SİZİ ARAYALIM  

Arbutus College

Arbutus College Hakkında Genel Bilgiler
Arbutus College 2002 yılında Vancouver’ın merkezinde kurulmuş, iletişim sanatları ve iş hayatında profesyonel becerileri geliştirme odaklı dinamik eğitim yapısı ile yıllardır ulusal ve uluslararası öğrencilere kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Arbutus College’de eğitim alacak öğrenciler butik eğitim yapısı ile az kişili sınıflarda birebir eğitim alma şansı yakalayabilirler.

Arbutus College sertifika ve diploma proglamları Ministry of Advanced Education, Skills and Training (İleri Eğitim, Beceri ve Öğretim Bakanlığı) British Columbia’nın Özel Eğitim Kurumu Şubesi (PTIB) tarafından onaylanmış özel bir eğitim kurumudur.

Arbutus College’dan mezun olan öğrencilerin çok yüksek çoğunluğu kendilerine uluslararası platformda iş bulabilmiş ve iş dünyasına atılmışlardır. Bunun sebebi Arbutus College’ın teknik ve akademik eğitim altyapısının yanı sıra, çağımızda önemi gittikçe artan profesyonel yaşamda öğrencileri öne çıkaracak iletişim becerileri kazandırmasıdır.
Arbutus College’ın bir diğer özelliklerinden biri, çok uluslu bir öğrenci portföyüne sahip olmasıdır. Dünyanın dört bir yanından öğrencileri ile çok kültürlü bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı Arbutus College’da eitim alacak öğrenciler çok farklı kültürler tanıma, network oluşturma şansını yakalarlar. Arbutus College 2 ay süren sertifika programlarından 32 aya süren profesyonel diplomalara kadar geniş yelpazede eğitim fırsatı sunar.

Bu programlar:

 • Hospitality Management
 • Business Management
 • Marketing
 • International Trade
 • Translation
 • Academic English

Arbutus College’da sunulan yukarıda bahsedilen eğitim programlarının hepsi PTIB (Private Training Institutions Branch) tarafından onaylanmış programlardır.

 
 • Lise/Üniversitesi diploması,
 • Minimum 5.0 IELTS puanı gerekmektedir.
 • +18 yaşında olmak.
 • Arbutus Collegeçok sayıda saygın organizasyonlar ve üniversiteler ile işbirliklerini koruyup eğitim standardını hep en üstte tutmuştur. Bu organizasyonlar Canadian Institute of Management (CIM), the Forum of International Trade Training (FITT), and the American Hotel & Lodging Association (AH&LA).
 • İşbirliği içerisinde olduğu üniversiteler; Canada West University, Fairleigh Dickinson University, Montana State University – Billings and the International Hotel Management Institute – Lucerne.
 • Arbutus College’ın diploma programlarından mezun olanlar bu programda almış oldukları kredilerini; yukarıda bahsedilen anlaşmalı üniversitelerde Bachelor Degree (Lisan) veya Master (Yüksek Lisans)’a tamamlayabilmek adına saydırabilmektedir.
 • Sağladığı dışa dönük ve dinamik eğitim ile size uluslararası iş hayatına hazırlar.
 • Ayrıca Arbutus College local business olarak adlandırılan profesyonel yerli işletmelerle güçlü ilişkiler geliştirir. CO-OP programı kapsamında size eğitiminizden sonra bu firmalara yerleştirebilirler.

En yaşanılır şehir Vancouver

 • Vancouver Mercer’in yaşam kalitesi indeksi’ne göre dünyada yaşam kalitesi en yüksek şehirlerden biridir.
 • Vancouver ılıman iklimi, doğal manzaları, kış olimpiyatları, çok kültürlü yapısı, uluşlararası fuar ve konferansları ve arkadaş canlısı insanlarıyla size farklı bir coğrafyada yaşama fırsatı verir.

Kampüs yaşamı

 • Downtown’da bulunan Arbutus College kampüsü, erişimi en kolay yerlerden birisidir. Otobüs durakları, çeşitli toplu taşıma imkanları ve çok çeşitli yeme-içme, alışveriş, eğlence gibi hizmetler bulunmaktadır.
 • Arbutus College kampüsü rahat ve eğlenceli bir atmosphere sahiptir. Çalışma habitatları, rekreasyon alanları, iki koridoro yayılan geniş sınıfları vardır.
 • Bireysel ev kiralayabilmenin yanında öğrenciler için daha ekonomik olabilecek iki seçenek daha vardır. Bu seçenekler;

  • Aile yanında konaklama

  Kanada’da bazı aileler host aile olup öğrencilerine evlerini açmaktadırlar. Bu öğrencilerin kullandığı ekonomik, güvenilir bir yoldur. Genel itibari ile sabah kahvaltısı ve akşam yemeği konaklama ücretlerine dahil olur.

  • Öğrenci yurdu veya paylaşımlı dairede kalma

  Kanada’da ev kiraları tek başına yaşamak için pahalı seçeneklerden olabilir. Bundan dolayı öğrenciler için bir kaç arkadaşı ile birlikte paylaşımlı apartlara veya odalara çıkması muhtemel bir seçenektir.
  Bunların yanında da yurt konaklamalar da uygun bir seçenektir. Bu iki top konaklamada da genelde bir mutfak, bir oturma alanı, bir banyo bulunmaktadır.

Programlar Hakkında Detaylı Bilgi
Arbutus College’da programlar iki ana kategöriye ayrılmaktadır. Öğrenciler dilerse sadece akademik eğitimi kapsayan programlara kayıt olabilirken Co-Op programlarına kayıt olarak akademik eğitimden sonra başlayacak şekilde maaşlı staj programlarına dahil olabilirler.

Arbutus College Programları ve Ücretleri

Program Kategori Süre Ücret
Hospitality Management Tourism 1 Year CAD 6.210,00
Hospitality Management Tourism 1 and half year CAD 7.090,00
Hospitality Management Tourism 2 years CAD 10.705,00
Hospitality Management Tourism 2 and half year CAD 16.910,00
Business Management Business 1 Year CAD 5.910,00
Business Management Business 2 years CAD 10.225,00
Business Management Business 2 and half year CAD 16.160,00
International Business Business 2 years CAD 11.233,00
Marketing Business 2 years CAD 10.225,00