sliderslider
Nicolaus Copernicus Üniversitesi (NCU) 1945'te Polonya’nın Torun şehrinde kurulmuştur. 17 fakülte (Bydgoszcz'daki Collegium Medicum UMK'daki 3 tıp fakültesi dahil) olmak üzere 17 fakülteden oluşan, Polonya'nın en büyük üniversitelerinden biridir. 100'den fazla eğitim alanında ve 65 yüksek lisans alanında eğitim veren, yaklaşık 25.000 öğrenciye lisans ve yüksek lisans derecelerinde eğitim vermektedir. Üniversite, yarısı akademik öğretmen olan Toruń ve Bydgoszcz kampüslerinde 4039 personel çalıştırmaktadır. Nicolaus Copernicus Üniversitesi kurulduğu günden bugüne kadar yaklaşıl 200.000 civarında öğrenci mezun etmiştir.

Üniversite, hem uluslararası (Erasmus + program) hem de ulusal (MOST program) seviyelerde öğrenci ve personel değişim programlarına katılmaktadır. Yurtdışındaki üniversitelerle işbirliği içinde çalışmalar geliştirmektedir ve şu anda Angers ve Moskova'daki üniversitelerle işbirliği yapmaktadır.

NCU Ulusal Atom, Moleküler ve Optik Fiziği Laboratuvarı (FAMO), Kuantum Optik Merkezi ve Modern Teknolojiler için Disiplinler arası Merkezi ile modern teknolojiye sahip araştırma altyapısına sahiptir. Üniversite bünyesinde yepyeni Üniversite Spor Merkezi'ni de içermektedir.

Üniversite Kütüphanesi, yaklaşık 3 milyon basılı cilt, süreli yayın ve özel koleksiyon öğesi içeren etkileyici bir koleksiyona sahiptir. NCU kampüsü, Polonya'daki en eski öğrenci kulüplerinden biri olan Kültür ve Sanat Merkezi ‘Od Nowa’ya ev sahipliği yapmaktadır.

Yukarıda bahsedilen durumlar Nicolaus Copernicus Üniversitesi’nin Polonya’nın en iyi beş üniversitesinden biri olmasına sebep olurken aynı zamanda QS World University Ranking’in de Nicolaus Copernicus Üniversitesi’ni dünyadaki üniversitelerin ilk% 4’üne yerleştirmesine de sağlamıştır.

Nicolaus Kopernicus Üniversitesi Bölümleri, Eğitim Dili ve Yıllık Ücretler

Degree Lokasyon Eğitim Dili Bölüm Bölüm Sömestir Yıllık Ücret
Lisans Torun İngilizce Fizyoterapi 6 Sömestr 7400 Euro
Lisans Torun İngilizce Tıp 12 Sömestr 10500 Euro
Lisans Torun İngilizce Hemşirelik 6 Sömestr 7750 Euro
Lisans Torun İngilizce İngilizce Çalışmaları 6 Sömestr 2000 Euro
Lisans Torun İngilizce Turizm 6 Sömestr 4000 Euro

Sizi Arayalım


Polonya Torun Üniversiteler ve Fiyatları

Nicolaus Kopernicus Üniversitesi logo Nicolaus Kopernicus Üniversitesi
WSB Universities logo WSB Universities
 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU