SİZİ ARAYALIM  

Work and Travel Süresi

Work and Travel programında başlangıç tarihi 15 Mayıs , bitiş tarihi 1 Ekim’dir. Çalışma bitiş tarihinden sonra her katılımcının 1 ay travel zamanı bulunmaktadır. Yani 1 Ekim ile 30 Ekim arasında travel zamanı olmaktadır.
Katılımcılar dilerse bu tarihlerin başından sonuna kadar Work and Travel programı dahilinde çalışabilecekleri gibi, isterlerse ara bir tarihte başlayıp yine ara bir tarihte programa son verebilirler ve Türkiye’ye dönebilirler.
Work and Travel katılımcıları üniversitelerinin kapanış ve açılış tarihlerine göre program için resmi olan tarihler aralığında Work and Travel yapabilmektedirler. Work and Travel kapsamında öğrenciler en fazla 4 ay çalışabilir ve 1 ay da travel yapabilirler.
 Tercih edeceğiniz işe göre işverenlerin iş başlangıç ve bitiş tarihleri değişiklik göstermektedir. Ayrıca vize bitim tarihinden itibaren Work and Travel öğrencilerinin yasal olarak 1 ay daha Amerika’da kalma hakları mevcut olmasının yanı sıra Amerikan Hükümeti, Türk öğrencilerin en geç 1 Kasım tarihinde ülkelerine geri dönmelerini istemektedirler.