sliderslider

Binghamton'daki New York Eyalet Üniversitesi ( Binghamton Üniversitesi veya SUNY Binghamton ), Binghamton , Vestal ve Johnson City, New York'ta kampüsleri olan bir devlet araştırma üniversitesidir . New York Eyalet Üniversitesi (SUNY) sistemindeki dört üniversite merkezinden biridir . 2020 Güz itibariyle 18.128 lisans ve yüksek lisans öğrencisi üniversiteye devam etmektedir. 4 yıllık mezuniyet oranı %72'dir.

1946'daki kuruluşundan bu yana, okul küçük bir liberal sanatlar kolejinden büyük bir araştırma üniversitesine dönüşmüştür . "R1: Doktora Üniversiteleri - Çok yüksek araştırma etkinliği" arasında sınıflandırılır .

Binghamton'ın atletik takımları Bearcats'dir ve National Collegiate Athletic Association'ın (NCAA) I. Bölümünde yarışırlar . Bearcats, Amerika Doğu Konferansı'nın üyeleridir .

Organizasyon

Kuper Yönetim Binası
Üniversite liderliği
Binghamton, State University of New York (SUNY) sisteminin dört üniversite merkezinden biridir ve mütevelli heyeti tarafından yönetilmektedir. Binghamton Üniversite Konseyi, öğrenci davranışı, bütçe ve fiziksel tesisler gibi okul yönetiminin bu tür yönlerini denetler. On üyeden dokuzu eyalet valisi tarafından atanır, biri öğrenci topluluğu tarafından seçilir.

Üniversite altı idari ofise ayrılmıştır: Akademik İşler; ilerleme; Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık; Operasyonlar; Araştırma; ve Öğrenci İşleri. Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık Bölümü bir çeşitlilik şefi tarafından yönetilir ve diğer bölümler bir başkan yardımcısı tarafından yönetilir.

2018 itibariyle , üniversitenin 152.619 milyon $'lık bir bağışı vardı, kar amacı gütmeyen Binghamton Üniversitesi Vakfı tarafından yönetiliyor ve aynı zamanda bağış toplamayı da yönetiyor. En son hamlesi – 'Bold.Brilliant.Binghamton—Binghamton Üniversitesi Kampanyası'– 30 Haziran 2012'de sona ermeden önce orijinal hedefinin 5 milyon dolar üzerinde 100 milyon dolardan fazla topladı.

Kolejler ve okullar

Yönetim Okulu'na ev sahipliği yapan Akademik A
Binghamton aşağıdaki kolej ve okullardan oluşur:

Harpur Sanat ve Bilim Koleji, Binghamton okullarının en eskisi ve en büyüğüdür. Güzel sanatlar, beşeri bilimler, doğa ve sosyal bilimler ve matematik alanlarında 26 bölümde ve 14 disiplinlerarası lisans programında 9.400'den fazla lisans öğrencisi ve 1.100'den fazla lisansüstü öğrencisi bulunmaktadır.

Toplum ve Halkla İlişkiler Koleji, sosyal hizmet alanında yüksek lisans programlarının yanı sıra insani gelişme alanında bir anadal lisans programı sunmaktadır; kamu Yönetimi; öğrenci işleri yönetimi; insan hakları; ve öğretme, öğrenme ve eğitim liderliği. Temmuz 2006'da, selefi Eğitim ve İnsani Gelişme Okulu'nun yeniden düzenlenmesinden sonra, Eğitim Enstitüsü ile birlikte bölündükten sonra kuruldu. 2017 yılında Eğitim Enstitüsü, Öğretim, Öğrenme ve Eğitim Liderliği Bölümü olarak Toplum ve Halkla İlişkiler Koleji ile birleşti. Bölüm, yüksek lisans ve doktora dereceleri sunmaya devam ediyor.

Decker Hemşirelik ve Sağlık Bilimleri Koleji 1969 yılında kurulmuştur. Okul hemşirelik alanında lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri sunmaktadır. Okul, Collegiate Hemşirelik Eğitimi Komisyonu (CCNE) tarafından akredite edilmiştir.
Yönetim Okulu 1970 yılında kurulmuştur. Yönetim, finans, bilgi bilimi, pazarlama, muhasebe, operasyon ve iş analitiği alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri sunmaktadır. American Assembly of Collegiate Schools of Business (AACSB) tarafından akredite edilmiştir.

Thomas J. Watson Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Koleji, makine mühendisliği, elektrik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, biyomedikal mühendisliği, sistem bilimi ve endüstri mühendisliği, malzeme bilimi ve mühendisliği ve bilgisayar bilimi alanlarında lisans ve yüksek lisans dereceleri sunmaktadır. Okulun tüm bölümleri Mühendislik ve Teknoloji Akreditasyon Kurulu tarafından akredite edilmiştir .

Enstitü , yukarıdaki yedi bileşen kolej aracılığıyla ileri derece programları ve ödül derecelerini yönetir . Lisansüstü öğrenciler neredeyse 70 çalışma alanı bulacaklar. Lisans ve yüksek lisans öğrencileri tek bir fakülte tarafından öğretilir ve tavsiye edilir.

kampüs ana kulesi
Binghamton'daki en yeni okul olan Eczacılık ve Eczacılık Bilimleri Okulu, eczacılık ve farmakoloji alanında doktora dereceleri sunmaktadır . Okula, akredite okulların öğrencilerine sunulan tüm hak ve ayrıcalıkları veren ve 2021'de açılış sınıfının mezuniyetinin ardından tam akreditasyon öngören Eczacılık Eğitimi Akreditasyon Konseyi'nden Aday statüsü verilmiştir. Okul ilk öğrencilerini sonbaharda kaydettirmiştir. 2017, ve 2018'de, UHS-Wilson Tıp Merkezi yakınlarındaki Johnson City'deki yeni bir Sağlık Bilimleri Kampüsünde 60 milyon dolarlık son teknoloji ürünü yeni binasını açtı .

Kampüsler

Binghamton kampüsü ve çevresi
Ana Kampüs
Vestal'daki ana kampüs , Susquehanna Nehri üzerindeki ağaçlık bir yamaçta 930 dönümlük (3.8 km 2 ) bir alana yayılmıştır ; coğrafi olarak, New York'un Güney Katmanı , Appalachian Dağları'nın fizyografik bir eyaleti olan Allegheny Platosu'nda yer almaktadır . Kampüs bir beyin şeklindedir: kampüsteki ana yol, serebrum ve serebellumu oluşturmak için kapalı bir döngü oluşturur ve ana giriş yolu, bir trafik çemberine ( medullayı temsil eden) giden omuriliği oluşturur . Ana yol bu nedenle sıklıkla Beyin olarak adlandırılır.. Mountainview ve College-in-the-Woods konut topluluklarının arkasına giden bağlantı yolu, yılın bir kısmı için kapalıdır (semenderlerin yol boyunca güvenli bir şekilde göç etmesine izin vermek için sonbaharın sonlarında ve ilkbaharın başlarında). Kampüs , orman ve sulak alanları içeren ve kampüse bitişik Harpur Göleti adlı altı dönümlük (24.000 m 2 ) göleti içeren 190 dönüm (0.77 km 2 ) Doğa Koruma Alanı'na sahiptir. Doğa Koruma Alanı, kampüsün doğu kısmı boyunca paralel uzanan Fuller Hollow Creek'e akar. Fuller Hollow Creek, kampüsten ayrıldıktan sonra kuzeye doğru kıvrılır ve kısa süre sonra Susquehanna Nehri'ne boşalır.

Sağlık Bilimleri Kampüsü

Decker Hemşirelik ve Sağlık Bilimleri Fakültesi binası
Binghamton'ın yaklaşık 15 dönümlük yeni Sağlık Bilimleri Kampüsü, Johnson City, NY'de bulunmaktadır . Kampüs, Main St.'den bir blok ötededir ve UHS Wilson Tıp Merkezi ve Ascension Lourdes Hastanesi'ne yakındır. Eczacılık Fakültesi binası 2018 yılında, Decker Hemşirelik ve Sağlık Bilimleri Fakültesi binasının birinci katları Ocak 2021'de hizmete açılmıştır. Beş ve altıncı katların inşaatının 2021 yazında tamamlanması beklenmektedir. Bir Araştırma ve Geliştirme tesisi tasarım aşamasındadır ve eczane okulunun hemen bitişiğinde inşa edilecektir; Aralık 2022'ye kadar tamamlanması planlanıyor. Üniversite ayrıca, Corliss Bulvarı ile Ana Cadde arasında, üniversite tesisleri ile şehir merkezindeki iş bölgesi arasında çekici ve güvenli bir bağlantı sağlayacak iki dönümlük bir arazi üzerinde bir park geliştirmeyi planlıyor.

Şehir Merkezi

Üniversite Şehir Merkezi
Susquehanna ve Chenango Nehirlerinin birleştiği yerin yakınında bulunan Üniversite Şehir Merkezi (UDC), 2007'de açıldı ve Toplum ve Halkla İlişkiler Koleji'ne (CCPA) ev sahipliği yapıyor. 2011 yılında, Downtown Center Tropical Storm Lee'nin neden olduğu sel nedeniyle ciddi şekilde hasar gördü . Binanın sadece en alt katı suyla doldurulurken, elektrik firmasının elektriği zamanında kapatamaması binanın elektrik sisteminin bozulmasına neden oldu. Onarım tamamlanana kadar sınıflar Ana kampüse taşındı. Onarımların tamamlanması bir yıl sürdü ve UDC, 2012 güz döneminin başlangıcı için yeniden açıldı. 2017 yılında, üniversite sel onarımları için 2,7 milyon dolar aldı.

Binghamton Üniversitesi Bölümleri, Eğitim Dili ve Yıllık Ücretler

Degree Lokasyon Eğitim Dili Bölüm Bölüm Sömestir Yıllık Ücret
Lisans Binghamton İngilizce Art History 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Arabic 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Accounting 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Africana Studies 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Anthropology 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Fine & Visual Arts 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Asian & Asian American Studies 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Biochemistry 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Bioengineering 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Biological Sciences: Biology 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Business Administration 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Chemistry 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Chinese Studies 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Cinema 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Classical Studies 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Comparative Literature 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Computer Engineering 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Computer Science 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Economics 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Electrical Engineering 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce English 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Environmental Studies 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce French 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Industrial & Systems Engineering 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Human Development 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce History 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce German 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Geological science 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Geography 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Integrative Neuroscience 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Italian 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Japanese Studies 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Judaic Studies 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Korean Studies 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Latin American-Caribbean Studies 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Linguistics 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Mathematics 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Mechanical Engineering 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Medieval and Early Modern Studies 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Middle East and North Africa 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Music 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Nursing 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Philosophy 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Philosophy: Politics & Law 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Physics 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Political Science 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Psychology 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Russian Studies 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Sociology 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Spanish 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Theatre 8 Sömestr 24990
Lisans Binghamton İngilizce Women, Gender and Sexuality Studies 8 Sömestr 24990

Sizi Arayalım


Amerika Binghamton Üniversiteler ve Fiyatları

Binghamton Üniversitesi logo Binghamton Üniversitesi
 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU