sliderslider

Jagiellonian Üniversitesi, Polonya'nın ve Avrupa kıtasının en eski yüksek öğrenim kurumlarından biridir. Polonya Büyük Kralı Casimir tarafından 12 Mayıs 1364'te Krakow şehrinde kurulmuştur.

Jagiellonian Üniversitesi, kuruluşundan bu yana uluslararası bir kurum olmuştur. Polonyalılar, Rutenliler, Litvanyalılar, Macarlar, Almanlar, Çekler, İsviçreli, İngilizler, Hollandalılar, Fransızlar İspanyollar, İtalyanlar ve hatta Tatarlar eskiden burada eğitim almışlardır.

Jagiellonian Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenlerinden bazıları, Nicolaus Copernicus veya Karol Olszewski gibi dünyaca ünlü alimler, Karol Wojtyła gibi önemli tarihi şahsiyetlerdir.

Bugün, Jagiellonian Üniversitesi, 80'den fazla farklı çalışma alanı çerçevesinde, yaklaşık 4 bin akademik personelin araştırma yaptığı ve 40 binin üzerinde öğrenciye eğitim verdiği 16 Fakülteden oluşmaktadır. Ünlü araştırmacılar ve son teknoloji altyapısı, köklü tarihi ve Jagiellonian Üniversitesi’ni dünyanın önde gelen akademik merkezleriyle işbirliği yapması üniversiteyi Polonya'nın önde gelen bilim kurumlarından biri yapmaktadır. Jagiellonian Üniversitesi, genç araştırmacıların akademik çıkarlarını sürdürdükleri ve tutkularını paylaşan insanlarla arkadaşlıklar geliştirdikleri yaklaşık 150 öğrenci topluluğuna da ev sahipliği yapmaktadır.

Üniversitenin hem Polonya hem de yurtdışındaki prestiji, geniş çapta kabul görmüş araştırma başarılarıyla gösterilmektedir. Jagiellonian Üniversitesi Tıp fakültesinden bilim adamları ve doktorlar, Tıp alanında bazı öncü çalışmalar yürütmektedirler; kalp cerrahisinde, üroloji ve nöroloji, sıklıkla yeni tedavi yöntemlerinin geliştirilmesine öncülük ederler. Üniversitenin bilim adamlarının ulaştıkları bu bulgular en prestijli uluslararası dergilerden bazılarında yayınlanmıştır,Avrupa Kardiyo-Torasik Tıp Dergisi, New England Tıp Dergisi ve Lancet bunlara örnek olarak verilebilir. Jagiellonian Üniversitesi arkeologları, Mısır, Kıbrıs, Orta Amerika, Güney Asya ve Altay gibi dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan antik sitelerin sırlarını da araştırmaktadırlar.

Jagiellonian Üniversitesi Bölümleri, Eğitim Dili ve Yıllık Ücretler

Degree Lokasyon Eğitim Dili Bölüm Bölüm Sömestir Yıllık Ücret
Lisans Krakov İngilizce Tıp 12 Sömestr 11200 Euro
Lisans Krakov İngilizce Diş Hekimliği 10 Sömestr 11000 Euro
Lisans Krakov İngilizce Uluslar arası İlişkiler ve Alan Çalışmaları 6 Sömestr 4000 Euro

Sizi Arayalım


Polonya Krakov Üniversiteler ve Fiyatları

AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi logo AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
Jagiellonian Üniversitesi logo Jagiellonian Üniversitesi
Krakow Teknik Üniversitesi logo Krakow Teknik Üniversitesi
 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU