SİZİ ARAYALIM  

San Diego Dil Okulları

 LSI
LSI

İçindekiler

Amerika’nın En Güzel Şehri San Diego

En güzel kent lakabıyla anılan San Diego Kaliforniya Eyaletinde Amerika Birleşik Devletleri topraklarında bulunan ziyaretçilerine gerçek bir görsel şölen sunan bir şehirdir. San Diego yerleşim bölgesinin dünya üzerindeki konumu dolayısıyla yılın her mevsimi güneşli olmasından dolayı bu ismi almış bulunmaktadır. San Diego bir liman kenti olmakla birlikte önemli askeri üsleri bünyesinde barındırması da ülke açısından önemini arttırmaktadır. Meksika’ya sınırdır ve en işlek sınır kapısı olan San YsidroBorder sınır kapısının ev sahipliği yapmaktadır.

Yeni Bir Kültür Aşığı

Tüm dünyayı görmek isteyenlerden misiniz? Zamanınız var ise tamamını görmeniz yararlı olacaktır. Ancak bu kadar uzun zamana sahip olmayanlar için San Diego hem dil eğitim hem de turistik geziyi bir arada sunabilen bir şehirdir. San Diego turist açıdan gezilmesi ve görülmesi gereken bir çok alana sahiptir. San Diego Hayvanat Bahçesi de bunlardan biridir. Burada ki hayvanat bahçesi dünyadaki en büyük ve kapsamlı hayvanat bahçelerinin liste başlarında yer almaktadır. Bir diğer görülmeye değer olan yer ise San Diego Midway Müzesidir. Karayip Korsanları gemisine de ev sahipliği yapmaktadır. San Diego’ da ki plajlar ve sahiller oldukça temizdir ve sörfçülerin çoğuna ev sahipliği yapmaktadır. San Diego’ da görülmesi gereken merkezlerden bir diğeri de Coronado Adasıdır. Ada bir köprü ile San Diego’a ya bağlanmaktadırve eşsiz manzaralar sunmaktadır.

 

San Diego’ya ve San Diego’ da ulaşım

San Diego’ya ülkemizden direk uçuş bulunmamaktadır ancak San Diego’ya 1 saat kara yolu mesafesi bulunan Los Angeles’a ülkemizden direk uçuşlar bulunmaktadır. Buradan ise kara yolu ile San Diego’ya geçebilirsiniz. Avrupa ya da Amerika içi aktarmalar ile de San Diego kentine ulaşmanız mümkündür.
San Diego şehrinde en çok kullanılan toplu taşıma aracı troleybüstür. Troleybüs şehrin bir çok bölgesine gitmektedir. Bunun yanında şehirde otobüs ve taksi seçenekleri de mevcuttur.

 

Dil Öğrenmek İçin San Diego

San Diego’yu ana ziyaret amacı eğitim olanların aklındaki neden San Diego’da dil eğitimi alınmalıdır?San Diego İngilizce eğitimi için uygun bir merkezmidir?Düşüncelere kapılmanız yersiz oldukça alışıktır.
San Diego dil eğitimi konusunda önemli bir yere sahiptir. Dünyaca ünlü bir çok dil okuluna ev sahipliği yapmaktadır.Bu okulların sunmuş oldukları avantaj ile birlikte San Diego şehri öğrencilere sosyal ve kültürel olarak bir çok seçenek sunmakta ve öğrencilerin sosyalleşerek dil becerilerini geliştirmelerine olanak sağlamaktadır.