SİZİ ARAYALIM  

Miami Dil Okulları

İçindekiler

Florida’nın ikinci büyük kenti olan Miami Atlas Okyanusu kıyısında bulunan bir kıyı kentidir. Şehirde pek çok ticaret, kültür, medya, eğlence, sanat ve turizm olanağı bulunması, ayrıca müzik, moda, sinema ve popüler sahne sanatlarının yaygın olduğu bir şehir olması sebebiyle dil öğrenimi için gelen öğrenciler için alternatif şehirlerden biridir.

Miami’ye Ulaşım

Türkiye’den Miami’ye aktarmalı ve aktarmasız olarak uçuşlar bulunmaktadır. Uçuş süresi yaklaşık 19 saat olmakla birlikte aktarmasız uçuşlar ortalama 13 saat sürmektedir. Bilet fiyatları dönemsel olarak değişmekle birlikte 400-500 USD arasında olmaktadır.

Miami’de Ulaşım

Miami’de toplu taşıma ağı gelişmiş olduğundan şehir içinde ulaşım kolaydır. Ulaşım otobüs, taksi, metrobus, metromover, metrorail sistemleri ile sağlanmaktadır. Bunlar arasından en çok otobüsler ve taksi tercih edilmektedir. Troleybüsler ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

Miami’de Yaşam Masrafları

Miami’de her bütçeye uygun konaklama seçenekleri bulunmakla birlikte konaklama masrafları aylık ortalama 1300-1600 USD arasında değişmektedir. Günlük harcamalar için 25-30 USD yeterli olmaktadır. 

İklim Şartları

Okyanus kıyısında olan bir şehir olması sebebiyle Miami’de ılık bir iklim görülmektedir. Kış aylarında ılık bir hava görülmekte, yazları sıcak geçmektedir. En sıcak ayı Ağustos, en soğuk ayı ise Ocak ayıdır. 

Sosyal Yaşam

Turistik bir şehir olan Miami’de sosyal yaşam oldukça hareketlidir. Gidilebilecek pek çok yer ve yapılacak pek çok aktivite olması nedeniyle öğrencilerin ilk tercih ettiği şehirlerden biri olmaktadır. Pek çok aktivite merkezi, sinema, restoran, kafeteryanın yanı sıra ünlü plajı Miami Beach binlerce kişiyi çekmektedir. Farklı kültürlerin ve kimliklerin yaşadığı bir yer olan Miami’nin gece hayatı da oldukça hareketlidir. Gece hayatında eğlence sabahlara kadar devam etmektedir.

Gezilecek Yerler

Miami’de gezilecek yerler arasında Bayside, Everglades Ulusal Parkı, Miami Seaquarium, Coconut Grove, Little Haiti, Little Havana, Key Biscane gibi yerler bulunmaktadır.