SİZİ ARAYALIM  

Portland Dil Okulları

İçindekiler

Portland Amerika’nın Oregon eyaletinde bulunmaktadır. Amerika’nın en doğasever bölgelerinden biri olan Portland’da birçok park bulunmaktadır. Gül yetiştiriciliğiyle meşhur olmasından dolayı “Gül Şehri” adıyla anılmaktadır. Sahip olduğu temiz çevre ve doğal güzellikleriyle Portland dil öğrenimi görmek isteyen pek çok öğrenciyi cezbetmektedir.

Portland’a Ulaşım

Portland’a Türkiye’ye ulaşım havayolu ile yapılmakta olup direk sefer bulunmamaktadır. Aktarmalı olarak ortalama 14 saatte Portland’a ulaşılabilmektedir. Aktarma genellikle Chicago veya New York üzerinden yapılmaktadır.

Portland’da Ulaşım

Portland küçük bir şehir olması nedeniyle toplu taşımaya bile gerek kalmadan rahatlıkla gezilebilen bir şehirdir. Bisiklet kullanımı yaygın olup sokaklar da daha çok bisiklet kullanımına yönelik olarak tasarlanmıştır. Toplu taşıma kullanmak isteyenler ise hafif raylı MAX, tramvay veya otobüs kullanabilirler. Tüm toplu taşıma araçları için tek tip bilet kullanılmaktadır.

Portland’da Yaşam Masrafları

Portland’da satış vergisi yoktur. Bu bakımdan alışveriş diğer şehirlere nispeten daha ucuzdur. Pek çok ürün uygun fiyatlardan alınabilmektedir. Giyim, spor, takı, teknoloji ve hediyelik eşya alışverişleri için fazla sayıda mağaza bulunmaktadır.

İklim Şartları

Portland bir kuzey şehri olduğu için diğer kuzey şehirlerinde olduğu gibi kış aylarında sert bir iklimi vardır. Sonbahar, kış ve ilkbahar ayları genellikle yağışlı geçmektedir. En yüksek sıcaklıklar yaz aylarında görülmektedir.

Sosyal Yaşam

Küçük bir şehir olmasına karşılık Portland sosyal bakımdan zengin bir şehirdir. Dünyanın microbrewery başkenti olarak anılan şehir bira ve içki kültürü gelişmiştir. Hareketli bir gece hayatı ve eğlence mekanlarına sahip olan şehirde ayrıca sokaklara yerleştirilmiş olan içki çeşmeleri bulunmakta ve bunlardan sabah 6 ile gece 11 arasında faydalanılabilmektedir. Şehir ayrıca pek çok festivale ev sahipliği yapmaktadır.

Gezilecek Yerler

Doğal güzellikler bakımından zengin bir şehir olması ve Kuzey Amerika’nın en güzel manzaralarına sahip olan şehri olması nedeniyle Portland’da gezilebilecek pek çok park ve tabiat alanı bulunmaktadır. Bunlar arasında Washington Park, Columbia River Gorge, National Scenic Area, Pittock Mansion, International Rose Test Garden, Waterfront Park ve Portland Art Museum gibi yerler bulunmaktadır.