SİZİ ARAYALIM  

Mohawk College

Hakkında

Mohawk College, Ontario, Kanada’da bulunan bir kamu kolejidir. 1966 yılında kurulan kolej, bugün 130’dan fazla lisans ve lisansüstü program sunmaktadır.

Eğitim Dili

İngilizce

Kabul ve Şartlar

Başvuru yapmak için gerekli belgeler ve şartlar programlara göre farklılık gösterebilir. Genellikle, lise diploması veya eşdeğer bir belge, İngilizce yeterlilik testi sonuçları (TOEFL, IELTS vb.), ve bazı programlar için özel şartlar gerekmektedir.

Akademik Programlar

Mohawk College, işletme, sağlık bilimleri, mühendislik, teknoloji, sanat, tasarım ve daha birçok alanda lisans, lisansüstü, diploma ve sertifika programları sunmaktadır.

Ücretler

Mohawk College’da öğrenim ücretleri programlara göre değişebilir. Uluslararası öğrenciler için yıllık ücretler genellikle 15.000-25.000 CAD arasındadır.

Dünya Sıralaması

Mohawk College, Kanada’da üniversiteler arasında üst sıralarda yer almaktadır ancak dünya sıralamasında yer almamaktadır.

Konaklama Seçenekleri

Mohawk College, öğrencilere yurtlarda veya kampüs dışındaki öğrenci konutlarında konaklama imkanı sunmaktadır. Ayrıca öğrenciler, kampüs yakınında bulunan özel konutlar için de seçeneklere sahiptirler.

Burs Seçenekleri

Mohawk College, uluslararası öğrencilere değişken burs ve ödüller sunmaktadır. Bu burslar genellikle akademik başarı, maddi ihtiyaçlar ve öğrencinin memleketine göre verilmektedir. Başvuru şartları ve burs miktarları programlara göre farklılık gösterebilir.