sliderslider
Aston Üniversitesi, İngiltere'nin Birmingham şehir merkezinde bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. 22 Nisan 1966'da Kraliyet Beyannamesi'ni aldıktan sonra resmi olarak Birmingham'daki Aston Üniversitesi oldu ve Üniversitenin ilk Şansölyesi Lord Nelson of Stafford, 10 Mayıs'ta kurulduğunu ilan etti.

1895 yılında Birmingham Belediye Teknik Okulu olarak başlayan Gelişmiş Teknoloji Koleji, 1956 yılında Aston Üniversitesi adını aldı. Üniversite Tüzüğü, teknolojik bir üniversiteye uygun hedefleri ana hatlarıyla belirtmektedir. Bu tüzük: "Öğretme ve araştırma yoluyla öğrenme ve bilgiyi ilerletmek, yaymak ve uygulamak, endüstri ve ticaret ve genel olarak toplumun yararına ve öğrencilerin avantajı elde etmelerini sağlamak için bir yol olmaktır.

Bir üniversite eğitimi ve bu tür öğretim ve araştırma, Üniversite dışındaki endüstri veya ticaretteki dönemleri veya Üniversitenin amaçlarının en iyi şekilde ilerlemesi için uygun gördüğü yerleri kapsayabilir." Şeklindedir. Sandviç kursuna verilen önem sistem ve sanayi ile güçlü bağların sürdürülmesi, kurumun geçmişinden doğal olarak kaynaklanmaktadır. Üniversitenin sloganı, City of Birmingham – Forward ile aynıdır. Angela Conner'ın su heykeli Devrilme Üçgenleri ile ana binası vardır. Bina, Avrupa'nın en büyük bağımsız tuğla binalarından biridir. 1983 yılında Aston Üniversitesi, Birmingham Kent Konseyi ve Lloyds Bank ile ortaklaşa, üniversite sahasının bitişiğindeki Aston Bilim Parkı'nı yöneten Birmingham Technology Ltd.'yi kurmuştur. Aston Bilim Parkı'nın kurulması ve Aston Üniversitesi'nin Birmingham şehrine katkısı, bölgeye 1984'te kampüsün Birmingham'ın resmi bir bölgesi olduğunu vurgulayarak "The Aston Triangle" posta adresi verildiğinde tam olarak tanınmıştır.

Kuruluşun logosu alanın şeklinden alınmıştır. Aston, 50 yılı aşkın bir süre önce entegre yerleştirme yılı konseptine öncülük etti ve Aston öğrencilerinin %73'ünden fazlası, Birleşik Krallık'taki en yüksek oran ile işe yerleştirilmiştir. 2020'de Aston Üniversitesi, The Guardian tarafından "Yılın Üniversitesi" seçildi ve gazete ayrıca Aston Öğrenci Birliği'ne "İlham Veren Binalar" ödülünü de verdi. Times Higher Education Awards, Aston Üniversitesi'ni 2020'de "Üstün Girişimci Üniversite" olarak adlandırdı. 

ASTON ÜNİVERSİTESİ KABUL ŞARTLARI
- Lise Diploması (Çevirisi ile birlikte)
- Lisans Diploması (Çevirisi ile birlikte)
- Transkript
- CV (Öğrencinin öğrenim hayatını ve kişisel başarılarını anlatan)
- Pasaport Fotokopisi
- Fotoğraf
- Niyet Mektubu
- Referans Mektubu (Lisans Mezunları için)
- Öğrenciler IELTS 5.5-6.0 notu ile direk lisans bölümlerine yerleşebilmektedirler.
- Yüksek Lisans öğrencileri ise mezuniyet ortalaması 2.5+ olması istenmektedir.
- Yüksek Lisansa başvuran öğrenciden IELTS 6.0-6.5 not ortalaması istenmektedir.

ASTON ÜNİVERSİTESİ BAŞARI-RANKING BİLGİLERİ
Aston Üniversitesi, Eylül 2010'da Avrupa'nın en büyük kamu bilim etkinliği olduğu söylenen İngiliz Bilim Festivali'ne ev sahipliği yaptı. Sir John Sunderland, Mayıs 2011'den bu yana Aston Üniversitesi Rektörü'dür. Üniversite, Eylül 2012'de açılan bir üniversite teknik koleji (UTC) olan Aston University Engineering Academy'nin baş sponsorudur. UTC, mühendislik alanında daha fazla eğitim ve kariyer yapmak isteyen 14 ila 19 yaş arası öğrenciler içindir ve uç noktada yer almaktadır.

Ekim 2014'te Aston, Ekim 2015'te Aston Tıp Okulu'nu açması planladığını duyurdu. Üniversite ayrıca, Aston Business School'un 19 milyon sterlinlik yeni bir yenilemesi ve iyileştirme dahil olmak üzere kampüsün büyük bir yükseltmesi için 35 milyon sterlinlik bir nakit enjeksiyonu yapıldığını duyurdu. Aston Fotonik Teknolojileri Enstitüsü ve Diller ve Sosyal Bilimler Okulu'nda çalışmalarına başlamıştır. Şubat 2017'de Aston Üniversitesi çevrimiçi program web sitesini başlattı. Yüksek Lisans programlarından dördü, Aston Business School'un MBA derecesi de dahil olmak üzere, Birleşik Krallıktaki ve dünya çapındaki öğrencilere %100 çevrimiçi olarak sunulmaktadır. Temmuz 2017'de Aston, Birleşik Krallık'ta çıraklık derecesi mezunlarına sahip ilk üniversite oldu. Aston Üniversitesi, 2012 yılında birinci derece çıraklık: Dijital ve Teknoloji Çözümleri oluşturmak için Capgemini ile yakın ortaklık içinde çalışmaya başladı.Aston Üniversitesi Bölümleri, Eğitim Dili ve Yıllık Ücretler

Degree Lokasyon Eğitim Dili Bölüm Bölüm Sömestir Yıllık Ücret
Hazırlık Birmingham İngilizce İngilizce Hazırlık (0.5 Sene 1 Dönem) Yarım Yıl 3.900 € Dönemlik
Hazırlık Birmingham İngilizce İngilizce Hazırlık (1 Sene 2 Dönem) Tam Yıl 3.830 € Yıllık
Hazırlık Birmingham İngilizce İspanyolca Hazırlık (1 Sene 2 Dönem) Tam Yıl 4.900 € Yıllık
Hazırlık Birmingham İngilizce İspanyolca Hazırlık (0.5 Sene 1 Dönem) Yarım Yıl 2.320 € Dönemlik
Lisans Birmingham İngilizce Muhasebe ve Finans (1 Sene 4 Dönem) Tam Yıl 21.320 € Dönemlik
Lisans Birmingham İngilizce İnsan Kaynakları Yönetimi (1 Sene 4 Dönem) Tam Yıl 18.080 € Dönemlik
Lisans Birmingham İngilizce Uluslararası İşletme ve Yönetim (1 Sene 4 Dönem) Tam Yıl 21.410 € Dönemlik
Lisans Birmingham İngilizce İnşaat Mühendisliği (1 Sene 4 Dönem) Tam Yıl 21.710 € Dönemlik
Lisans Birmingham İngilizce İşletme (1 Sene 4 Dönem) Tam Yıl 20.920 € Dönemlik
Lisans Birmingham İngilizce Makine Mühendisliği (1 Sene 4 Dönem) Tam Yıl 21.620 € Dönemlik
Lisans Birmingham İngilizce Elektrik ve Elektronik Mühendisliği (1 Sene 4 Dönem) Tam Yıl 21.710 € Dönemlik

Sizi Arayalım


İngiltere Birmingham Üniversiteler ve Fiyatları

Aston Üniversitesi logo Aston Üniversitesi
 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU