SİZİ ARAYALIM  

Work and Travel Programında Ücret İadesi Alabilir Miyim?

Work and Travel programında alacağınız ücret iadesi hangi şartlar altında programınızı iptal ettiğinize ya da programa katılımın hangi şartlar altında pratikte imkansız hale geldiğine bağlı olarak şirketlerden şirketlere göre değişmektedir.

Bu durumun değişiklik göstermesinin sebebi ise kayıt olmuş olduğunuz Work and Travel Şirketleri ile imzaladığınız Work and Travel Aracılık ve Danışmanlık Hizmet Sözleşmeleri ile alakalıdır. Work and Travel programına katılmak için seçtiğiniz şirket ile bir sözleşme imzalarsınız. Bu sözleşme içerisinde Work and Travel ücret iadelerini hangi durumlar altında ne kadar iade alacağınıza dair bilgiler bulabilirsiniz. Bu nedenle Work and Travel şirketleri ile imzalayacağınız sözleşmeyi kayıt olmadan önce detaylı bir şekilde incelemenizi tavsiye ederiz.

Advice Work and Travel şirketi olarak Work and Travel program ücreti iadesi aşağıdaki sebeplere göre değişiklik gösterebilir;

Mücbir sebepler; 

Öğrencinin elinde olmadan gelişen durumlar dolayısı ile programa katılmanın pratikte imkansız hale geldiği zaman geçerli olan sebeplerdir. $750 öğrencilere mücbir sebep oluşana kadar verilen danışmanlık hizmetleri için tahsil edilirken, geri kalan miktar öğrencilere iade yapılır. İade yapılırken öğrencilerin iadeleri dolar olarak yapılmaktadır. Mücbir sebeplere aşağıdaki durumlar örnek gösterilebilir;
 • Pandemi dolayısı ile konsoloslukların/uçuşların kapatılması.
 • Öğrencinin sonradan programa katılımını engelleyecek ciddi bir sağlık probleminin çıkması.
 • Öğrencinin birinci derece yakınlarının vefatı
 • Öğrencinin vize görüşmesinden red alması.
 • Öğrenci sponsor ile yaptığı mülakatlardan 2 kez kalması.

Keyfi / Diğer sebepler;

Eğer Work and Travel katılımcıları yukarıda belirtilen mücbir sebeplerin dışında Work and Travel programa katılmaktan vazgeçerek programını iptal etmek istediği durumda; Öğrencinin Work and Travel programında gelmiş oldukları aşamaya bağlı olarak Work and Travel program ücret iadeleri değişkenlik göstermektedir.