SİZİ ARAYALIM  

Work and Travel Sağlık Sigortası

Work and Travel programına katılan her öğrencinin en çok merak ettiği konuların başında sağlık sigortası gelmektedir. Bir kaza veya hastalık durumunda ne yapacağım?  Sağlık sigortanız hakkında detaylı bilgiler Advice Work and Travel danışmanları tarafından detaylı olarak Amerika’ya gitmeden önce zorunlu katılımın olduğu Pre-Departure oryantasyonunda alacaksınız, fakat aşağıdaki bilgileri okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz.
Work and Travel programına katılım gösteren tüm öğrencilerimiz için kaza ve sağlık sigortası Advice Work and Travel tarafından yapılmaktadır. Öğrencilerimizin sağlık sigortası için program ücreti dışında herhangi bir ücret ödemeleri gerekmemektedir.
Work and travel katılımcılarına sağlanan sağlık sigortası program boyunca bir kaza ya da hastalık olması durumuna karşın alınan bir önlem niteliğindedir.  Amerika’da sağlık ülkemize oranla çok pahalıdır. En ufak bir sağlık durumu için hastaneye gittiğinizde eğer sağlık sigortasına sahip değilseniz min. 500-1000 USD arası fatura ödemek zorunda kalabilirsiniz
Work and Travel katılımcılarımız Amerika’ya ayak bastıkları andan, Amerika’dan dönene kadar bu sigortadan yararlanabilmektedir.

Work and Travel sağlık sigortası neleri kapsar?

Work and travel sağlık sigortası bir acil durum sigortasıdır. Kapsam alanı ise Work and Travel programı boyunca başınıza gelecek kazalardaki acil durumlara ve yaralanmalarına karşı yapılacak olan tıbbi tedaviyi sağlamaktadır. Açıklamak gerekirse; hastane, doktor, ilaç desteği, ambulans ve ameliyat gibi hizmetleri size ücretsiz olarak sunacaktır.
Work and Travel sağlık sigortasının kapsadığı bir diğer durum ise, acil durumlu hastalanmalardır. Tıpkı acil durumlu yaralanmalarda olduğu gibi tüm hizmetleri ücretsiz olarak size sunulacaktır.

Work and Travel sağlık sigortası neleri kapsamaz?

Diş bakımı, estetik operasyonları, psikolojik tedavi veya sahip olduğunuz kronik hastalıkları kapsamamaktadır. Örnek vermek gerekirse; astım, hepatit-B gibi kronik hastalıklarınız kapsam alanı dışında kalmaktadır.

Work and Travel sağlık sigortası nasıl kullanılır?

Eğer durumunuz acil değilse öncelikle sigorta şirketinizin anlaşmalı olan hastanelerinden birini bulmalısınız.  Work and Travel öğrencileri Amerika’nın en yaygın sigorta ağına sahip olan şirketler tarafından sigortalanmaktadır. Bundan dolayı gittiğiniz hastanelerin çoğu sizden tedavi masrafı almayacaktır. Sigorta şirketinizin anlaşmalı hastanelerinden birine gitseniz de hastanede “co-pay” adında bir ödeme yapmanız gerekecektir. Bu ödeme genellikle 50-100 USD civarında olmaktadır.