SİZİ ARAYALIM  

Cornerstone International Community College

Cornerstone International Community College Kanada’nın genel olarak soğuk iklimine göre daha sıcak bir iklime sahip olan Vancouver şehrinde, şehrin merkezinde 2 farklı kampüsü ile yer almaktadır. Okul 1980 yılında kurulmuş olup, özel kariyer koleji statüsünde eğitimlerini vermektedir.

İş dünyasına yönelik teoriden ziyade pratik bilgileri içeren eğitim programları hazırlayan Cornerstone College eğitim alacak her öğrencisine klasik sınıflardan ziyade interaktif bir sınıf ortamı sunabilmesi adına bilgisayarlı sınıflarda öğrencilerine eğitim vermektedir. Cornerstone College’ın öne çıkan en önemli özelliklerinden bir diğeri ise öğrencilerine sunduğu eğitim programlarının tamamının Co-Op ( Maaşlı Staj ) programı olmasıdır. Kısacası Cornerstone College’da eğitim alacak öğrenciler eğitim sürelerinin sonunda Kanada’da eğitim aldıkları dalda staj yapma imkanına sahip olurlar.

Cornerstone International Community College yapılan anketlerde %98 lik memnuniyet oranını yakalamış British Columbia eyaletinin öne çıkan en önemli kariyer kolejlerinden biri olarak öne çıkmaktadır. Bu başarının en büyük sebeplerinden biri ise eğitimlerini tamamlayacak olan öğrencilerin staj evresine geçerken öğrenciye staj yeri bulma konusunda yapılan desteklerdir. Bu destekler çeşitli workshoplar ile okulun anlaşmalı olduğu çeşitli işveren ve kurumlar ile öğrenciler bir araya getirilir, CV hazırlama ve İş Mülakatı teknikleri okul profesyonelleri tarafından öğrencilere birebir görüşmelerde aktarılır.

 
 • • Vancouver şehir merkezinde tüm işletme ve ulaşım araçlarına yakın rakipsiz konumuyla diğer okullardan öne çıkmaktadır.
  • CICCC, sunmuş olduğu programları başarılı bir şekilde tamamlayan öğrencilerine işe yerleşme garantisi vermektedir.
  • CICCC 120 üzerinde iş yeri ve kurum ile Co- Op ( Staj yerleştirme) anlaşması bulunmaktadır.
  • CICCC ‘da 50 farklı ülkeden gelen uluslararası yüzlerce öğrenci bulunmaktadır.
  • CICCC, Türk öğrencilere özel burs imkanları sunmaktadır.
  • CICCC, Türk öğrencilere eğitim ücreti ödemelerini Taksitle ödeme imkanı sunulmaktadır.