sliderslider
  Work and Travel / Work and Travel W-4 Formu

Work and Travel W-4 Formu

Work and Travel W-4 Formu | Adviceyed
 W-4 formu, Work and Travel programı altında çalışmaya başlamadan önce işvereninizle birlikte doldurmanız gereken bir formdur.

 Bu belge öğrencilerin Amerika'da çalıştığı süre boyunca vergi kesinti miktarının hesaplanmasında kullanılır. ABD vergi kanunu oldukça geniş, esnek ve W-4 formu üzerinden bulunacağınız beyanlara dayalıdır. Bu yüzden W-4 formunu işvereniniz talimatları doğrultusunda dikkatli bir şekilde doldurmanız gerekir.

 Program katılımcıları ikamet etmeyen yabancılar (non-resident alien) kategorisinde bulunduğu için W-4 formundaki çoğu talimatlar Work and Travel programı katılımcıları ile ilgili değildir. Eğer W-4 formunu düzgün bir şekilde doldurmazsanız normalde ödeyeceğiniz vergi miktarından daha fazla vergi ödemek zorunda kalabilirsiniz.

 Ayrıca, W-4 formunda vermiş olduğunuz beyanlarda uygunsuz, eksik veya yanlış bilgi dolduran katılımcılar Amerikan Vergi Dairesi (IRS) tarafından tespit edilme durumunda yasal yaptırımlar ile karşılaşabilirler. Bu yaptırımlar; tekrar olacak vize başvurularının olumsuz sonuçlanması veya faizi borçların tahsil edilmesi şeklinde olabilir.

 W-4 Formunu doldururken beyanlarınızda dikkat etmeniz gerekenler;

  • Vergilerden muafiyet(exemption) talebinin boş bırakılması

  • Medeni durumunuzun sorulduğu kısımda bekar(single) bölümünü işaretlenmesi DEVAMINI OKU

Öğrenci Ziyaretlerimiz ve Work and Travel'da Hangi İş Size Göre.


Work and Travel Hakkında Merak Edilen Her Şey!

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU