sliderslider
  Work and Travel / Work and Travel Erken Kayıt Avantajları

Work and Travel Erken Kayıt Avantajları

Work and Travel Erken Kayıt Avantajları | Adviceyed
Kayıtlar Temmuz ayında başlamaktadır. Programa kayıt olmak isteyen öğrenciler uzman danışmanlarımıza ulaşarak işlemlerini başlatabilirler. Kayıt işlemlerinizi başlatmak için en doğru zaman, tabii ki mümkün olan en erken zamandır. Sebeplerinden bahsedersek;

- Kontenjanların kısıtlı olması ve kapanma riski; Department of State ülkelere verilen DS belgesi sayısını sınırlı tutmaktadır. Bundan dolayı kontenjanlarımızın dolma süresi o sezonki yoğunluğa göre kontenjanların bitmesi söz konusu olabilir. Bu nedenle erken kayıt olarak programa katılımınızı riske atmamanızı öneririz.

- İş fuarlarına katılma şansı: Erken kayıt avantajından yararlanan öğrenciler, gerçekleşecek iş fuarlarına önceden yer ayırtma şansına sahip olurlar. Fuara katılan işverenler her yönüyle kaçırılmaması gereken, güvenilir ve kurumsal firmalardır. Öğrenciler bu iş fuarlarında işverenlerle yüz yüze görüşme imkanı bulur. Sorunsuz ve güzel bir Work and Travel için fuarlar kaçırılmaması gereken fırsatlardır.

- Erken Kayıt İndirimleri: Erken kayıt döneminde ön kaydını yapan öğrencilerin iş yerleşimi, vize dosyasının hazırlanması, vize alma oranının artması gibi avantajlar ve sağladığı  kolaylık ile erken kayıt olan öğrencilerimize indirim sağlamaktayız

- Vize randevunuzun alınmasında sorun yaşamayın: Nisan-Mayıs ayları vize görüşmelerinin en çok olduğu ve konsolosluğun en yoğun olduğu aylardır. Bu aylarda öğrencinin isteğine uygun randevu bulmak zorlaşır. Bazı yıllarda bu sebeple Haziran hatta Temmuz aylarında vize görüşmesine gitmek zorunda kalan öğrenciler olmuştur.

- Vize Alma Şansınız Artar:  Programın işleyişi gereği kayıt olduktan sonraki 1 ile 3 ay arasında vize başvurusu yapılabilmektedir. Bundan dolayı kayıt işlemlerinizin gecikmesi vize başvurunuzun gecikeceği anlamına gelmektedir. Daha önce bahsettiğimiz gibi Nisan-Mayıs ayları konsolosluğun en yoğun dönemi oluyor. Bunun sebebi ise Work and Travel katılımcılarının büyük bir çoğunluğu bu dönemde vize başvurularını yapmaktadır. Bu yoğunluk aynı zamanda çok yoğun çalışan konsolosluk görevlilerini olumsuz etkilemektedir. Vize tarihi geciktikçe vize ret oranın artması da istatistiksel bir gerçektir. Size daha az vakit ayırmak zorunda kalacak olan konsolosluk görevlisi, daha hızlı karar vermek zorunda kalacak ve bazı konularda gösterdiği rahatlığı ve esnekliği göstermemektedir.

- İsim Soruşturması:  Konsolosluğun, daha önce bir suça karışmış kişiler ile vize başvurusu yapan kişilerin isim ve soy isim benzerliği olduğu durumda uyguladığı bir güvenlik prosedürü mevcuttur. Başvuru sahibinin bir sabıka kaydı olmadığı sürece bu uygulama olumlu sonuç vermektedir. Fakat bu uygulama 2 hafta ile 16 hafta gibi bir zaman sürecinde sonuçlanmaktadır. Bu durum beklemenize sebep olacaktır. Başvurunuzu erken yaparsanız eğer sonuçlanma tarihi Amerika'ya gidiş tarihinizin öncesinde bir tarih olması size bir sorun yaratmayacaktır. Aksi durumda gidiş tarihinizi ertelemeniz gerekebilir ve bu Amerika'da çalışacağınız iş yerinizdeki aksama sonucu bazı problemleri doğurabilir.

- Ekonomik Uçak Bileti: Türkiye'den sizinle aynı tarihlerde çok sayıda öğrencinin Amerika'ya seyahat edecek olması fiyatların artışına neden olmaktadır. Erken kayıt döneminde kayıt olup, vizelerini erken alan öğrenciler uçak biletlerini geç kayıt yaptıran öğrencilere göre çok daha uygun fiyata almaktadırlar, çünkü daha fazla araştırma yapmış ve kendileri için uygun ve ekonomik bileti almış oluyorlar.

Arkadaş grupları daha kolay iş bulurlar: Şubat ayından sonra arkadaş gruplarının aynı işe yerleştirilme olasılığı oldukça azalmaktadır

 DEVAMINI OKU

Öğrenci Ziyaretlerimiz ve Work and Travel'da Hangi İş Size Göre.


Work and Travel Hakkında Merak Edilen Her Şey!

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU