sliderslider
İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra kendilerini Lodz'da bulan sanatçılar ve sanat teorisyenleri, Polonya'daki profesyonel sanat sinemasının, film yapımcılarının eğitileceği bir yere ihtiyaç duyduğuna karar vererek Lodz Film Okulunu 1948 yılında kurdular.

Dünyanın en eski film okullarından biri olan Lodz'daki Film Okulu, öğretim programındaki pratik çalışmalara özel önem vermektedir. Okul öğrencilere film sanatı, televizyon, fotoğrafçılık ve oyunculuk konularında eğitim vermektedir. Okul, öğrencileri eğitim hayatlarının sonrasında yönetmen, fotoğraf yönetmeni, animatör, fotoğrafçı, senaryo yazarı, editör, yapım müdürü ve oyuncu olarak çalışmaya hazırlamaktadır. Okul bünyesinde ki çalışmalar, kapsamlı bir sanatsal gelişime katkıda bulunan tarih, kültür ve sanat teorisi eşliğinde pratik atölye derslerini içermektedir.

Lodz Film Okulu bünyesinde kurmuş olduğu Film Prodüksiyon Birimi ile yılda 300'e yakın film projesine ulaşan öğrenci filmlerinin yapımına ilişkin öğrenciler ve sanat danışmanlarıyla işbirliği yapmaktadır. Film Prodüksiyon Biriminin yanı sıra Lodz Film Okulu öğrencileri koordine etmesi ve teknik servisler konusunda destek olabilmesi adına Multimedya yardım Departmanı kurmuştur. Okul bünyesinde öğrencilerin kullanması için çeşitli stüdyolar, atölyeler yapılmıştır.

Lodz Film Okulu Bölümleri, Eğitim Dili ve Yıllık Ücretler

Degree Lokasyon Eğitim Dili Bölüm Bölüm Sömestir Yıllık Ücret
Lisans Lodz İngilizce Senaryo Yazarlığı 6 Sömestr
Lisans+ Yüksek Lisans Lodz İngilizce Film ve Tv Yönetimi 10 Sömestr 12000 Euro
Lisans+ Yüksek Lisans Lodz İngilizce Oyunculuk 9 Sömestr 7700 Euro
Lisans+ Yüksek Lisans Lodz İngilizce Animasyon film ve Film Özel Efektleri 10 Sömestr 7150 Euro
Lisans+ Yüksek Lisans Lodz İngilizce Fotoğrafçılık 10 Sömestr 6200 Euro

Sizi Arayalım


Polonya Lodz Üniversiteler ve Fiyatları

Lodz Film Okulu logo Lodz Film Okulu
Lodz Teknoloji Üniversitesi logo Lodz Teknoloji Üniversitesi
Lodz Tıp Üniversitesi logo Lodz Tıp Üniversitesi
Lodz Üniversitesi logo Lodz Üniversitesi
 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU