sliderslider
  ÜNİVERSİTELER / ÜLKELER / İrlanda'da Üniversite Okumak

İrlanda'da Üniversite Okumak

İrlanda’da Üniversite Eğitimi
İrlanda ya da resmî adıyla İrlanda Cumhuriyeti, kuzeybatı Avrupa'da bulunan ülke. Büyük Britanya'nın batısındaki İrlanda Adası'nın yaklaşık altıda beşini kapsayan topraklarda bulunmaktadır. İrlanda’nın doğusunda İrlanda denizi batısında ise Atlas Okyanusu bulunmaktadır. Başkenti Dublin olan İrlanda’nın para birimi Eurodur.

Neden İrlanda’da Üniversite Eğitimi
Eğitim kalitesi; İrlanda dünyaca ünlü köklü eğitim kurumları ile yaşam şartlarının diğer ülkelere göre daha uygun olması, sadece lisans eğitimi değil aynı zamanda master ve doktora programlarıyla da öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Bu üniversitelerde yapılan akademik araştırmalar, yetiştirilen bilim insanları İrlanda üniversitelerini diğer ülkelere göre öne çıkarıyor.

Yabancı dil avantajı; İngilizce Türkiye’de yaşayan hemen hemen herkesin problemi olarak ortaya çıkmaktadır. İrlanda Birleşik Krallık ülkeler topluluğuna bağlı bir ülke olduğundan ülkenin ana dili İngilizcedir. İngilizceyi tüm ayrıntıları ile öğrenebilmek öğrencilere akademik eğitimlerinde ve profesyonel kariyerlerinde ekstra kapılar açabiliyor.

Stratejik konum; İrlanda ile Türkiye arası ortalama 4 saat sürmektedir. İrlanda’ nın bulunduğu konum itibari ile hem Türkiye’ye hemde diğer Avrupa ülkelerine yakın mesafede bulunuyor. Bu durumda İrlanda’da eğitim alacak öğrenciler için tatillerini fırsata çevirme imkanı sunuyor.

Üniversite İmkanları; İrlanda’da bulunan üniversitelerin tamamı İngiltere eğitim sistemini benimsemiştir. İrlanda’da bulunan tüm üniversiteler YÖK tarafından tanınmaktadır. Okulların eğitim kaliteleri dünya standartlarındadır. İrlanda da bulunan bir çok üniversite dünyada ki en iyi ilk bin üniversitenin içerisinde bulunmaktadır. İrlanda üniversiteleri öğrencilerine akademik ve sosyal anlamda da kendilerini geliştirebilecek imkanlar sunmaktadır.

İrlanda Üniversite Eğitim Sistemi ve Süresi
İrlanda’da lisans eğitimi 3 yıl yüksek lisans eğitimi ise 1 yıl sürmektedir. Eğitim sistemi olarak İngiltere eğitim sistemini benimsemiş İrlanda’da okullar Türkiye’de ki gibi Eylül- Ekim aylarında başlamaktadır. İrlanda üniversitelerinin diplomaları tüm dünyada geçerli olmaktadır.

İrlanda öğrencilere çalışma izni veriyor; İrlanda hükümeti lisans ve yüksek lisans eğitimlerini alan öğrencilere haftada 20 saat (part time) çalışma izni vermektedir. Böylece öğrenciler bir yandan İrlanda’da üniversite eğitimi alırken bir yandan da çalışarak cep harçlıklarını çıkarabilirler. Ülke öğrenciler için bir çok iş imkanı sunmaktadır.

İrlanda öğrencilere mezun olduktan sonra çalışma hakkı tanıyor; İrlanda hükümeti, ülkelerinde lisans eğitimi bitirmiş öğrencilere şartsız koşulsuz 1 yıl, yüksek lisans bitirmiş öğrencilerine ise şartsız koşulsuz 2 yıl çalışma izni vermektedir. Böylece öğrenciler eğitimleri sonlandıktan sonrada İrlanda’da yaşama şansına sahip olabilirler. Avrupa kıtasının en gelişmiş ülkelerinden biri olan İrlanda’da kariyer yapma fırsatı öğrenciler için en çok cezbeden nokta olabiliyor.


İrlanda Üniversiteleri ve Fiyatları

Dublin Business School
Dublin Business School
Dublin City University
Dublin City University
Dublin International Foundation College
Dublin International Foundation College
Dundalk Institute of Technology
Dundalk Institute of Technology
Galway Business School
Galway Business School
Griffith College
Griffith College
Institute of Technology Sligo
Institute of Technology Sligo
Maynooth University
Maynooth University
National College of Ireland
National College of Ireland
Technological University Dublin
Technological University Dublin
University College Dublin
University College Dublin
 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU