sliderslider

Krakow Teknoloji Üniversitesi (Cracow University of Technology), 1945 yılından beri teknik alanda eğitim vermeye devam eden bir politeknik üniversitesidir. Üniversitenin Lehçe ve İngilizce öğrenim sunan 7 fakültesi bulunmaktadır. Sayısı 1000’i aşkın akademik kadroya sahip olan üniversite, mimari yapısıyla da dikkat çekmektedir. Newsweek Poland tarafından 2008 yılında yapılan bir araştırmaya göre, üniversiteden mezun olanların iş hayatında gösterdiği yüksek başarı, üniversitenin eğitim standartlarının üst seviyelerde olduğunu kanıtlar niteliktedir. Kişiye özel ve iş dünyasının ihtiyaçlarına odaklı olarak hazırlanmış programlar ise bu başarının en büyük kaynağı olarak gösterilmektedir. Üniversitede eğitim gören öğrenciler için 4 farklı yurtta, 2200 kişilik konaklama imkânı bulmaktadır. Öğrenciler paylaşımlı odalarda kalabiliyor. Yurtlar da ücretsiz internet erişim olanağı da öğrencilere sunuluyor. Dersler dışında öğrencilerin yararlanabileceği çok güzel aktiviteler de okulun kampüsünde var.

Beden Eğitimi ve Spor Merkezi’nde iki tane spor salonu, aerobik salonu, tenis kortları, yüzme havuzu, 42 farklı spor dalı ile ilgili sportif kulüpler mevcut. Okul sosyal ve sportif alanlar da öğrencilere sunduğu faaliyetlerle tüm Krakow’daki ve Polonya’da ki teknik üniversiteler arasında şu anda ilk sırada.  Ayrıca okulun kampüsü sosyal aktiviteler için de oldukça elverişli bir yapı sergilemektedir. Üniversitede, 42 farklı spor dalı ile ilgili aktif kulüplerin yanı sıra tenis kortu, yüzme havuzu, spor ve aerobik solanları da bulunmaktadır. Krakow Teknoloji Üniversitesi; ABD, Avustralya, Kanada, Japonya ve Avrupa Birliği üyesi ülkelerle öğrenci değişim programları uygulamaktadır. Üniversitede aktif olarak çalışan bir uluslararası ofis bulunmaktadır.

KABUL ŞARTLARI

 • Öğrenciler 1 yıllık hazırlık eğitimi karşılığında 1000 € depozito ödeme durumdadır. Bu depozito bölüm ücretinin içerisinden düşmektedir. Ayrıca 120 € 130 € başvuru bedeli istenebilmektedir.
 • Lise Diploması (Çevirisi ile birlikte)
 • Lisans Diploması (Çevirisi ile birlikte)
 • Transkript
 • CV (Öğrencinin öğrenim hayatını ve kişisel başarılarını anlatan)
 • Pasaport Fotokopisi
 • Fotoğraf
 • Niyet Mektubu
 • Referans Mektubu (Lisans Mezunları için)
 • Öğrenciler IELTS 5.5-6.0 notu ile direk lisans bölümlerine yerleşebilmektedirler.
 • Yüksek Lisans öğrencileri ise mezuniyet ortalaması 2.5+ olması istenmektedir.
 • Yüksek Lisansa başvuran öğrenciden IELTS 6.0-6.5 not ortalaması istenmektedir.

Krakow Teknik Üniversitesi Bölümleri, Eğitim Dili ve Yıllık Ücretler

Degree Lokasyon Eğitim Dili Bölüm Bölüm Sömestir Yıllık Ücret
Lisans Krakov İngilizce İnşaat Mühendisliği 6 Sömestr 3000 Euro

Sizi Arayalım


Polonya Krakov Üniversiteler ve Fiyatları

AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi logo AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
Jagiellonian Üniversitesi logo Jagiellonian Üniversitesi
Krakow Teknik Üniversitesi logo Krakow Teknik Üniversitesi
 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU