sliderslider

Emily Carr Sanat ve Tasarım Üniversitesi (ECU) (eski adıyla Emily Carr Sanat ve Tasarım Enstitüsü ), Vancouver, British Columbia , Kanada'da bulunan bir kamu ortaöğretim sonrası sanat okulu ve üniversitesidir . 1925'te Vancouver Dekoratif ve Uygulamalı Sanatlar Okulu olarak, British Columbia'da hem görsel hem de sahne sanatları öğrencileri için özel olarak oluşturulmuş ilk derece veren kurum olarak kuruldu . Adını 1978 yılında Kanadalı sanatçı Emily Carr'dan almıştır.

Emily Carr Üniversitesi'ndeki bir pencere duvarından dağlar görülebilir.
Emily Carr, British Columbia'daki en eski lise sonrası kurumlardan biridir ve kendini sanat, medya ve tasarım alanlarında profesyonel eğitim ve öğrenime adamış tek kurumdur. Eskiden Vancouver Sanat Okulu olarak bilinen okul, 1925 yılında Vancouver Dekoratif ve Uygulamalı Sanatlar Okulu olarak kurulmuştur. 1978'de ECU, 1980'de Granville Adası'na taşınmadan önce bir eyalet enstitüsü olarak belirlendi. Granville Adası'nda ikinci bir bina 1995'te açıldı. 1995'te ECU'ya lisans dereceleri verme yetkisi verildi: BFA ve BDes ve fahri dereceler: fahri Doktora Letters (D.Litt.), Fahri Hukuk Doktorası (D.Laws) ve Fahri Teknoloji Doktorası (D.Technology). 1997 yılında ECU'ya Medya Sanatları Lisans Derecesi (BMA) sunma yetkisi verildi. 2006'da ECI, Uygulamalı Sanatlar Yüksek Lisansını (MAA) başlattı, ve Intersections Digital Studio'yu açtı. 2007 yılında, Emily Carr, UBC, SFU ve BCIT'den oluşan Great Northern Way konsorsiyumu, Great Northern Way Kampüsü'nde Master of Digital Media programını (MDM) başlattı.

Emily Carr Sanat ve Tasarım Enstitüsü'nün kolları , destekçileri , bayrağı ve rozeti , 20 Nisan 2007'de Kanada Heraldic Authority'ye tescil edildi. 28 Nisan 2008'de, Eyalet Hükümeti Üniversite Yasası'nda değişiklik yapacağını duyurdu . British Columbia Yasama Meclisi ve Emily Carr Sanat ve Tasarım Enstitüsü'nü, Emily Carr Sanat ve Tasarım Üniversitesi olarak adlandırılacak olan tam bir üniversite olarak tanıdı. Üniversite, 1 Eylül 2008 tarihinde yeni adıyla faaliyete başlamıştır.

5 Eylül 2017'de üniversite, Granville Adası'ndaki evinden, Main ve Clark caddeleri arasındaki Great Northern Way yakınlarındaki 520 East 1st Avenue adresindeki yeni kampüsüne taşındı. Amaca yönelik olarak inşa edilen bina, Finning International'ın eski bir sanayi bölgesiydi ve Doğu Vancouver'ın Mount Pleasant semtinde bulunuyor.

2019'da Üniversite kütüphanesi , kullanıcı davranışını ve öğrencilerin deneyimini geliştirmek için cezai bir ücret kurumu haline geldi.

Programlar
Emily Carr sürdürülebilir tasarım , fotoğrafçılık, yeni medya , görsel sanatlar, medya, interaktif medya, animasyon, endüstriyel tasarım, ürün tasarımı, seramik, heykel, iletişim tasarımı, illüstrasyon ve güzel sanatlar alanlarında uzmanlaşmıştır .

Derece programları şunları içerir:

Kültürel ve Eleştirel Uygulamalar, İllüstrasyon, Fotoğraf veya Görsel Sanatlarda Güzel Sanatlar Lisansı. Görsel sanatlar bölümleri resim, seramik, çizim, basılı medya veya heykel ve genişletilmiş uygulamalarda uzmanlaşmayı seçebilir.

  • İletişim Tasarımı, Etkileşim Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Tasarım Lisansı
  • Animasyon, Film ve Ekran Sanatları veya Yeni Medya ve Ses Sanatlarında Medya Sanatları Lisansı.
  • Görsel Sanatlarda Güzel Sanatlar Ustaları
  • Tasarım Ustaları
  • Üniversite araştırması

Kasım 2009'da Emily Carr Üniversitesi, stereoskopik bir 3 boyutlu araştırma stüdyosunun kurulduğunu duyurmak için Lucasfilm yan ürünü Kerner Studios ile bir araya geldi. 2014 yılında, iki Kanada Araştırma Kürsüsü Emily Carr'a katılarak ülkedeki Kanada Araştırma Kürsüsüne sahip ilk sanat ve tasarım kurumu oldu. 2015 yılında, üçüncü bir Kanada Araştırma Başkanı üniversiteye katıldı.

ikamet
Öğrenci yurdu, Mount Pleasant semtindeki Dijital Medya Merkezi'nde mevcut olmasına rağmen, üniversite doğrudan bir yurt işletmemektedir. Okul, kampüs dışı konaklama seçenekleri sunan geniş bir yerleşim bölgesinin yakınında yer almaktadır ve öğrencilere konaklama bulma konusunda yardımcı olmak için bir öğrenci konut web sitesi kurmuştur.

Emily Carr University of Art and Design Bölümleri, Eğitim Dili ve Yıllık Ücretler

Degree Lokasyon Eğitim Dili Bölüm Bölüm Sömestir Yıllık Ücret
Lisans Vancouver İngilizce COMMUNICATION DESIGN 19655
Lisans Vancouver İngilizce INDUSTRIAL DESIGN 19655
Lisans Vancouver İngilizce INTERACTION DESIGN 19655
Lisans Vancouver İngilizce CRITICAL + CULTURAL PRACTICES 19655
Lisans Vancouver İngilizce ILLUSTRATION 19655
Lisans Vancouver İngilizce PHOTOGRAPHY 19655
Lisans Vancouver İngilizce VISUAL ARTS 19655
Lisans Vancouver İngilizce 2D & EXPERIMENTAL ANIMATION 19655
Lisans Vancouver İngilizce 3D COMPUTER ANIMATION 19655
Lisans Vancouver İngilizce FILM + SCREEN ARTS 19655
Lisans Vancouver İngilizce NEW MEDIA + SOUND ARTS 19655
Yüksek Lisans Vancouver İngilizce Digital Media 22540 - 25888
Yüksek Lisans Vancouver İngilizce Design 22540 - 25888
Yüksek Lisans Vancouver İngilizce Fine Arts (Low Residency) 22540 - 25888
Yüksek Lisans Vancouver İngilizce Fine Arts 22540 - 25888

Sizi Arayalım


Kanada Vancouver Üniversiteler ve Fiyatları

Acsenda School of Management logo Acsenda School of Management
Canadian College logo Canadian College
Emily Carr University of Art and Design logo Emily Carr University of Art and Design
Langara College logo Langara College
Vancouver Community Üniversitesi logo Vancouver Community Üniversitesi
Vancouver Film School logo Vancouver Film School
Vancouver Island Üniversitesi logo Vancouver Island Üniversitesi
 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU