Work and Travel Programında Popüler Meslekler

Work and Travel Programında Popüler Meslekler
Work and Travel programına katılan öğrenciler yaz sezonu boyunca genellikle turistik bölgelerde çalışırlar. Bu nedenle Work and Travel programına katılacak olan öğrencilerin çalıştıkları pozisyonlar genelde sezonluk işlerdir.

Bu yazımızda Work and Travel’da en popüler meslekler hakkında genel bilgiler ve bu işlerin avantajları ve dezavantajlarını sizler ile paylaşıyoruz. Bu avantajlar ve dezavantajlar yıllarca edindiğimiz tecrübelere dayanarak oluşturulmuştur, bu nedenle iş hayatının dinamik yapısı ve  kişinin programdan beklentisi doğrultusunda verilen bu bilgilerin değişebileceği unutulmamalıdır.


Work and Travel’da Cankurtaran (Lifeguard) Olmak

Yer; Açık-kapalı havuz, plaj, su parkları vb.
Avantajları; Az yorucu, yüksek saatlik ücret, fazla mesai.
Dezavantajları; Sıcak hava şartlarında çalışma, daha fazla sorumluluk.

Kuşkusuz Work and Travel’da öğrenciler arasında en popüler işlerden biri cankurtaranlıktır. Yorucu bir iş olmaması, uzun mesailer çalışabilme, yüksek saatlik ücret ve  bu sepeblere ek olarak cankurtaranlığın sorumluluk gerektiren ve saygı duyulan özel bir meslek olarak görülmesi öğrencilerin Work and Travel’da bu işi seçme sebepleridir.

Work and Travel’da cankurtaran olarak çalışırsanız çalıştığınız sürede İngilizcenizi geliştirme ve çok sayıda insan ile sosyalleşme fırsatı bulabilirsiniz. Amerika’da cankurtaran olarak çalışmak istiyorsanız profesyonel yüzücü olmanız gerekmese de cankurtaranlık sertifikasına sahip olmalısınız. Eğer iyi bir yüzücü iseniz, cankurtaranlık sertifikası almak zor değildir. Amerika’daki çoğu şirketin cankurtaranlık için kabul ettiği sertifika kurumları American Red Cross ve Ellis & Associates’dir. Bu sertifikaları ABD’ye gittikten sonra birkaç günlük eğitimle veya ABD öncesi Mart, Nisan ya da Mayıs aylarında gerçekleşen cankurtaranlık sertifika eğitimlerine Türkiye’de katılarak alabilirsiniz. Bu eğitim kapsamında; CPR – temel yaşam desteği eğitimi, ilk yardım müdahaleleri, kurtarma teknikleri, yaralanma kurtarma teknikleri eğitimleri verilir. Bu sertifika ücretli bir sertifikadır.

• Kendilerine ait açık bir kabinde müşterilerin güvenliğinden sorumlu olurlar.
• Kuralları takip eder ve müşterilerin bu kurallara uyduğundan emin olurlar.
• Olabilecek boğulma olaylarına karşı daima gözlem halindedirler. 
• Havuzlarda çalışan cankurtaranlar havuzun temizliği ve güvenliğinden de sorumludur.
• Eğlence parklarında ise su kaydıraklarının güvenli kullanımından sorumludurlar.

Cankurtaran (lifeguard) olarak çalışmanın avantajları büyük olsa da, bu mesleğin diğer Work and Travel mesleklerine göre daha fazla sorumluluğu olduğunu unutmamalısınız. Görev alanınızı mesai saatleri içerisinde terk edemezsiniz. Yaptığınız işe, iş arkadaşlarınıza ve müşterilerinize karşı saygılı olmalısınız. Çoğunlula açık alanda çalışacağınız için sıcaklar sizin için zorlayıcı olabilir.


Work and Travel’da Garson (Server) Olmak

Yer; Restaurant, fast-food mekanları, kafe, bar, otel vb.
Avantajları; Fazla mesai, bahşiş, sosyal bir çalışma ortamı, yüksek kazanç.
Dezavantajları; Yoğun tempo.

Work and Travel’da garsonluk öğrenciler arasında çok popüler olmasına rağmen her öğrencinin kolaylıkla yapamadığı mesleklerden biridir. Öğrenciler ABD’deki çeşitli restaurantlarda, otellerde, barlarda, yeme - içme tesislerinde garson olarak çalışabilmektedir. Sosyal bir ortamda çalışmak, saatlik ücretine ek olarak bahşiş almak, yüksek mesaili, aktif ve eğitici bir iş olması yönü ile oldukça popülerdir. Öğrencilerin kolaylıkla garson olamamasının sebeplerinin başında İngilizce gelmektedir. Garson olabilmek için çok iyi derecede İngilizce bilmeniz gerekir. Müşterilerle düzgün iletişim kurmalı, sizden istenilenleri net bir şekilde anlayıp karşı tarafa iletmelisiniz. Buna ek olarak yoğun çalışma temposu öğrenciler için zorlayıcı olabilmektedir. Bu nedenle daha önce garsonluk yapmış öğrenciler bu pozisyon için daha avantajlı olabilir. Bu yönlerine rağmen garsonluk  Work and Travel programında kişiyi en çok geliştiren mesleklerden biri olarak görülür. Garsonlar mekanın tümüne hakimdir ve işletmenin önemli bir parçasını oluştururlar.

Masaların hazırlanması, çatal bıçakların yerleştirilmesi ve sipariş almaktan sorumludurlar.
Müşterilerin sordukları sorulara cevap verirler. Müşteriler size, bu yemeğin ne ile yapıldığı, nasıl yapıldığı hakkında sorular sorabilir. Sizden tavsiye alabilir veya ilgi bekleyebilir.
Restoranı mesai saatlerine göre açıp / kapatırlar.

ABD’de 3 ay garson olarak çalışmak sizin günlük iletişim becerilerinizi geliştirmenize ve bir çok insanla tanışıp sosyalleşmenize çok yardımcı olacaktır.  


Work and Travel’da Housekeeper Olmak

Yer; Hoteller.
Avantajları; Sabit çalışma saatleri, serin ve güvenli bir ortamda çalışma, ikinci iş imkanı.
Dezavantajları; Sahada bireysel çalışma.

Work and Travel’da housekeeper olmak kolaylığı ve garanti çalışma saatleri ile öğrencilerin çokça tercih ettiği bir iştir. Yaz ayları turizmin en yoğun olduğu dönemdir ve bu dönemlerde otellerde yoğun eleman ihtiyacı olur. Otellerde housekeeperların çalışma saatleri bellidir ve bu yönüyle ABD’de housekeeper olmak para kazanmak açısından güvenilir bir yoldur. Bu tarz bir işte ekstra mesai yapabilir ya da rahatlıkla ikinci iş bulabilirsiniz. Housekeeping mesleği yaz aylarında kapalı serin alanda çalışmak açısından çalışanlara avantaj sağlar.

Otel odalarının, lobinin ve resepsiyonun düzeninden sorumludur.
Günde ortalama 10-20 arasında odadan sorumlu olurlar, her birinin düzenlenmesi yaklaşık 10-45 dakika arası değişmektedir.
Otel içinde resepsiyon, yemek alanı gibi farklı pozisyonlara terfi edilme şansı vardır.


Work and Travel’da Eğlence Makinası Operatörü (Ride Operator) Olmak

Yer; Eğlence tesisleri, lunaparklar, macera parkları.
Avantajları; Eğlenceli ve sosyal bir ortamda çalışmak, fazla mesai imkanı.
Dezavantajları; Açık alanda çalışma, fiziksel bir iş olması.

Work and Travel’daki en eğlenceli mesleklerden biri de ride attendant yani oyuncak operatörlüğüdür. Lunaparklarda, eğlence ve macera parklarında öğrenciler ride attendant olarak çalışırlar. Burada eğlence araçlarını opere edip müşterilere kuralları aktarırlar. Eğlence sektörü olduğu için haliyle çalışırken eğlenebileceğiniz bir meslek dalıdır. Buralarda çalışarak İngilizcenizi geliştirebilir, yeni arkadaşlar edinerek keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ride attendant olmanın avantajları yanında açık alanda sürekli çalışmak ve fiziki güç gerektirebilecek işleri yapmak dezavantajları olarak sayılabilir. Çalıştığınız saatlerde sürekli olarak ayakta durmak gerekebilmektedir.

Müşterilerin eğlence araçlarına bindiği sırada güvenliklerinden emin olmak.
Gelen müşterilere kurallar hakkında bilgilendirme yapmak, kurallara uyulduğundan emin olmak.
Eğlence araçlarını opera etmek.
Müşterilerin emniyet kemerlerini kontrol etmek ile sorumludur.


Work and Travel’da Market Görevlisi (Market Attendant) Olmak

Yer; Perakende mağazaları, marketler.
Avantajları; Sosyal, kapalı bir çalışma alanı, fazla mesai, ya da ikinci iş bulma.
Dezavantajları; Genellikle ayakta çalışılır.

Work and Travel’da öğrenciler Walmart, Target gibi önemli perakende zincirlerinde çalışabildikleri gibi, eyaletten eyalete değişen lokal marketlerde de çalışırlar. Bu marketlerin manav, pastane, dondurma, kahve vs. gibi farklı bölümlerinde hostes, kasiyer ve depo sorumlusu olarak çalışabildikleri gibi, reyon görevlisi olarak da çalışabilirler. Kapalı ve serin bir çalışma alanı olması, sabit iş saatleri ve kurumsal bir bünyede çalışmak bu işin avantajları arasındadır. Bu işi yaptığınız sürede müşteriler ile iletişim halinde olacağınızdan İngilizcenizi kolay bir şekilde geliştirebilirsiniz. Bazı marketlerde mesai saatleri içerisinde oturmak yasak olabilmektedir, bu durumda saatlerce ayakta durmak sizin için zorlayıcı olabilir.

Çalışma alanının temizliğinden, düzeninden sorumludur.
Güler yüzlü ve müşteriyi teşvik edecek şekilde davranmalıdır.
Ürün sayımları, stok sayımlarında görev alır.
İhtiyaç halinde market içinde rotasyona uğrayarak başka bölümlerde çalışabilir.


Work and Travel’da Komi (Busser) Olmak

Yer; Restoran, otel vb.
Avantajları; Bahşiş, fazla mesai, kapalı çalışma ortamı, sosyal çalışma ortamı.
Dezavantajları; Yoğun tempo.

Work and Travel’da öğrenciler arasında en çok tercih edilen mesleklerden biri ise komi olarak çalışmaktır. Çalışırken hareketli olmak işinizi daha eğlenceli bir hale getirir. Hem İngilizcenizi geliştirerek sosyalleşme fırsatı bulduğunuz hem de garsonluk becerilerinizi geliştirebileceğiniz bir iştir. Yoğun çalışma temposu yüzünden fazla mesai yapabilirsiniz. ABD’de komi olarak çalışmak istiyorsanız belirli bir seviyede İngilizceniz olması gerekmektedir. Çünkü çalıştığınız süre boyunca hem müşteriler ile hem de ekip arkadaşlarınızla sürekli bir iletişim halinde olacaksınız.

Garsonlara ve diğer ekip üyelerine yardım eder.
Masaları temizlemek, bulaşıkları mutfağa götürmek.
İçecek servisi yapar.
Masanın kurulmasına yardımcı olur.


Work and Travel’da yapabileceğiniz diğer işler;

Foodrunner; Yeme-içme mekanlarında siparişleri getirip götürmekle sorumludur.
Satış Elemanı (Clerk); Mağazalarda satıştan sorumludur.
Mutfak Elemanı (Kitchen Worker); Mutfakta siparişlerin hazırlanmasında şeflere yardımcı olur.
Kasa Görevlisi (Cashier); Müşterilerden para alıp, para üstü verir. Kasadan sorumlu olur.
Ekip Elemanı (Crew Member); Genelde fast-food zincirlerinde saha içerisinde sürekli rotasyon alarak mutfak, temizlik gibi işlere yardımcı olur.
Bar Back; Barmene yardımcı olmakla sorumludur.
Host/Hostess; Çoğunlukla restoranlarda çalışırlar, müşterileri karşılamak ve onları masalarına yönlendirmekle görevlidir.
Park Görevlisi (Park Attendant); Genellikle eğlence parklarındaki bankolarda gelen müşterilerin sorularını cevaplamak ve bilgilendirmek ile sorumludur.
Çamaşır Sorumlusu (Laundry); Otellerde çamaşırhane kısmında kullanılan çarşafların yıkanmasından sorumlu kişidir.
Resepsiyonist (Receptionist); Otellerin ön lobisinde müşterilerin otele girişlerini ve çıkışlarını yapar ve müşterilere otel içindeki hizmetler konusunda danışmanlık verir.Sizi Arayalım


Work and Travel Hakkında Merak Edilen Her Şey!

Work and Travel Başvuru

Work and Travel programına başvuru için aşağıdaki özelliklere sahip olmanız beklenmektedir. Programa Başvuru Öncesi;4 senelik ...

Work and Travel Şartları

• 4 senelik üniversitelerin Hazırlık, 1., 2., 3. ve 4. sınıfında olmak, ya da yüksek ...

Lifeguard Red Cross Sertifikası Nedir?

Red Cross Sertifikası Work and Travel programına cankurtaran olarak katılmak isteyen öğrenciler için zorunlu ...

Cankurtaranlık (Lifeguard) Pozisyonu Neden Çok Popüler?

Work and Travel’da  Lifeguard, birçok Work and Travel öğrencisinin talep ettiği ve severek, eğlenerek ...

Work and Travel İngilizce Seviyesi

İngilizce Dil Seviyeleri ve Anlamları;B1 - Pre-Intermediate: Gündelik yapılan tüm konuşmaları anlayabilir ve iletişim ...

Work and Travel Yapacaklar için 5 Altın Tavsiye

1. Erken kayıt olun!Work and Travel programına olabildiğince erken kayıt olmak, kayıt sürecini daha ...

Work and Travel’da En Meşhur Eyaletler

New York New York eyaleti ABD’nin kuzeydoğusunda, başkenti Albany olan en meşhur şehri ise New ...

Work and Travel’dan Türkiye’ye Döndükten Sonra Vergi İadesi Nasıl Yapılır?

Work and Travel programı kapsamında öğrenciler program süreleri kısmında bir Amerikan vatandaşının sahip olduğu ...

Work and Travel’a Gideceklere Amerikan Kültürü ve Amerikalılar Hakkında Önemli Bilgiler

1) Amerikalılar kısa sohbetlerden (small talk) hoşlanırlarAmerikalılar günlük hayatta yabancılarla kısa kısa sohbetler etmeyi ...

Work and Travel’a Tek Gitmenin Avantajları - Dezavantajları

Work and Travel programı çoğunlukla öğrencilerin tek başına katılım sağladığı bir programdır. Program, grup ...

Work and Travel’a Arkadaş-Grupla Gitmenin Avantajları-Dezavantajları

   Work and Travel ile Amerika macerası bir öğrencinin yaşayabileceği en akılda kalıcı, eğlenceli ...

Work and Travel’da Hangi İşlerde Çalışılmaz ?

Work and Travel’da hangi işlerin yapılması yasaklanmıştır ?Work and Travel Amerika’da gerçekleşen bir Kültürel ...

Work and Travel’da İkinci, Üçüncü İşte Nasıl Çalışırım ?

Work and Travel ile Amerika’ya giden öğrenciler program gereği Amerika’da geçirdikleri zamanın çoğunda çalışmaktadır. ...

Work and Travel Programında Popüler Meslekler

Work and Travel programına katılan öğrenciler yaz sezonu boyunca genellikle turistik bölgelerde çalışırlar. Bu ...

Work and Travel Programında Ücret İadesi Alabilir Miyim?

Work and Travel programında alacağınız ücret iadesi hangi şartlar altında programınızı iptal ettiğinize ya ...

Work and Travel şirketi seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Work and Travel yapabilmek için Türkiye'de hizmet veren ve Amerika'daki sponsor firmalar ile anlaşması ...

Work and Travel Şirketleri

Work and Travel şirketinin öğrenci gönderebilmesi için en az bir tane Amerika’da bulunan ve Department ...

Work and Travel vize görüşmesinde çıkabilecek sorular nelerdir?

Work and Travel programında vize aşaması katılımcıların Türkiye'deki tamamlaması gereken son aşamadır. Amerikan konsolosluğu ...

Work and Travel yolculuk öncesi oryantasyonu

Work and Travel programına katılan öğrencilerin program öncesi Amerika ve program hakkında bilgi aldıkları ...

Work and Travel Seyahat Planlaması

Work kısmınızı artık bitirmiş bulunmaktasınız. Amerika'yı tanımak, para biriktirmek ve arkadaşlık edinmek için 12 haftalık ...

Ortalamam 2 ye çok yakın programa katılabilir miyim?

2.0 altında not ortalamasına sahip öğrencilerin neredeyse hiçbiri programa kabul edilmez. Çünkü vize aşamasında ...

Ofisinize gelmeden işlemlerimi devam ettirebilir miyim?

 Work and Travel programına Türkiye’nin birçok bölgesinden öğrenci katılmaktadır. İstediğiniz şehirden ofisimize gelmeden bütün ...

Work and Travel’a neden kesinlikle katılmalısınız?

1) En uygun fiyatlara Amerika’ya gitme fırsatı yakalayın!2) Okyanus aşırı bir ülkede çalışın, gezin ve eğlenin!3) İngilizce ...

İş ve gidilecek eyaleti seçerken nelere dikkat edilmeli?

Work and travel programına gitmeden önce programdan beklentinizi iyi bir şekilde belirlemeniz, program aşamalarında ...

Ön lisans öğrencileri programa katılabilir mi?

İki yıllık meslek yüksek okulunda okuyan öğrenciler programa katılım sağlayamazlar. Katılmak için lisans, lisans ...

Amerika'da her öğrencinin yapması gereken 10 Şey

1. Travel’ın için rotanı gitmeden önce çiz, hayal ettiğin yerleri görmek için bütçeni ayarlamayı ...

Arkadaş grubumla aynı yerde çalışabilir miyim?

Work and Travel programına iki kişilik, üç kişilik veya daha kalabalık olacak şekilde katılabilirsiniz. ...

Açık öğretim fakültesi öğrencileri programa katılabilir mi?

Açık öğretim fakültesinde okuyan öğrenciler programa katılamamaktadır. Work and Travel programına katılabilmek için 4 ...

Amerika'da nasıl ve kimden destek alacağım?

Amerika’ya gittiğiniz süreden itibaren hem Advice Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızdan hem de sponsorlarımızdan hizmet alabilirsiniz. Amerika’da ...

Work and Travel DS-2019 nedir?

DS formu, J1 vizesi almak için gerekli olan Yeterlilik Sertifikasıdır. Kültürel değişim öğrencilerinin J1 ...

Work and Travel W-4 Formu

 W-4 formu, Work and Travel programı altında çalışmaya başlamadan önce işvereninizle birlikte doldurmanız gereken ...

Work and Travel sağlık sigortası

Work and Travel programına katılan her öğrencinin en çok merak ettiği konuların başında sağlık ...

Work and Travel'da kazandığım parayı nasıl getirebilirim?

 Work and Travel programına katılan öğrencilerin çoğu, Amerika'da kaldıkları süre boyunca belirli bir kazanç ...

Work and Travel’da nerelerde çalışılmaz?

 Work and Travel programında bazı işler öğrencilerin lehine olarak Amerika'daki sponsorlarca yasaklanmıştır. Bu işler ...

Work and Travel ne değildir?

Work and Travel programı bazen katılımcılar tarafından yanlış değerlendirilebiliyor. Work and Travel programına katılmadan ...

Work and Travel size ne kazandırır?

Work and Travel her yıl dünyanın farklı ülkelerinden 100.000‘i aşkın öğrencinin katıldığı bir kültürel ...

Work and Travel Amerika'da fazla mesai?

ABD'de normal çalışma süresinin (haftalık 40 saat) üzerinde çalıştığınız zaman mesai (overtime) yapmış olursunuz.Kazanacağınız ...

Work And Travel vize görüşmem İngilizce mi olacak?

Work and Travel vizesi özel bir vize türüdür.  Amerikan konsolosluğu vize görüşmelerini gerçekleştirirken Work ...

Work and Travel süresi?

Work and Travel programı okulların bahar dönemi sonu yani yaz tatili sezonu boyunca gerçekleşir.Work ...

İkinci kez Work and Travel'a katılabilir miyim?

Work and Travel programına başvuru sınırı bulunmamaktadır. Genel katılım şartlarını yerine getiren öğrenciler ikinci, ...

Work and Travel'da Amerika'da araba kiralayabilir miyim?

Work and Travel programı kapsamında öğrenciler Amerika'da araba kiralayabilirler. Sadece araba kiralama firmalarının sağlamanızı ...

Work and Travel Check-in nedir? Check-in nasıl yapılır?

Work and travel programının en önemli işlemlerinden biri de aylık Check-in'dir. Check-in işlemi sponsor ...

Work and Travel I-94 Formu nedir?

I-94 formu Amerika'ya giriş esnasında ABD sınır polisine, ne amaçla ülkeye girdiğinizi gösteren ve ...

Work and Travel için bavul nasıl hazırlanır?

Amerika okyanus aşırı bir ülke olduğu için gideceğiniz bölgeyi ve eyaleti iyi bir şekilde ...

Work and Travel Sponsor nedir?

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı Work and Travel ve benzer kültürel değişim programlarına yönelik ...

Work and Travel’da ne kadar kazanırım?

Work and Travel programında kazanılacak ücretler öğrencilerin işveren ile ilişkileri, çalışma alışkanlıkları, mesai ve ...

Work and Travel Amerika’da iş değiştirebilir miyim?

Work and travel programının en önemli aşamalarından biri de iş seçimidir.Beklentilerinizi iyi bilmeli ve ...

Work and Travel’da ikinci iş bulmak?

Her Work and Travel katılımcısının birden fazla işte çalışma hakkı yasal olarak bulunmaktadır. İlk ...

Work and Travel'da Amerika’da banka hesabı açabilir miyim?

 Work and Travel programı kapsamında Amerika'ya gidecek öğrenciler, banka hesabı rahatlıkla açtırabilirler. Banka hesabı ...

Work And Travel Sevis Ücreti nedir?

Amerikan hükümeti tarafından kültürel değişim programı ve çalışmak için gelen öğrencilerin bilgilerinin depolandığı ve ...

Work and Travel SSN nedir?

Social Security Number (SSN) Türkçesi sosyal güvenlik numarası olan Amerika’da kişiye özel olarak çıkarılan ...

Work and Travel için uçak biletlerini nasıl almalıyım?

Advice Work and Travel uzman danışmanları bu konuda size tam destek sağlayacaklardır. Bilet seçiminde ...

Work and Travel Job Offer nedir?

Job Offer, Work and Travel programına katılacak öğrenciler için Amerika'daki işverenleri tarafından hazırlanan ve ...

Work and Travel'da vizeden red alırsam ne olur?

Work and Travel firmaları genel itibari bir nevi vize memuru olarak çalışmaktadır. Vize reddi ...

Son sınıf öğrencisi Work and Travel programına katılabilir mi?

Son sınıf öğrencileri Work and Travel programına katılabilir. Öğrencinin profiline göre danışmanlarımızın değerlendirmeleri sonucu ...

Work and Travel Fiyatları

Work and Travel program ücreti 3000$’dır. Bu ücretin 500$’ı kayıt esnasında, geri kalan miktar ...

6 Adımda Work and Travel

1. Adım:  BAŞLANGIÇ- Program hakkında ayrıntılı bilgilendirme- Toplam maliyetin çıkarılması   a. Program Hakkında Ayrıntılı ...

Work and Travel vergi iadesi

Öncelikle olarak Work and Tavel vergi iadesi ile tax free kesinlikle karıştırılmaması ...

Work and Travel konaklama seçenekleri

Work and Travel programının en çok merak edilen bir diğer konusu da konaklama seçenekleridir. ...

Work and Travel Vizesi

Work and Travel programı kapsamında katılımcıların Amerika'ya seyahat edebilmesi için J-1 türünde vizeye ...

Work and Travel iş ilanları

Work and Travel programında öğrencilerin çalışabileceği işler geniş kapsamda turizm sektörüne bağlı işlerdir. Work ...

Work and Travel Erken Kayıt Avantajları

Kayıtlar Temmuz ayında başlamaktadır. Programa kayıt olmak isteyen öğrenciler uzman danışmanlarımıza ulaşarak işlemlerini başlatabilirler. ...

Work and Travel Programı'na kimler katılabilir?

Sadece tam zamanlı üniversitelerde okuyan ve örgün eğitim alan öğrenciler katılabilir.Öğrencinin programına katılabilmesi için ...

Neden Work and Travel?

Work and Travel, her üniversite öğrencisinin tecrübe etmesi gereken bir programdır. Program sonunda ‘İyi ...

Work and Travel 2023

Dünyanın en ihtişamlı ülkelerinden biri olan Amerika’da unutulmaz deneyimler yaşamak, kendinizi ve yeteneklerinizi geliştirmek ...

advice study abroad whatsapp