SİZİ ARAYALIM  

Philadelphia Dil Okulları

İçindekiler

Amerika’nın kuzeydoğusunda yer alan Philadelphia, Pennsylvania eyaleti içinde nüfus yoğunluğunun en yüksek olduğu şehirdir. Amerika içinde nüfus yoğunluğu bakımından beşinci sırada yer almakta olan bu şehir kalabalık yapısının beraberinde getirdiği pek çok avantajla dil öğrenimi görmek isteyen öğrenciler için uygun bir şehir olma özelliği taşımaktadır.

Philadelphia’ya Ulaşım

Philadelphia’ya Türkiye’den ulaşım havayolu ile yapılmakta olup aktarmasız sefer bulmak mümkündür. Ortalama 17-20 saatlik uçuş sonrasında Philadelphia’ya ulaşılabilmektedir. Şehir Delaware ve Schuylkill nehirleri arasında, New York’a yaklaşık 1,5-2 saat, Washington DC’ye ise yaklaşık 4 saat uzaklıkta yer almaktadır.

Philadelphia’da Ulaşım

Philadelphia şehir içi ulaşımda çeşitli alternatifler mevcut olup otobüs, metro, tramvay ve taksi kullanılmaktadır. Oldukça geniş bir alana yayılmış olan şehirde toplu taşıma hizmeti ile şehrin her yerine ulaşmak mümkündür. Bu bakımdan ulaşımda herhangi bir zorluk yaşanmamaktadır. Ayrıca toplu taşıma ücretleri ucuzdur. Uygun fiyatlara şehrin pek çok yerine gidilebilmektedir.

Yaşam Masrafları

Old City bölgesi, Philadelphia’nın alışveriş ve ticaret merkezi olarak anılan bölgesidir. Bu bölgede birçok mağaza ve hediyelik ürünler satan küçük butikler yer alır. Amerika’nın en büyük kapalı çiftçi pazarı olan “The Reading Terminal Market” bu bölgede olup burada mandıradan gelen taze sütten şaraba kadar her türlü ürünü bulmak mümkündür. Her bütçeye göre ürün bulunabilmektedir.

İklim Şartları

Philadelphia’da tropikal bir iklim görülmektedir. Her mevsim yağışlı geçmekte olup bahar ayları ılıman, kış ayları ise oldukça soğuk geçmektedir. Kış aylarında ortalama hava sıcaklığı 2–10 derece iken, yaz aylarında 25–30 derecedir.

Sosyal Yaşam

Philadelphia kalabalık bir şehir olması itibarı ile dışarıda yapılacak pek çok aktivite mevcuttur. Gece hayatının çok hareketli olduğu şehirde South Street bölgesi oldukça popülerdir. Burası, gece hayatı ve eğlencenin merkezidir. South Street, içinde barındırdığı gece kulüpleri, barlar, publar ve eğlence mekanları ile oldukça hareketlidir. Bunun haricinde şehrin eski bölgesi Old City’de de tercih edilebilecek birkaç mekan bulunmaktadır. Şehirde ayrıca sene boyunca pek çok festival gerçekleştirilmektedir.

Gezilecek Yerler

Philadelphia’da gezilecek başlıca yerler arasında Sanat Müzesi, Büyülü Bahçeleri, Fairmont Parkını, Hayvanat Bahçesini, Doğu Eyalet Hapishanesi, Belediye Sarayı ve Bağımsızlık Sarayı yer almaktadır.