sliderslider

Başından beri, Adam Mickiewicz Üniversitesi'nin tarihi ayrılmaz bir şekilde Poznan'ın tarihiyle ve bir ölçüde komşu ülkeler (Prusya, Avusturya-Macaristan ve Rusya) tarafından bölünmüş olan tüm Polonya Cumhuriyeti'nin tarihi ile bağlantılı olmuştur. On sekizinci yüzyılın sonlarına doğru yüz yıldan fazla bir süredir Avrupa haritasından kaybolmuştur. 28 Ekim 1611'de Kral Sigismund III Vasa tarafından verilen Kraliyet Beyannamesi uyarınca, Cizvit Koleji Poznan'daki ilk üniversite olmuştur. Bu fermanlar daha sonra 1650'de Kral II. John Casimir ve Kral III.1678'de Poznan'daki üniversite 1773'e kadar sürmüştür. Bu tüzüklere dayanarak, üniversite üyelerine burs derecesi vermekteydi. Adam Mickiewicz Üniversitesi ( Polonya: POZNANIU w Uniwersytet im Adama Mickiewicza. ; Latince : UNIVERSITAS Studiorum Mickiewicziana Posnaniensis ) Polonya Poznań'da içinde yer alan bir araştırma üniversitesidir.

Kökenlerini, Kral Sigismund III Vasa tarafından verilen Kraliyet Beyannamesi uyarınca, Cizvit Koleji'nin Poznan'daki ilk üniversite olduğu 1611 yılına kadar izlemektedir. Fen Geliştirme, Poznan Derneği kuruluşu entelektüel merkezi olarak Poznań’nın bilinmesinde önemli bir rol oynamıştır. Pozitivizmin üniversitenin kuruluşunu başlatılmıştır. Yeni kurulan kurumun açılış töreni, Polonya kralı tarafından resmen kurulmasından 308 yıl sonra 7 Mayıs 1919'da ve öncülü olarak kabul edilen Lubrański Akademisi'nin kuruluşunun 400. yıldönümünde gerçekleşmiştir. Orijinal adı Piast Üniversitesi idi (Lehçe: Wszechnica Piastowska ), daha sonra 1920'de Poznań Üniversitesi (Lehçe: Uniwersytet Poznański ) olarak yeniden adlandırılmıştır. II. Dünya Savaşı sırasında üniversitenin çalışanları ve öğrencileri bir yeraltında devam etmiş, Polonya Batı Toprakları Üniversitesi'ni bu çalışmalar sayesinde açmışlardır (Lehçe: Uniwersytet Ziem Zachodnich). 1955'te Poznan Üniversitesi, 19. yüzyıl Polonyalı Romantik şair Adam Mickiewicz'i yeni bir patron olarak kabul etmiş ve şimdiki adıyla değiştirilmiştir.

Üniversite, tarihi Eski Şehir ve Morasko boyunca kampüsleri olan altı ana akademik birime (yirmi fakülteden oluşan beş araştırma okulu ve doktora okulu) ayrılmıştır. Üniversitede yaklaşık 4.000 akademisyen ve yaklaşık 80 disiplinde eğitim gören 40.000'den fazla öğrenci bulunmaktadır. Öğrenci topluluğunun yarısından fazlası kadındır. Eğitim dili genellikle Lehçe'dir, ancak çeşitli dereceler Almanca veya İngilizce olarak sunulmaktadır. Üniversite kütüphanesi Polonya'nın en büyük kütüphanelerinden biridir ve James Anderson'ın 1723 baskısı da dahil olmak üzere Avrupa'nın en büyük Masonik koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapmaktadır. Hür Masonların Anayasaları gibi eserleri bünyesinde barındırmaktadır. Üniversite şu anda 79'un üzerinde araştırma dergisi yayınlamakta, bunların çoğu Pressto'de Açık Dergi Sistemine dayalı yayın platformunda görülebilmektedir. Adam Mickiewicz University Repository (AMUR), 23704'ün üzerinde araştırma yayını kaydı içerir ve Polonya'daki ilk araştırma havuzlarından birisi konumundadır. Tarihi nedeniyle, üniversite geleneksel olarak Polonya'nın en saygın yüksek öğrenim kurumu olarak kabul edilir ve bu durum ulusal sıralamalara eşit olarak yansımaktadır. Adam Mickiewicz Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği, EUCEN, SGroup Avrupa Üniversiteler Ağı, Compostela Üniversiteler Grubu ve EPICUR üyesidir.

KABUL ŞARTLARI

 • Lise Diploması (Çevirisi ile birlikte)
 • Lisans Diploması (Çevirisi ile birlikte)
 • Transkript
 • CV (Öğrencinin öğrenim hayatını ve kişisel başarılarını anlatan)
 • Pasaport Fotokopisi
 • Fotoğraf
 • Niyet Mektubu
 • Referans Mektubu (Lisans Mezunları için)
 • Öğrenciler IELTS 5.5-6.0 notu ile direk lisans bölümlerine yerleşebilmektedirler.
 • Yüksek Lisans öğrencileri ise mezuniyet ortalaması 2.5+ olması istenmektedir.
 • Yüksek Lisansa başvuran öğrenciden IELTS 6.0-6.5 not ortalaması istenmektedir.

Adam Mickiewicz Üniversitesi Bölümleri, Eğitim Dili ve Yıllık Ücretler

Degree Lokasyon Hazırlık Dili Hazırlık Sömestir Hazırlık Ücreti Eğitim Dili Bölüm Bölüm Sömestir Yıllık Ücret
Lisans Poznan Genel İngilizce 2 Sömestr 4300 Euro İngilizce İngiliz Edebiyatı ve Kültürü 6 Sömestr 2500 Euro
Lisans Poznan Genel İngilizce 2 Sömestr 4301 Euro İngilizce Almanca Çalışmaları 6 Sömestr 3200 Euro
Yüksek Lisans Poznan Genel İngilizce 2 Sömestr 4300 Euro İngilizce Kimya 4 Sömestr 2200 Euro
Yüksek Lisans Poznan Genel İngilizce 2 Sömestr 4300 Euro İngilizce BiyoTeknoloji 4 Sömestr 3200 Euro
Yüksek Lisans Poznan Genel İngilizce 2 Sömestr 4300 Euro İngilizce Uluslararası İlişkiler 4 Sömestr 2500 Euro
Yüksek Lisans Poznan Genel İngilizce 2 Sömestr 4300 Euro İngilizce Medya ve Politika da Dil ve İletişim 4 Sömestr 2500 Euro
Yüksek Lisans Poznan Genel İngilizce 2 Sömestr 4300 Euro İngilizce Çeviri 4 Sömestr 2500 Euro
Yüksek Lisans Poznan Genel İngilizce 2 Sömestr 4300 Euro İngilizce Environmental Protection 4 Sömestr 3200 Euro
Yüksek Lisans Poznan Genel İngilizce 2 Sömestr 4300 Euro İngilizce Matematik 4 Sömestr 3200 Euro
Yüksek Lisans Poznan Genel İngilizce 2 Sömestr 4300 Euro İngilizce Journalism and Social Communication 4 Sömestr 2500 Euro

Sizi Arayalım


Polonya Poznan Üniversiteler ve Fiyatları

Adam Mickiewicz Üniversitesi logo Adam Mickiewicz Üniversitesi
Poznan Teknoloji Üniversitesi logo Poznan Teknoloji Üniversitesi
Poznan Tıp Üniversitesi logo Poznan Tıp Üniversitesi
University of Arts in Poznan logo University of Arts in Poznan
WSB Universities logo WSB Universities
 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU