaları için büyük bir fırsat sunmaktadır. İrlanda Work and Study kapsamında 25 hafta (haftada en az 15 saat) sürecek bir dil okuluna kayıt yaptırmanız durumunda part time (haftada 20 saat) çalışma izni hakkına sahip olursunuz. İrlanda bu 25 haftanın dışında 8 hafta daha kalmanız için süre verir ve bu son 8 hafta full time (haftada 40 saat) çalışma imkanınız olmaktadır. Bu sebepten dolayı yurt dışı dil eğitimi düşünen öğrencilerin çok sık tercih ettiği bir programdır.

İrlanda Hakkında

İrlanda kültüre, edebiyata ve sanata çok önem veren muhteşem doğal güzellikleri yanında muhteşem bir kültüre sahip olan bir ülkedir. İrlanda geçmişten beri İngiliz kontrolü altında olduğundan, İngiltere’nin kültüründen ve yaşam tarzından etkilenmiştir. Resmi dili; yerel Kelt dilinin yanında İngilizcedir. İrlanda Avrupa’da İngiltere’den sonra İngilizce konuşulan en büyük ülkedir. İrlanda’da dil eğitimi için öğrenciler genellikle Dublin’i tercih etmektedirler.

İrlanda’nın en büyük şehri olan ve aynı zamanda başkenti olan Dublin; Paris ve Londra’dan sonra Avrupa’da en çok ziyaret edilen başkenttir. Apple,Microsoft, Intel, Pfizer, IBM, Citi, Facebook, Yahoo ve Google gibi bir çok uluslararası büyük firmaların Avrupa merkezi İrlanda’da bulunmaktadır.

İrlanda’da insanların anlaşılır bir İngilizce kullanması, Sosyal aktivite alanlarının çok olması şüphesiz dil öğrenim sürecini hızlandırmaktadır.

Sıcakkanlı ve eğlenmeyi seven İrlanda halkı Türkleri, Osmanlı zamanında yaşanan dostluktan dolayı sıcak yaklaşmaktadırlar. Bu sebepten kendinizi İrlanda’da biraz daha rahat hisseder ve kolay arkadaş edinerek İngilizceyi daha hızlı geliştirme fırsatı yakalamış olursunuz. İrlanda’da İngilizce öğrenmek ise İngiltere, ABD ve Kanada gibi ülkelere oranla daha ucuz. Ayrıca Advice Yurtdışı Eğitim, İrlanda devletinin onayını alan Marketing English in Ireland (MEI) üyesi dil eğitimi kurumları ile çalışarak en iyi ve en kaliteli okullarda eğitim almanızı sağlamaktadır.

İrlanda’da Work and Study Programının Avantajları!

 • Hem dil eğitimi alıp hem de para kazanabilme imkanı

 • Uluslararası bir iş tecrübesi kazanmanın en güzel yolu

 • Yeni kültürler ile tanışma fırsatı

 • İrlanda, 2010’da Lonely Planet tarafından dünyadaki en dost canlısı ülke seçilmiştir.

 • Türkiye’ye yaklaşık 4 saatlik uçuş mesafesindedir ve uçak biletleri Amerika, Kanada gibi uzak ülkelere göre çok daha ucuzdur.

 • Çalışırken İngilizce kullanımı sayesinde İngilizce dil becerilerinizi daha kolay güçlendirebilirsiniz.

 • Her yer kafe ve pub ile doludur. Boş vakitlerinizde kendinizi okul arkadaşlarınızla birlikte şakır şakır İngilizce konuşurken bulmanız çok muhtemeldir.

 • Üniversitelerle bağlantılı dil okulları mevcuttur ve dil eğitiminiz sonrasında bir üniversiteye de yerleşebilirsiniz. Bu konuda size danışmanlık sağlayacak çeşitli dil okulları mevcuttur.

 • Yaşam masrafları Amerika ve İngiltere’ye göre daha düşüktür.

 • Yemyeşil doğasıyla meşhur bu ülkede boş vakitlerinizde gezeceğiniz çok fazla yer vardır.

 • İrlanda, Apple, Microsoft, Google, Facebook ve Twitter gibi birçok uluslararası firmanın ofislerine ev sahipliği yapmaktadır. İrlanda’da eğitiminiz sırasında dünyaca ünlü bu firmalarla iletişime geçerek kariyerinizde yeni fırsatlar yaratma imkânınız olacaktır.

İrlanda Work and Study Başvuru Şartları Nelerdir?

Word and Study dahilinde dil okullarına başvuru yapmak isteyen öğrencilerin, üniversite den mezun durumunda olması veya İngilizce bilme şartı aranmamaktadır. 18 yaş ve üzerindeki herkes programa başvuru yapabilir.

İrlanda Work and Study Başvuruları Ne Zaman Yapılmalıdır?

İrlanda’daki dil okulları, yılın her dönemi dil eğitimine ve kaydına açıktır. Dolayısıyla Work and Study başvurunuzu istediğiniz herhangi bir dönemde yapabilirsiniz. Başvurunuzu yapıp vize onayınızı aldıktan sonraki 1-1,5 ay içerisinde dil eğitiminize başlayabilirsiniz.

İrlanda Work and Study Program İçin Vize Nasıl Alınır?

İrlanda size ilk etapta 8 aylık değil, 3 aylık bir vize vermektedir. İrlanda’ya gittikten sonra bir bankadan en az 3000€’luk bir hesap açmanızı istemektedirler. Ardından GARDA ofisine giderek başvuruda bulunmanız gerekiyor bunun için de istedikleri ücret 300€’dur. Başvuru esnasında belirttiğiniz adrese içinde hem 8 aylık oturum izninizin hem de sigorta numaranızın bulunduğu bir posta gelecektir. Çalışma izninizin onaylanması için ise iş bulmanız gerekiyor aksi takdirde çalışma izni onaylanmamış olur. İrlanda’da yaptığınız işe göre saat başı ortalama en düşük 9 – 10€ kazanarak ayda 720€ ile 1.600€ arasında değişen bir geliriniz olur.

İrlanda Work and Study Konaklama İmkanları Nelerdir?

İrlanda’da Work and Study programı kapsamında İrlanda’da bulunan öğrencilerimizin popüler olan konaklama imkanları yurtlar ve öğrenci evleridir. Ayrıca, özel daireler, paylaşımlı daireler ve aile yanı konaklama seçenekleri de mevcuttur. Konaklama fiyatları ise genellikle aylık 500-700 EURO arasında değişmektedir. 

İrlanda Work and Study Fiyatları Ne Kadar?

İrlanda okul ücretleri, öğrencilerin gidecekleri süreye ve seçtikleri okula göre değişir. 25 haftalık Work & Study programlarının eğitim fiyatları ortalama 2300 EUR’ dan başlamaktadır.

İrlanda Work And Study Programı İçin Ücretsiz Danışmanlık

İrlanda’da Work and Study Programıyla ilgili aşağıdaki konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz;
•Okul, Program seçimi konusunda Danışmanlık 
•Konaklama Seçenekleri hakkında Danışmanlık
•Uçak bileti ve Vize İşlemleri Danışmanlığı
•Sağlık Sigortası Danışmanlığı 
•Eğitim Danışmanlığı
•Yurtdışında 7/24 Destek ve Danışmanlığı
Ve daha fazla bilgi için iletişim formumuza bilgilerinizi bırakabilirsiniz.

Diğer Popüler Work And Study Ülkeleri