sliderslider

1919'da Poznan Üniversitesi'nin (bundan sonra UP olarak anılacaktır) kurulması, Przemysław kasabasında akademik tıp ve eczacılığın gelişmesi için fırsatlar yaratmıştır. Poznan Üniversitesi'nin ilk rektörü prof. Heliodor Święcicki, kadın doğum uzmanı ve jinekolog, Poznań Bilim Dostları Derneği başkanı olmuştur. Onun desteği sayesinde, iki savaş arası dönemde Felsefe Fakültesinin bir parçası olarak Eczacılık Koleji Ekim 1919'da kuruldu. Konstanty Hrynakowski, Farmasötik Kimya Bölümünün kurucusu ve başkanı.

Prof. Święcicki tıbbi çalışmalar kurarken, prof. Adam Wrzoska, Tıp Fakültesi ilk dekanı olmuştur. Maddi ve personel niteliğindeki devasa engellere rağmen, Senato 24 Temmuz 1920'deki toplantısında, Tıp Fakültesi'nin prof. Wrzoska, daha sonra 5 Eylül 1920'de, 19 Kasım 1920'de ilk oturumunda toplanan Fakülte Konseyi'nin bileşimini oluşturmuştur. Tıp ve Eczacılık Çalışmaları Fakültesi tarihinin gösterdiği gibi- sağlık görevlileri ve eczacılar fakülteleri neredeyse sıfırdan inşa edilmiştir. Polonya'nın önde gelen araştırma ve öğretim merkezlerinden birisidir. Poznan'ın akademik tıp ve eczacılık tarihinde yeni bir aşama, 1948'de Polonya'da komünistler tarafından resmi olarak iktidara gelmesiyle başlamıştır. Bu politikanın etkilerinden biri, 1 Ocak 1950'de, Mart 1950'de Poznań'daki Tıp Akademisi (bundan sonra AM olarak anılacaktır) olarak yeniden adlandırılan Tıp Akademisi'nin kurulmasıydı. 27 Şubat 2007'de Tıp Üniversitesi'ne dönüştürülmesine izin verdi. Karol Marcinkowski, Poznan'da (bundan böyle UMP olarak anılacaktır). Böylece Poznan Tıp Üniversitesi, Polonya'da üniversite statüsü alan ilk tıp üniversitesi olmuştur.

Hemşirelik Fakültesi sonunda 1998'de Sağlık Bilimleri Fakültesi olmuştur. Sonuç olarak, Yüksek Öğrenim Yasası'nın kullanılmasına ve Tıp Akademisi'nin 27 Şubat 2007'de Tıp Üniversitesi'ne dönüştürülmesine izin vermiştir. Karol Marcinkowski, Poznan'da (bundan böyle UMP olarak anılacaktır). Böylece Poznan Tıp Üniversitesi, Polonya'da yüksek öğrenim tarihinde yeni bir dönem, "Bilim Anayasası" olarak bilinen 20 Temmuz 2018 tarihli Kanun ile açılmıştır. Üniversite Konseyi, Senato ve Rektör. Ayrıca, 1 Ekim 2019 tarihinde, aşağıdakiler de dahil olmak üzere yeni makamlar ve birimler faaliyete başlamıştır. Üniversite Yönetim Kurulu, dört fakülte de bunlar; Tıp Fakültesi, Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi ve üç bilim yüksek okulunda rektörlerin başkanlığında tıp bilimleri, eczacılık bilimleri ve sağlık bilimleri ve Poznan Belediye Binası Doktora Okulu olarak toplanmıştır. Bu reform, Poznan'da ikinci yüzyıl akademik tıp araştırmalarını başlatmıştır.

KABUL ŞARTLARI

 • Lise Diploması (Çevirisi ile birlikte)
 • Lisans Diploması (Çevirisi ile birlikte)
 • Transkript
 • CV (Öğrencinin öğrenim hayatını ve kişisel başarılarını anlatan)
 • Pasaport Fotokopisi
 • Fotoğraf
 • Niyet Mektubu
 • Referans Mektubu (Lisans Mezunları için)
 • Öğrenciler IELTS 5.5-6.0 notu ile direk lisans bölümlerine yerleşebilmektedirler.
 • Yüksek Lisans öğrencileri ise mezuniyet ortalaması 2.5+ olması istenmektedir.
 • Yüksek Lisansa başvuran öğrenciden IELTS 6.0-6.5 not ortalaması istenmektedir.

Poznan Tıp Üniversitesi Bölümleri, Eğitim Dili ve Yıllık Ücretler

Degree Lokasyon Eğitim Dili Bölüm Bölüm Sömestir Yıllık Ücret
Lisans Poznan İngilizce Eczacılık 12 Sömestr 125000 Euro
Lisans Poznan İngilizce Fizyoterapi 6 Sömestr 10000 Euro

Sizi Arayalım


Polonya Poznan Üniversiteler ve Fiyatları

Adam Mickiewicz Üniversitesi logo Adam Mickiewicz Üniversitesi
Poznan Teknoloji Üniversitesi logo Poznan Teknoloji Üniversitesi
Poznan Tıp Üniversitesi logo Poznan Tıp Üniversitesi
University of Arts in Poznan logo University of Arts in Poznan
WSB Universities logo WSB Universities
 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU