SİZİ ARAYALIM  

Work and Travel Şirketi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Work and Travel yapabilmek için Türkiye’de hizmet veren ve Amerika’daki sponsor firmalar ile anlaşması bulunan Work and Travel şirketlerinden birine kayıt olmanız gerekmektedir.

Bu noktada Work and Travel şirketi seçerken dikkat etmeniz gereken belirli unsurlar vardır;

1. Şirket hakkında bakacağınız ilk husus Amerikan konsolosluğu tarafından paylaşılan güvenilir Work and Travel şirketleri listesinde var olup olmadığıdır.

2. Work and Travel şirketinin sunmuş olduğu hizmetler firmadan firmaya göre değişiklik gösterebilir. Bundan dolayı kayıt olmayı düşündüğünüz Work and Travel şirketinin sunmuş olduğu hizmetleri belirleyin ve bu hizmetleri taleplerine göre değerlendirin.

3. Kayıt öncesinde  Work and Travel şirketi hakkında araştırmanızı iyi yapın. İnternetten yorumlarına, daha önceki katılımcılarına ulaşmaya çalışın.

4. Pazarlama ve marketing stratejilerine aldanmayın. Size programı en şeffaf ve objektif bir şekilde anlatan güvenilir danışmanlar ve Work and Travel şirketleri ile yolunuza devam edin.

5. Programın asıl amacının kültürel değişim olduğunu unutmayın. Size bu programı dil okulu veya sadece para kazanmak için gibi gösteren Work and Travel şirketlerinden kaçının.

6. Programdan olan beklentiniz bizim için çok önemlidir. Çünkü programınızın nasıl geçeceğini sizin beklentileriniz belirler.

7. Work and Travel şirketlerinin kalitesini danışmanları belirler. Programa katılmadan önce görüştüğünüz Work and Travel şirketlerinin danışmanlarının tecrübe ve bilgi birikimini değerlendirin.

8. Herhangi bir şirkete kayıt olmadan önce bakmanız gereken önemli şeylerden birisi de alacağınız hizmetin kalitesi, çalışma prensibi ve güvenilirliğidir.

9. Sizi dinleyen ve istekleriniz doğrultusunda hareket etmeye çalışan Work and Travel şirketleri ile yola devam etmelisiniz. Size uygun olmayan iş veya bölge seçimi bütün yazınızı kabus gibi geçirmenize sebep olabilir.