SİZİ ARAYALIM  

Seneca College

Hakkında

Seneca College, Ontario eyaletinin Toronto, Markham, King City ve Peterborough şehirlerinde kampüsleri bulunan bir devlet destekli kolejdir. 1967 yılında kurulmuştur ve Kanada’nın en büyük kolejlerinden biridir.

Eğitim Dili

İngilizce

Kabul ve Şartlar

Kabul şartları programdan programa değişebilir, ancak genel olarak, öğrencilerin lise diplomasına ve İngilizce yeterlilik testlerinden birine ihtiyaçları vardır.

Akademik Programlar

Seneca College, birçok farklı alanda lisansüstü, lisans ve diploma programları sunmaktadır. Bunlar arasında işletme, bilgisayar bilimleri, mühendislik, sağlık bilimleri, turizm, medya ve eğlence, sosyal bilimler, hukuk ve hizmet sektörleri yer alır.

Ücretler

Seneca College’da ücretler programdan programa değişir. Örneğin, 2021-2022 eğitim yılında, işletme yönetimi programı için yıllık ortalama maliyet yaklaşık 15,000-16,000 CAD, teknoloji programları için yıllık maliyet 16,000-17,000 CAD ve sağlık bilimleri programları için yıllık maliyet 18,000-20,000 CAD olarak belirlenmiştir.

Dünya Sıralaması

Seneca College, Kanada’nın en iyi kolejleri arasında yer alır ve dünya sıralamasında da iyi bir konumdadır.

Konaklama Seçenekleri

Seneca College, öğrenciler için kampüslerinde konaklama seçenekleri sunmaktadır. Ayrıca öğrenciler, okulun konut ofisi tarafından sağlanan alternatif konaklama seçenekleri hakkında da bilgi alabilirler.

Burs Seçenekleri

Seneca College, öğrencilerine birçok burs ve ödül seçeneği sunar. Bunlar arasında akademik başarı, finansal ihtiyaçlar, liderlik ve toplumsal katılım gibi faktörlere dayalı burslar yer alır.