SİZİ ARAYALIM  

Kwantlen Polytechnic University

Hakkında

Kwantlen Polytechnic University, Kanada’nın British Columbia eyaletinde bulunan bir üniversitedir. 1981 yılında kurulmuştur ve günümüzde 4 farklı kampüste eğitim vermektedir.

Eğitim Dili

İngilizce

Kabul ve Şartlar

Kwantlen Polytechnic University, lisans ve lisansüstü düzeyde eğitim vermektedir. Kabul şartları programdan programa farklılık gösterebilmektedir, ancak genellikle başvuru formu, transkriptler, referans mektupları ve İngilizce dil yeterliliği belgesi gereklidir.

Akademik Programlar

Kwantlen Polytechnic University, çeşitli akademik programlar sunmaktadır, bunlar arasında işletme, bilgisayar bilimleri, tasarım, mühendislik, sağlık bilimleri, turizm ve otelcilik, sosyal bilimler, medya ve iletişim yer almaktadır.

Ücretler

Kwantlen Polytechnic University’nin öğrenim ücretleri programdan programa ve öğrencinin vatandaşlık durumuna göre değişebilmektedir. Uluslararası öğrenciler için yıllık lisans programı ücretleri 16.000-25.000 CAD, lisansüstü programlar ise 10.000-18.000 CAD arasında değişmektedir.

Dünya Sıralaması

QS World University Rankings tarafından hazırlanan 2022 sıralamasında Kwantlen Polytechnic University, dünya genelinde 1011-1025 arasında yer almaktadır.

Konaklama Seçenekleri

Kwantlen Polytechnic University, öğrencilerine kampüs içi ve kampüs dışı konaklama seçenekleri sunmaktadır. Kampüs içi konaklama seçenekleri arasında yurtlar ve öğrenci apartmanları yer alırken, kampüs dışı konaklama seçenekleri arasında öğrenci evleri ve daireler yer almaktadır.

Burs Seçenekleri

Kwantlen Polytechnic University, uluslararası öğrenciler için burs seçenekleri sunmaktadır. Bursların miktarı ve şartları programdan programa farklılık göstermektedir.