sliderslider
  Work and Travel / Work and Travel DS-2019 Nedir?

Work and Travel DS-2019 Nedir?

Work and Travel DS-2019 Nedir? | Adviceyed
DS formu, J1 vizesi almak için gerekli olan Yeterlilik Sertifikasıdır. Kültürel değişim öğrencilerinin J1 vizesi alabilmek için ihtiyaç duyduğu bir belgedir. DS yasal olarak Amerika’da  çalışabilmenin yolu olan bir belgedir. DS formunda yazan tarihler içinde yasal olarak çalışmanızı sağlar.

Bu tarihler tabii ki de size göre ayarlanır. Work and Travel'a kabul edildikten sonra Amerika’daki bulunan sponsorumuz tarafından DS formunuz verilecektir. Vize görüşmesine giderken vize memuru DS formunuzu imzalar ve bir zarfa koyar. Pasaportunuza zımbalar ve size verir. Amerika'ya gidene kadar açılmaması gerekir. Amerika'daki görevliler tarafından açılması gereken bir belgedir.

DS Formunuzu Unutursanız Ne Olur ?
Amerika'ya girişte DS formumu unutursam ne olur?
En sık sorulan sorulardan birisidir. Eğer böyle bir durumlar karşılaşırsanız Amerika'ya giriş yapabilirsiniz. Ancak sınır geçişinde görevli memur tarafından size bir yazı verilir. Bu yazı Amerika'ya giriş tarihinden itibaren 1 ay içinde Washington DC'de bulunan ilgili makama sponsorunuz tarafından evrağınızın gönderilmesi gerekir. Bu dönemde SSN başvurusu yapılamaz ama çalışmaya devam edebilirsiniz. 

DS Formunuzu Kaybedersiniz Ne Olur ?
Eğer DS formunuz kaybederseniz, formunuz sponsor firma tarafından gönderilir. Ancak tekrar basım ve kargo ücretleri tarafınızdan karşılanır.


 DEVAMINI OKU

Öğrenci Ziyaretlerimiz ve Work and Travel'da Hangi İş Size Göre.


Work and Travel Hakkında Merak Edilen Her Şey!

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU