sliderslider
Prag Film Okulu, sinemanın temel kurallarının eğitimi verilmektedir. Avrupa’da tanınan okulun mezun öğrencileri sinema dünyasında tanınan ödül sahibi profesyonellerdir. Prag Film Okulu, programları ve fakülteleri ile tüm dünyadan öğrenci kabul etmektedir. Okulda eğitim sistemi teorikten çok pratik üzerine yoğunlaşmıştır.

Her yıl okuldan en az 30 film ile festivallere katılım sağlanmaktadır. En iyi festivallerden ödül sahibi olan Prague Film School öğrencileri sektörün içerisinde belirli konumlarda bizzat yer alarak eğitim almaktadırlar. Okulda eğitim dili İngilizcedir, Film Çekimi, Film Kurgusu ve Belgesel şeklinde üç ayrı ana bölümde eğitim verilmektedir. Öğrenciler okulu ya da okulun bulunduğu bölgeyi film seti olarak kullanabilmektedirler. Okulda verilen eğitim Praxis odaklıdır. Okulda her yıl 400 film çekilmektedir. Öğrenci başına düşen çekim sayısı ortalama 30 olarak tespit edilmiştir.

Okul eğitimler sırasında öğrencilerine; RED, Arri, Blackmagic, Canon ve Sony gibi ekipmanlar ile çalışma fırsatı sağlamaktadır. Okulun stüdyo arşivi öğrencilerin kullanımı için sürekli aktiftir. Çekim ekipmanlarının yanı sıra, montaj, ses ve ışık ekipmanları da öğrencilerin hizmetine sunulmuştur. Öğrencilere dersler, Gabriel Paletz, Daniel Brown, Brian Caspe, Jakup Simünek, Masa Hilisin, Mika Johnson, Amy Huck, Neal Dhand, Martin Kolda, Steve Reverand, Neil Andrew Taylor, Robert Gottman, Diego Fandos gibi isimler tarafından verilmektedir. Pek çok ulusal film akademisinden veya büyük özel film okullarından farklı olarak, Prag Film Okulu, samimi boyutu, öğretmenler ve genç film yapımcıları ile yakın iş ilişkilerini teşvik etmesi ve film yapım tesislerine kolay erişim sağlaması ile tanınmaktadır. Merkezi Prag'dadır ve öğrencilerin PFS'deki deneyimlerinde öncü rol oynayan Prag şehrinin kendisidir. Avrupa'nın en güzel başkentlerinden birinde çekim yapmak için dünyanın her yerinden profesyonel yapımlar gelmektedir. Prag Film Okulu'ndaki öğrenciler, şehri gerek bir sınıf gerekse bir ev ve bir film seti olarak her zaman ellerinde bulundurabilmektedirler. Ayrıca Prag Film Okulu, tarihi şehrin merkezinde yer almaktadır.

PRAG FİLM OKULU KABUL ŞARTLARI

- Lise Diploması (Çevirisi ile birlikte)
- Lisans Diploması (Çevirisi ile birlikte)
- Transkript
- CV (Öğrencinin öğrenim hayatını ve kişisel başarılarını anlatan)
- Pasaport Fotokopisi
- Fotoğraf
- Niyet Mektubu
- Referans Mektubu (Lisans Mezunları için)
- Öğrenciler IELTS 5.5-6.0 notu ile direk lisans bölümlerine yerleşebilmektedirler.
- Yüksek Lisans öğrencileri ise mezuniyet ortalaması 2.5+ olması istenmektedir.
- Yüksek Lisansa başvuran öğrenciden IELTS 6.0-6.5 not ortalaması istenmektedir.

PRAG FİLM OKULU BAŞARI-RANKING BİLGİLERİ

Prag Film Okulu, gelecek vadeden film yapımcılarını ve oyuncuları film profesyonelleri olmaları için eğitmektedir. Bu, her öğrencinin yılda 30'a kadar prodüksiyonda yer aldığı, birçoğu Endüstrinin en iyi film festivallerine giren, yoğun uygulamalı bir müfredatla gerçekleştirilmektedir.

Prag Film Okulu'nun hâkim ahlak anlayışı, Avrupa sanat evi ile Amerikan bağımsız sinemalarının bir karışımıdır. Her yıl dünyanın en iyi okullarından ve çok çeşitli meslek ve geçmişlerden seçilen 100'e yakın film yapımcısı kayıt olmaktadır. Prag Film Okulu film yapım programları, senaryo yazımı, sinematografi yönetmenliği ve post prodüksiyon alanlarında temel eğitim ve uzmanlık çalışmaları sağlamaktadır. Sınıf dışında yoğun bir prodüksiyon yüküyle sınıf içindeki dersleri ve pratik çalışmaları birleştiren Prag Film Okulu, kaliteli filmler yapmak için pratik becerileri ve teorik bilgileri telkin etmektedir.

Okul, öğrencilerine Film Oyunculuğu Programı ile hem kamera için oyunculuk sanatını hem de zanaatını öğreten yoğun, konservatuar tarzı bir müfredat sunmaktadır. Bu yaklaşım sayesinde okul tüm Avrupa da kabul edilen büyük bir başarı yakalamıştır. Cannes, Venedik, Locarno ve Sundance film festivallerinde Prag Film Okulu öğrencilerinin projeleri yer almıştır. European Art House ve Amerikan Bağımsız sinemacılar derneğiyle iş birliği içerisinde ortak öğrenciler üzerine çalışmalar yürütmektedir. Sinema sektörü ve akademik sahadan gelen 35 farklı ülkeden 100 öğrenci, her yıl 400 film üretimi, öğrenci başına 3-5 film yapımı, 30 kadar prodüksiyona dahil olma imkânı vermektedir. 24 saat açık derslikler ve sömestr başına 30-40 gün film setinde çalışma imkânı ile öğrenciler pratik bilgilerini üst düzey deneyimlemektedir. Okul, öğrencilerin düşüncelerini ön planda tutma ve artistik tarzlarını serbest bırakarak beraber üretmeye teşvik etmektedir. Ayrıca okul, Avrupa’nın en kaliteli ve eski film okullarından birine sahip olan ve Avrupa’nın e güzel şehirlerinden olan Prag’da eğitim ve yaşama imkânı sunmaktadır.

Prag Film Okulu Bölümleri, Eğitim Dili ve Yıllık Ücretler

Degree Lokasyon Eğitim Dili Bölüm Bölüm Sömestir Yıllık Ücret
Lisans Prag İngilizce Film-making (Film Yapımı) (2 Sene 4 Dönem) Tam Yıl 16.880 € Yıllık
Lisans Prag İngilizce Film-making (Film Yapımı) (1 Sene 2 Dönem) Tam Yıl 16.880 € Yıllık
Lisans Prag İngilizce Film-making (Film Yapımı) (1 Sene 1 Dönem) Tam Yıl 10.290 € Yıllık
Lisans Prag İngilizce Acting (Oyunculuk) (2 Sene 4 Dönem) Tam Yıl 16.880 € Yıllık
Lisans Prag İngilizce Acting (Oyunculuk) (1 Sene 2 Dönem) Tam Yıl 10.290 € Yıllık
Lisans Prag İngilizce Documentary (Belgesel Yapımcılığı) (1 Sene 2 Dönem) Tam Yıl 10.290 € Yıllık

Sizi Arayalım


Çekya Prag Üniversiteler ve Fiyatları

BRNO Teknik Üniversitesi logo BRNO Teknik Üniversitesi
Charles Üniversitesi logo Charles Üniversitesi
Çek Teknik Üniversitesi logo Çek Teknik Üniversitesi
Çek Yaşam Bilimleri Üniversitesi logo Çek Yaşam Bilimleri Üniversitesi
Prag Ekonomi Üniversitesi logo Prag Ekonomi Üniversitesi
Prag Film Okulu logo Prag Film Okulu
Prag Kimya ve Teknoloji Üniversitesi logo Prag Kimya ve Teknoloji Üniversitesi
Prag Metropolitan Üniversitesi logo Prag Metropolitan Üniversitesi
 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU