SİZİ ARAYALIM  

Work and Travel'da Kazandığım Parayı Nasıl Getirebilirim?

 Work and Travel programına katılan öğrencilerin çoğu, Amerika’da kaldıkları süre boyunca belirli bir kazanç elde ederler. Kimi öğrenciler bu kazançlardan birikim yaparak program süreleri sonunda bu birikimleri Türkiye’ye getirebiliyorlar. Birikimlerinizi Türkiye’ye getirebilmek adına öğrencilerin birkaç opsiyonu mevcut. Bu opsiyonlar;

Uluslararası Para Transferi (SWIFT İşlemi)

 Bu işlem ile Amerika’daki banka hesabınızdan Türkiye’deki banka hesabınıza birikimlerinizi banka transfer yolu ile geçirebilirsiniz. Türkiye’deki herhangi bir bankada Amerikan doları hesabınızın bulunması gerekmektedir. Banka transferi için gerekli olan transfer bilgilerinizi bankanızdan öğrenebilirsiniz. Paranızın transfer işlemi sonunda Türkiye’deki hesabınıza düşmesi bir kaç gün sürebilir ve göndereceğiniz para miktarına göre bankaya komisyon ödemeniz gerekir.

Nakit

 Birikimlerinizi yanınızda gelirken nakit olarak getirebilirsiniz. Uluslararası uçuşlarda yanınızda götürebileceğiniz para miktarı 10.000$dır. Maliyeti düşük ancak tehlikeli olabilecek bir seçenektir.

Kripto Para

 Amerika’da program kapsamında birikimleriniz ile Bitcoin, Ethereum gibi kripto paralar alabilir ve bu varlıklarınızı Türkiye’ye geldikten sonra kripto para varlıklarınızı bozdurarak nakite çevirebilirsiniz. Bu yöntem ile bankalara nazaran az komisyon ödemesi yapar ve risksiz bir şekilde varlıklarınızı taşıyabilirsiniz.