sliderslider
  Work and Travel / Work and Travel Vergi İadesi

Work and Travel Vergi İadesi

Work and Travel Vergi İadesi | Adviceyed

Öncelikle Work and Tavel vergi iadesi ile tax free kesinlikle karıştırılmaması gereken bir konudur. Tax Free genel itibari ile Avrupa Kıtası'nda geçerli olan bir sistemdir ve insanların almış oldukları eşyalar vb. üzerinden ödemiş oldukları KDV'leri geri almasını sağlamaktadır. Bu sistem Amerikan Birleşik Devletleri'nde işlememektedir.

Work and Travel programına katılan öğrencilerimiz program süreleri boyunca Amerika Birleşik Devletleri tarafından Amerikan vatandaşlarına tanınan hemen hemen tüm haklara sahip olmaktadırlar. Bu durum Work and Travel katılımcılarının maaşlarından belirli miktarlarda vergiler kesilmesine sebep olmaktadır. Bu vergi oranları öğrencilerin bulunmuş oldukları eyalet, çalıştıkları işveren, toplam çalıştıkları saat ve saatlik ücretlerine göre değişiklik göstermektedir.

Amerika'da resmi olarak çalışan kişilerden 4 farklı çeşitte vergi kesintileri yapılabilmektedir. Bunlar; State TAX, Federal TAX, Social Security TAX ve Contributions ACT olmaktadır. Work and Travel katılımcıları bu vergilerden yalnızca Federal ve State vergilerini ödemek ile yükümlüdürler. Almış olduğunuz paychecklerde bu vergilerin dışında bir vergi kesildiğini fark ederseniz durumu işvereninize bildirerek durumun düzeltilmesini talep etmelisiniz.


Work and Travel programı katılımcıları ülkelerine döndükten sonra Amerikan hükümeti tarafından verilen haklardan muaf duruma düşerler. Bu durum öğrencilerimiz Amerikan hükümetine ödedikleri vergilerini geri alabilmelerine imkan doğurur.

Son çıkan yasaya göre Work and Travel katılımcılarının ödemiş oldukları Federal vergi toplam kazançlarının %10'u kadar ise öğrenciler bu vergi türünü geri alamamaktadırlar. %10 un üzerinde Federal vergisi kesilen Work and Travel katılımcıları Federal vergisini almaya hak kazanırlar ancak tüm Work and Travel katılımcıları State vergisini geri alabilirler.

Vergi İadesine başvurabilmeniz için gerekli olan belgeler;
* DS 2019
* Pasaport
* Vize
* Social Security Card
* İşverenlerinizden temin edebileceğiniz W2 formu ya da Son Paycheck


 DEVAMINI OKU

Öğrenci Ziyaretlerimiz ve Work and Travel'da Hangi İş Size Göre.


Work and Travel Hakkında Merak Edilen Her Şey!

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU