sliderslider
p>Gdynia Denizcilik Üniversitesi'nin 100 yılı aşkın tarihi, General Józef Leśniewski'nin 17 Haziran 1920'de imzalanan ve Denizcilik Okulu'nu kuran emriyle başladı. 8 Aralık 1920, yeniden doğmuş Polonya Cumhuriyeti'ndeki ilk Denizcilik Okulu'nun resmi açılış töreninin tarihi tarihiydi. O gün, Tczew'de, eski Kadın Spor Salonu binasının direğine törenle beyaz ve kırmızı bir bayrak çekildi. Okul, faaliyetlerini iki Fakültede açtı - Navigasyon ve Makine Mühendisliği. İlk Polonya Denizcilik Okulu'nun organizatörleri, geleceğin ticari donanma subaylarının eğitiminin öncelikle deniz yolculukları sırasında yapılması gerektiğine ikna oldular. Yeni tesis için uygun bir gemi satın almak gerekli hale geldi. Avrupa limanlarındaki aramalar sırasında, üç direkli yelkenli gemi "Nest" (1869'da Birkenhead'de inşa edildi) dikkat çekti. Polonya bayrağının törenle kaldırılması ve "Lwów" adının verilmesi, 4 Eylül 1921'de Gdynia yol kenarında gerçekleşti. 1928'de Okulun Tczew'den Gdynia'ya taşınmasına karar verildi. 8 Aralık 1930'da Gdynia'daki Devlet Denizcilik Okulu'nun yeni binası törenle açıldı. Yeni Gdynia tesisinde gerçek bir araştırma ve öğretim üssü oluşturuldu. Ana binada fizik, elektrik mühendisliği, kimya, malzeme bilimi ofislerinin yanı sıra kısa dalga verici istasyonlu sapma, navigasyon, radyo mühendisliği ve radyotelgraf laboratuvarları vardı. İp ve yelken çalışmaları için bir meteoroloji istasyonu ve bir atölye açıldı. Bilimsel ofisler, laboratuvarlar, demircili mekanik atölyeler ve çilingir dükkanı özel olarak tasarlanmış bir binada yer almaktadır. 1930/1931 öğretim yılında, iyi hizmet verilen "Lwów", başka bir okul yelkenli gemisi olan "Dar Pomorza" ile değiştirildi. Ulusal Denizcilik Okulu'nun yeni yelkenli gemisi, beyaz ve kırmızı bayrak altında dünyayı dolaşan ilk gemi oldu. Biała Fırkateyni tarihindeki en ünlü ve en uzun yolculuktu. 16 Eylül 1934'te başladı ve 352 gün sürdü.

1938 yılında Ulaştırma ve Denizcilik Fakültesi kuruldu. II. Dünya Savaşı'nın patlak vermesi, Devlet Denizcilik Okulu tarihinde sürgünde yeni bir eğitim aşamasına başladı. Devlet Denizcilik Okulu çalışanları, 2 Aralık 1939'da Büyük Britanya'ya ulaştıktan sonra yeniden kurulan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na "İngiltere'de bir Denizcilik Okulu kurulması için geçici bir proje" sundular. Yerel Üniversite Koleji'ndeki Southampton Denizcilik Okulu, Gdynia Okulu'nun doğrudan devamıydı. İlk kurs, 18 Eylül 1940'ta 28 mezun olan 30 öğrenci tarafından başlatıldı.Özel savaş koşullarında eğitim sekiz ay sürdü, müfredat kapsamında küçük deniz teğmen rütbesi için gerekli bilgiler yer aldı. Denizcilik ve Dış Ticaret Bakanı'nın 1 Eylül 1947'de aldığı kararla, Gdynia Devlet Denizcilik Okulu Seyrüsefer Departmanı'nın Kaptan Kaptan ile birlikte devredilmesiyle Szczecin'de Denizcilik Okulu kuruldu. z.w. Konstanty Maciejewicz ve "Dar Pomorza" (ev limanı hala Gdynia idi). Sadece Devlet Denizcilik Yüksekokulu Makine Mühendisliği Fakültesi, müdürü Müh. Antoni Garnuszewski. 1951 yılında, her iki okul da Gdynia'daki Deniz Mekanik Teknik Okulu ve Szczecin'deki Deniz Seyir Teknik Okulu olarak yeniden adlandırıldı. 1958'de Devlet Denizcilik Okulu, orta öğretim sonrası teknik üniversite statüsünü aldı. 1960'ların sonunda, Devlet Denizcilik Okulu, 1946'dan beri var olan Devlet Deniz Balıkçılığı Okulu ile birleşti ve 1968'de Gdynia Denizcilik Üniversitesi'ne dönüştü. O zamanlar üniversite dört Fakültede öğrenci yetiştirme fırsatı buldu: Navigasyon, Mekanik, Elektronik ve Elektrik ve Yönetim ve İşletme. 1982'de yelkenli gemi "Dar Młodzieży" hizmete girdi. "Dar Młodzieży" 10 Temmuz 1982'de ilk yolculuğuna çıktı - yelkenli gemi, İngiltere'nin Falmouth kentine Yelken Operasyonunun başlangıcına gitti ve bu sırada komutan ve mürettebatın katıldığı kurtarma operasyonuyla ünlendi.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından Fair Play ödülüne layık görüldü.2000 yılında modern araştırma ve eğitim gemisi "Horyzont II" eğitim filosuna katıldı. 9 Mayıs 2000'de ilk Baltık seferine çıktı ve Haziran sonunda Spitsbergen'e ilk yolculuğuna çıktı. 2000 yılının sonunda, gemi Antarktika'daki King George Adası'ndaki Polonya istasyonu için bugüne kadarki en uzun tedarik yolculuğuna çıktı. 2001'den itibaren üniversiteye Gdynia Denizcilik Üniversitesi adı verildi. Bu, Denizcilik Üniversitesi yetkililerinin ve personelinin uzun yıllara dayanan çabalarının, bilimsel derecesini ve prestijini artırarak taçlandıran başarısıydı. Devam eden tipik denizcilik uzmanlıklarına ek olarak, gemilerdeki hizmetle doğrudan ilgili olmayan bir dizi çalışma alanı geliştirilmiştir. Çünkü deniz sadece bir donanma, gemiler ve mürettebatı değildir. Deniz, teknik, doğal, yasal ve ekonomik bilimler alanında profesyonel yönetim, yenilik, disiplinler arası araştırma gerektiren, küresel ekonominin bütün bir karmaşık sistemidir. Beyaz ve kırmızı bayraklı amiral gemisi - yelkenli gemi "Dar Młodzieży" - sonraki eğitim sezonlarını bu süre zarfında çoğunlukla Avrupa sularında geçirdi. Giderek daha popüler hale gelen yelken rallileri, tekne yarışları ve denizcilik festivallerinin çoğuna katılarak ülkemizin gerçek bir yüzen elçisi oldu. 20 Mayıs 2018'de "Dar Młodzieży", 313 gün süren ve yelkenli geminin kıç arkasında 38.000 deniz mili bıraktığı tarihindeki ikinci dünya turu olan Bağımsızlık Yolculuğu ile Gdynia'dan yola çıktı. 1 Eylül 2018'den itibaren, Denizcilik Ekonomisi ve İç Denizcilik Bakanı'nın emriyle üniversiteye Gdynia Denizcilik Üniversitesi adı verildi. Değişiklik, doktora derecesi vermek ve üniversitelerin gerekliliklerini karşılamak için gerekli niteliklerin kazanılmasıyla ilgiliydi. 2019 sonbaharında, Bilim ve Yüksek Öğrenim Bakanı'nın kararıyla, Gdańsk'taki Denizcilik Enstitüsü, Gdynia Denizcilik Üniversitesi'nin yapılarına girdi - önemli başarılara sahip bir bilim ve araştırma birimi olan ve uzun yıllardır geniş çapta anlaşılan deniz ekonomisi için çalışan bir bilim ve araştırma birimi. Denizcilik Enstitüsü'nün satın alınmasıyla birlikte üniversitenin filosu da arttı. "Dar Młodzieży" ve "Horizon II"ye ek olarak, Gdynia Denizcilik Üniversitesi'nin bayrağı, Denizcilik Enstitüsü için çalışan modern bir araştırma katamaranı "Imor" tarafından yükseltildi.Şu anda, üniversite dinamik olarak gelişen dört Fakülteden oluşmaktadır: Gdynia Denizcilik Üniversitesi'nin 42 uzmanlıkta dokuz çalışma alanında araştırma ve öğretim faaliyetlerini geliştirdiği Navigasyon, Mekanik, Elektrik ve Kalite Yönetimi ve Bilimleri. Tüm fakültelerin doktora alma hakkı vardır.

KABUL ŞARTLARI

 • Lise Diploması (Çevirisi ile birlikte)
 • Lisans Diploması (Çevirisi ile birlikte)
 • Transkript
 • CV (Öğrencinin öğrenim hayatını ve kişisel başarılarını anlatan)
 • Pasaport Fotokopisi
 • Fotoğraf
 • Niyet Mektubu
 • Referans Mektubu (Lisans Mezunları için)
 • Öğrenciler IELTS 5.5-6.0 notu ile direk lisans bölümlerine yerleşebilmektedirler.
 • Yüksek Lisans öğrencileri ise mezuniyet ortalaması 2.5+ olması istenmektedir.
 • Yüksek Lisansa başvuran öğrenciden IELTS 6.0-6.5 not ortalaması istenmektedir.

Gdynia Üniversitesi Bölümleri, Eğitim Dili ve Yıllık Ücretler

Degree Lokasyon Eğitim Dili Bölüm Bölüm Sömestir Yıllık Ücret
Lisans Gdynia İngilizce Elektronik ve Telekomünikasyon Yönetimi ve Güvenliği (3 Sene 6 Dönem) Tam Yıl 6.900 € Yıllık
Lisans Gdynia İngilizce Elektronik ve Deniz Otomasyonu (3 Sene 6 Dönem) Tam Yıl 4.800 € Yıllık
Lisans Gdynia İngilizce Elektronik ve Telekomünikasyon (3 Sene 6 Dönem) Tam Yıl 6.900 € Yıllık
Lisans Gdynia İngilizce Bilgisayarlı Kontrol Sistemleri ve Navigasyon (3 Sene 6 Dönem) Tam Yıl 5.900 € Yıllık
Lisans Gdynia İngilizce Bilgisayarlı Kontrol Sistemleri (3 Sene 6 Dönem) Tam Yıl 13.900 € Yıllık
Lisans Gdynia İngilizce Deniz Uzay ve Uydu Sistemleri Uzay ve Uydu Teknolojileri (3 Sene 6 Dönem) Tam Yıl 8.900 € Yıllık
Lisans Gdynia İngilizce Elektronik Sistemler (3 Sene 6 Dönem) Tam Yıl 6.900 € Yıllık
Lisans Gdynia İngilizce Teleinformatik Sistemler ve Ağlar (3 Sene 6 Dönem) Tam Yıl 5.900 € Yıllık
Lisans Gdynia İngilizce Lojistik ve Uluslararası Taşımacılık (1 Sene 2 Dönem) Tam Yıl 8.900 €
Lisans Gdynia İngilizce Beslenme Hizmetleri ve Diyetetik (1 Sene 2 Dönem) Tam Yıl 10.900 €
Lisans Gdynia İngilizce Proje Yönetimi (1 Sene 2 Dönem) Tam Yıl 11.900 €

Sizi Arayalım


Polonya Gdynia Üniversiteler ve Fiyatları

Gdynia Üniversitesi logo Gdynia Üniversitesi
 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU