sliderslider
Dünyanın en iyi ilk 500 üniversitesi arasında bulunan Szeged Üniversitesi Macaristan’ın Szged şehrinde bulunan Macaristan’ın ve Dünyanın en saygın eğitim kurumlarındandır. Szged şehri Macaristan’ın doğusunda Romanya ve Sırbistan’a çok yakın bir konumda bulunmaktadır. Szged Üniversitesi’nin kökenleri 1500 yıllara dayanmaktadır. Üniversite, Avusturya- Macaristan İmparatorluğu zamanlarında bugünkü sınırları Romanya’da kalan Kaloşvar şehrinde kurulmuştur.
Szeged Üniversitesi Macaristan’ın en büyük kütüphanesine ev sahipliği yapmak ile birlikte dünya sağlık örgütünün indeks listesinde yer almaktadır. Üniversite, direk olarak YÖK tarafından da tanınmaktadır.

Szeged Üniversitesi dünya sağlığına Askorbik asit olarak bilinen yapıyı ve C vitamini bulması ile çok büyük katkılar sağlayarak dünya üzerindeki eğitim kurumlarının arasında ki saygınlığını artırmıştır. 2003 yılında dünyanın en iyi 300 üniversitesi arasına giren Szeged Üniversitesi tüm dünyanca tanınan bir okul olarak karşımıza çıkmaktadır. İngilizce programları ile dünyanın her yanında birçok öğrenciye ev sahipliği yapan okul uluslararası öğrencilerin her zaman birinci tercihlerinden olmuştur.

Szeged Üniversitesi Bölümleri, Eğitim Dili ve Yıllık Ücretler

Degree Lokasyon Hazırlık Dili Hazırlık Sömestir Hazırlık Ücreti Eğitim Dili Bölüm Bölüm Sömestir Yıllık Ücret
Lisans Szeged Bölüm Hazırlık 2 Sömestr 5600 Euro+ 200 Euro İngilizce Tıp 12 Sömestr 17170 Dolar+ 200 Dolar Kayıt Ücreti
Lisans Szeged Bölüm Hazırlık 2 Sömestr 5600 Euro+ 200 Euro İngilizce Diş Hekimliği 10 Sömestr 17000 Dolar + 200 Dolar Kayıt Ücreti
Lisans Szeged Bölüm Hazırlık 2 Sömestr 5600 Euro+ 200 Euro İngilizce Eczacılık 10 Sömestr 11750 Dolar + 200 Dolar Kayıt Ücreti

Sizi Arayalım


Macaristan Szeged Üniversiteler ve Fiyatları

Szeged Üniversitesi logo Szeged Üniversitesi
 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU