SİZİ ARAYALIM  

New York Dil Okulları

İçindekiler

Amerika Birleşik Devletleri’nin en bilinen şehirlerinden biri New York City (NY) dir. Amerika’nın en kalabalık şehirlerinden olan New York dünyanın da en kalabalık metropolleri arasında gösterilmektedir. Amerika Birleşik Devletlerinin New York Eyaletine bağlı olan New York şehri aynı ismi taşıdığı New York eyaleti ile karıştırılmamak için New York City (NYC) olarak adlandırılmaktadır. Aşağı New York Körfezi’nin Atlas Okyanusu’na döküldüğü bölümde yer alan New York City; , güneyde Atlas Okyanusu ve New Jersey, batıda Pennsylvaina ve kuzey doğusunda Massachusetts ile komşudur.

New York’a Ulaşım ve New York’ta Ulaşım

New York City’de 3 tane hava alanı bulunmaktadır. Bunlardan en meşhuru John F Kennedy Hava alanıdır. Ülkemizden bu ve diğer hava alanı olan Newark hava alanına direk ve aktarmalı uçuşlar gerçekleşmektedir. Yaklaşık 8 saatlik direk uçuş süresi ile İstanbul’ dan New York City’e ulaşılabilmektedir. New York’un en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri metrodur. New York metrosu dünyanın en eski ve aynı zamanda en gelişmiş ağasahip metrolarından biridir. Metro ile en ucuz ve en hızlı ulaşım hizmetinin verildiği New York’ta 7-30 gün arasında kullanılabilen sınırsız metrokartı, günlük metro kartı ve on kullanımlık metro kartı olmak üzere üç çeşit metro kartı bulunmaktadır.

New York’ta Sosyal Yaşam

Herkesin görmek istediği bir kent olan New York dünyanın en büyüleyici şehirlerinden biridir. Kozmopolit bir yapıya sahip olan New York ticaret merkezlerine, en iyi üniversitelere ve dil okullarına ev sahipliği yaptığından dolayı en önemli cazibe merkezi haline gelmiştir. New York sosyal yaşam konusunda modern bir şehir hayatına sahip olması, geleneksel olmayan şehir kültürü sayesinde her milletten insanın kolayca adapte olacağı rengarenk bir sosyal yaşam alanı sunmaktadır.

New York’ta Gezilecek Yerler

New York gezilecek turistik yerler, tarihi ve sosyal mekanlar açısından oldukça zengin bir şehirdir. New york gezilecek yerler bakımından pek çok alternatifi bir arada bulunduran bir konuma sahiptir. Kolay ulaşımı sayesinde kapsamlı bir kent turuna olanak sağlamaktadır. New York’ta görülecek yerler denildiğinde ilk akla gelen yer Central Park’tır. Geniş bir alana konumlandırılmış olan bu yeşil park doğaseverlerin gözdesidir. Central Park’ın yanında yer alan dünyanın en büyük müzelerinden biri olan Metropalitan Sanat Müzesi de New York’ta gezilecek yerlerdendir. MadameTussauds Müzesi, New York Kütüphanesi, Dünya Ticaret Merkezi, Brooklyn Köprüsü, Wall Street, Özgürlük Heykeli de görülmesi gereken yerlerdendir.

New York’ta Dil Eğitimi

New York her alanda olduğu gibi dil eğitimi alanında da ilk sıralarda yer almaktadır. İngilizce dil eğitimi denildiğinde ilk olarak akla gelen şehirlerden biri olanNew York İngilizce dilini öğrenmek isteyenler için sayısız fırsat sunan bir şehirdir. New York’un alanında en iyi dil okullarına ve üniversitelere sahip olması, hareketli sosyal yaşamı sayesinde sosyalleşerek kolayca İngilizce öğrenilebilmesine olanak sağlaması neden New York’ta dil eğitimi alınmalıdır? Sorusuna cevap olacaktır.