SİZİ ARAYALIM  

San Francisco Dil Okulları

TALK
TALK

İçindekiler

San Francisco Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinin kuzeyinde bulunan bir şehirdir. San Francisco önemli bir kültür ve finans merkezi olma özelliğinin yanı sıra dil eğitiminde de öğrencilerin en çok tercih ettiği kentlerden biri konumundadır. San Francisco’nun en meşhur özelliklerinden biri de yüksek ve dik kaldırımlarıdır.

San Francisco’ya ya da San Francisco’da Ulaşım

San Francisco’ya ülkemizden direk uçuşlar bulunmaktadır. Bunun yanında Avrupa ve Amerika aktarmalı uçuşlar ile de San Francisco’ya varılabilir.
Birçok Amerikan şehrinin aksine San Francisco ulaşım konusunda gelişmiş bir şehirdir. Şehirde başlıca BART ismi verilen raylı sistem kullanılmak ile birlikte otobüs, metro, feribot ve tramvay gibi araçlarda kullanılmaktadır. Bu tarz toplu taşımaları kullanabilmeniz adına Clipper adında ki ulaşım kartlarından çıkartmanız gerekmektedir.

San Francisco’da Eğitim Nasıldır?

San Francisco birçok kişi tarafından oldukça merak edilen bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Gerek sanatsal müzeleri gerek Silikon Vadisi gerekse diğer bütün muhteşem unsurlar burayı büyüleyici bir özelliğe getirmektedir.

Bu büyüleyici özelliklerin yanı sıra San Francisco’da dil eğitimi almak öğrenciler için inanılmaz bir tecrübe olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem şehrin tüm özelliklerinden yararlanabilir hemde dil eğitiminizi dünyaca ünlü San Francisco dil okullarından alabilirsiniz. Bunun yanında şehir öğrencilere bir çok konuda indirimli alternatifler sunmakta ve şehirde bulunan öğrenci popülasyonu gün geçtikçe artmaktadır.

Peki, neden san francisco’da dil eğitimi alınmalıdır? Cevabı gayet basittir. Dünyanın en iyi üniversitelerinden birisi olan San Francisco Üniversitesi burada bulunmakta ve dünyanın en iyi zincir okulları da San Francisco’da bulunmaktadır.

 

 

San Francisco Rehberi

San Francisco’dan Los Angeles şehrine 6 saatte LasVegas’a 9 saatte ve San Diego’ya ise 7,30 saatte kara yolu ile seyahat edebilirisiniz. San Diego’da toplamda 3500 adet restoran ve kafe mevcuttur. İstediğiniz herhangi bir tanesine girip yeme içme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

 

San Francisco’yu gezmek için kullanılacak en uygun alternatif San Francisco’nun ünlü cable car dedikleri tramvaylarını kullanmak olacaktır ya da bunun yerine bir adet bisiklet kiralayıp ilk olarak Golden Gate köprüsüne gidebilirsiniz. Ucuzluğu ile ünlü Chinatown alışveriş için ideal bir seçim olacaktır. Bunların dışındaAlamo Meydanı, Union Meydanı, Modern Sanat Müzesi, TransamericaPyramid Binası, Lombard Sokağı, Telegraf Tepesi gibi birçok mekan kesinlikle gezilip görülmesi gereken yerler arasındadır.

San Francisco’da Sosyal Yaşam Nasıldır?

San Francisco sosyal yaşam açısından oldukça zengin bir şehirdir. Genellikle öğrencilere özgü bir şehirdir. Gece hayatı saki geçen bu şehir kafeleri ve restoranları ile öğrencilerin vazgeçilmezi konumundadır.

Sonuç olarak San francisco tüm öğrencilerin hatta tüm insanların hayatı boyunca bir kere gidip görmesi gereken bir yerdir. Sizde hem turistik hem eğitim amacıyla burayı tercih edebilir ve kesinlikle pişman olmazsınız.