sliderslider

Albany'deki New York Eyalet Üniversitesi, yaygın olarak Albany'deki Üniversite, UAlbany veya SUNY Albany olarak anılır, 1844 yılında New York'un Albany ve Rensselaer şehirlerinde ve Guilderland kasabasında kampüsleri bulunan bir kamu araştırma üniversitesidir . State University of New York (SUNY) sisteminin "üniversite merkezlerinden" biridir.

Üniversitenin üç kampüsü, Albany ve Guilderland'daki Uptown Kampüsü, Albany'deki Downtown Kampüsü ve Hudson Nehri'nin hemen karşısındaki Rensselaer şehrinde bulunan Sağlık Bilimleri Kampüsü'dür . Üniversite, 50 lisans bölümü ve 125 yüksek lisans programı sunan dokuz okul ve kolejde 17.944 öğrenciye kaydolmaktadır. Üniversitenin akademik tercihleri ​​arasında kamu politikası, iç güvenlik, küreselleşme, belgesel çalışmaları, biyoteknoloji ve bilişim gibi yeni ve gelişmekte olan alanlar bulunmaktadır .

UAlbany ve SUNY çapındaki değişim programları aracılığıyla, öğrencilerin seçebilecekleri 600'den fazla yurt dışı eğitim programı ve ayrıca New York'un başkenti ve çevresindeki bölgede devlet ve iş stajı fırsatları vardır. "R1: Doktora Üniversiteleri - Çok yüksek araştırma etkinliği" arasında sınıflandırılır. Araştırma kuruluşu, 2018 mali yılında toplam 173 milyon dolarlık harcama gerçekleştirdi ve dört alana odaklandı: sosyal bilimler, kamu hukuku ve politikası, yaşam bilimleri ve atmosfer bilimleri.

SUNY Albany, çağdaş sanat müzesi ve New York Eyalet Yazarları Enstitüsü gibi birçok kültürel avantaj sunar . UAlbany, Capital District ve New York Eyaletinin ekonomik kalkınmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Kampüsler

Uptown Kampüsü
Üniversitenin ana kampüsü olan Uptown Kampüsü, çoğunlukla Albany'de bulunur ve küçük bir kısmı (bir yurt "dörtlü" ve atletizm kompleksi) komşu Guilderland kasabasındaki McKownville mahallesine dökülür (resmi adres: Albany'deki 1400 Washington Bulvarı). ). Görsel etkisi, onu "resmi bir başyapıt" ve "klasik romantizm üzerine bir çalışma" olarak nitelendiren mimari eleştirmen Thomas A. Gaines tarafından "Göz kamaştırıcı türünün tek örneği" olarak tanımlandı. 1961-1962'de ünlü Amerikalı mimar Edward Durell Stone tarafından tasarlandı1963'ten 1964'e kadar inşa edilen kampüs, kuleler, kubbeler, çeşmeler, yükselen revaklar, geniş kanopiler ve döneme özgü diğer mimari özellikleri içeren Stone'un imza stilini taşıyor. Stone'un kampüs düzeni, akademik binaları çevreleyen "dörtlü" olarak da bilinen konut dörtgenlerini vurgular.

Uptown Kampüsü'nün merkezinde, tek bir sarkan kanopi çatısı altında 13 üç katlı bina içeren dikdörtgen "Akademik Podyum" bulunmaktadır. Podyum'un gösterişli parçası, fıskiyeli merkezi bir havuz ve merkez dışı dairesel bir çan kulesi veya aynı zamanda bir su depolama rezervuarı görevi gören "Carillon"dur. Nisan 2012'de üniversite, ana çeşme ve su kulesi alanının yanı sıra Kampüs Merkezi çeşmesinin tamamen yenilenmesini üstlendi. Çeşmenin tabanında LED aydınlatma ve oturma alanlarına sahip yeni, daha etkileşimli bir merkez öğesi var. Projenin 2013 sonbaharında tamamlanması planlanıyor.

Uptown Kampüsünün Akademik Podyumu
Kubbeli Ana Kütüphane, Gösteri Sanatları Merkezi ve Kampüs Merkezi sırasıyla batı, doğu ve güneyden havuza bakmaktadır. Kampüs Merkezi, 2015 İlkbaharından itibaren yapım aşamasındaydı ve sonunda öğrenciler için daha fazla alan ve yemek seçeneği ekleyerek 2017 Sonbaharı tamamlandı. Kuzeyde, ziyaretçileri "harika bir çimenlik" (Collins Circle) ve üniversitenin Giriş Plazası aracılığıyla karşılayan büyük bir giriş vardır. Akademik podyumun dört köşesine bitişik dört konut dörtgeni yer almaktadır. Her dörtlü, bir kare alçak binalarla çevrili 23 katlı yüksek katlı bir yatakhaneden oluşur.

Uptown Kampüsü'nün batı ucunda üniversitenin meteoroloji ve karakterizasyon araçları, Ulusal Hava Servisi (NWS) ve Atmosfer Bilimleri Araştırma Merkezi (ASRC) bulunur.

Ana Kütüphaneye ek olarak, Uptown Kampüsü 1999'da UAlbany'nin Üniversite Kütüphanelerini oluşturan üç kütüphaneden üçüncüsüne ev sahipliği yaptı: Bilim Kütüphanesi. 2004 sonbaharında, temel araştırma ve eğitime adanmış yeni bir Yaşam Bilimleri Binası açıldığında Uptown Kampüsü'nde daha fazla büyüme meydana geldi. 2002 ve 2012'de açılan ve sırasıyla 1.200 ve 500 öğrenciye ev sahipliği yapan yeni yurtlar Empire Commons ve Liberty Terrace, Ekim 2008'de yeni bir İşletme Okulu binası için temel atıldı. Collins Circle'ın batı tarafı, Ağustos 2013'te açıldı.

Şehir Merkezi Kampüsü
New York Eyaleti Meclis Binası ve Empire State Plaza'dan sadece 1,6 km (1.6 km) uzaklıkta, 135 Western Ave., Albany'de bulunan Downtown Kampüsü, orijinal New York Eyaleti Öğretmen Okulu'nun yeridir. İlk üç binada inşaat 1909'da başladı: Willett Caddesi'ndeki önceki yerin yanmasından sonra Draper, Husted ve Hawley salonları. Kampüse sonradan eklenenler Richardson Hall, Page Hall ve The Milne School (tümü 1929'da) ve 1960'ların Draper ve Richardson salonlarına yapılan eklemelerdi. Husted Hall, 2009'da büyük bir tadilattan geçti. Husted Hall'daki müteakip bir enerji verimliliği projesi, New York Eyaleti Enerji Araştırma ve Geliştirme Kurumu'ndan (NYSERDA) bir Yüksek Performanslı Bina Plaketi ile ödüllendirildi. [28]

Downtown Kampüsü, üniversitenin Rockefeller Halkla İlişkiler ve Politika Koleji, Ceza Adalet Okulu, Bilgi İşlem ve Bilgi Koleji ve Sosyal Refah Okulu'na ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda üniversitenin üç kütüphanesinden biri olan, Hawley Hall'da bulunan Thomas E. Dewey Graduate Library'ye ev sahipliği yapmaktadır.

Sağlık Bilimleri Kampüsü
Üniversitenin Rensselaer şehrinde bulunan 87 dönümlük (350.000 m 2 ) Sağlık Bilimleri Kampüsü, UAlbany Halk Sağlığı Okulu ve 2005 yılında açılan Kanser Araştırma Merkezi'ne (CRC) ev sahipliği yapmaktadır. 350.000 fit kare (33.000 m 2 ) laboratuvar, destek ve ilgili ofis alanı - mikrodiziler, proteomik, moleküler biyoloji ve transgenik alanlarında araştırma yapan Fonksiyonel Genomik Merkezidir . Ayrıca kampüste, hem kurulmuş hem de üniversitenin iş kuluçka programının bir parçasını oluşturan 15 özel biyoteknoloji şirketi bulunmaktadır. Biyofarmasötik deviRegeneron Pharmaceuticals, tüm klinik deneyleri için araştırma ürünleri ürettiği kampüsün bitişiğinde büyük ölçekli bir biyolojik üretim tesisine sahiptir.


Uptown Kampüs konutları
Uptown Kampüsü, üniversitenin sekiz konut kompleksinden yedisine ev sahipliği yapmaktadır. Bunlardan dördü -Yerli Dörtlü, Hollanda Dörtlü, Koloni Dörtlü ve Devlet Dörtlü- Academic Podium'un köşelerinde oturuyor; her biri 1.200 öğrenci kapasiteli 22 katlı bir kulenin yanı sıra bir oyun odası ve fitness merkezini çevreleyen sekiz adet üç katlı, az katlı binadan oluşmaktadır. Başlangıçta, her dörtlü bir yemek salonundan oluşuyordu, ancak 2017 Güz döneminden itibaren, Dutch Quad ve Colonial Quad artık bir yemek salonuna sahip değil. Dört dörtlü, Yerli Dörtlü ile başlayan, saat yönünde Hollanda'ya, ardından Sömürge'ye ve son olarak Devlet'e hareket ederek New York Eyalet tarihinin kronolojik bir zaman çizelgesi olarak hizmet eder. Diğer üçü, Freedom Apartments, Empire Commons ve Liberty Terrace, gençler ve yaşlılar için ayrılmıştır. Bunlar "apartman tarzı" konutlar ve mutfaklar, mobilyalı oturma odaları ve Empire Commons'da çamaşır makineleri, kurutucular, bulaşık makineleri, tek kişilik yatak odaları ve merkezi klima içerir. Üniversitenin en yeni apartman tarzı konut kompleksi Liberty Terrace, 2012 sonbaharında açıldı.

Empire Commons, apartman tarzı yaşam, UAlbany'nin Uptown Kampüsü'nde.
Uptown Kampüsü ayrıca UAlbany's Honors College'a kayıtlı öğrenciler için özel konutlar içerir. Gelen birinci sınıf öğrencilerine ve ikinci sınıf öğrencilerine sunulan bu konut, 2010 yılında yenilenen Melville ve Steinmetz salonlarındaki State Quad'da bulunuyor. Indigenous Quad'da 2013 yazında tadilat tamamlandı, Eyalet ve Mezunlar Dörtlüleri hala çalışıyor. Mart 2021'de Indian Quad, öğrencilerden, fakülteden ve mezunlardan gelen bir dizi dilekçe ve şikayetin ardından Yerli Dörtlü olarak yeniden adlandırıldı.


Kampüs Merkezi
Uptown Kampüs Podyumunda bulunan Kampüs Merkezi, geleneksel olarak Albany'deki Üniversitenin topluluk merkezi olmuştur ve öğrencilere, öğretim üyelerine, profesyonel personele, mezunlara ve misafirlere hizmet vermektedir. Kampüsün "ocak taşı" veya "oturma odası" olarak kabul edilen Kampüs Merkezi, dinlenme alanları, kafeteryalar, Barnes & Noble kitapçısı ve Sodexo tarafından işletilen ve çalışan ulusal zincir restoranları içeren hizmetler sunmaktadır . Yapı, öğrenci kulüplerinin toplantıları, akademik konferanslar ve kültürel işlevler dahil olmak üzere, gayri resmi ve resmi etkileşimlerin yeri olmuştur.

UAlbany'nin 2006 yılında açılan yönetim binası olan Üniversite Salonu.
62,2 milyon dolarlık bir yenileme ve genişletme projesi, Eylül 2015'te tamamlanan Doğu Kampüs Merkezi ilavesini ve Haziran 2017'de açılan bir Batı ilavesini içeriyor. İkincisi, 400 kişilik yeni bir oditoryum ve 2018 sonbaharından itibaren gelişmiş yemek tesisleri içeriyor. pazar tarzı yemek servisi mekanları ile. Mevcut öğrenciler, Campus Center East ile gelen yeni yemek alanını kullanıyor. Kampüs Merkezinde pizza, Tayland mutfağı, suşi vb. gibi çeşitli yemek seçenekleri için birçok restoran bulunmaktadır .

Gösteri Sanatları Merkezi
Gösteri Sanatları Merkezi, Uptown Kampüsünde beş performans alanı içeren bir tesistir. Ana Tiyatro, Resital Salonu, Arena Tiyatrosu, Stüdyo Tiyatrosu ve Laboratuar Tiyatrosu'nda müzik, dans, tiyatro, uluslararası sanatçılar, konuk öğretim görevlileri ve işbirlikleri gerçekleşir. Ana Tiyatro, Uptown kampüsündeki en büyük tiyatro alanıdır ve 500 kişi kapasitelidir. Müzik performansı için tasarlanan Resital Salonu, orkestra seviyesinde 197 ve ikinci katta çevre boyunca uzanan dokuz dairesel tiyatro kutusunda 45 olmak üzere 242 kişiliktir. Arena Tiyatrosu öncelikle küçük tiyatro gösterileri ve oyunculuk dersleri için kullanılır ve 196 kişiliktir. Stüdyo Tiyatro 153 kişiliktir. Laboratuar Tiyatrosu, 50' kare "kara kutu" bir tiyatrodur. Laboratuar, herhangi bir oturma konfigürasyonunda 200'e kadar izleyici üyesini ağırlayabilir.

University of Albany Bölümleri, Eğitim Dili ve Yıllık Ücretler

Degree Lokasyon Eğitim Dili Bölüm Bölüm Sömestir Yıllık Ücret
Lisans New York İngilizce Accounting 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Actuarial Mathematics 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Africana Studies 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Anthropology 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Art History 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Fine & Visual Arts 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Atmospheric Science: Meteorology 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Biochemistry Biology 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Biological Sciences: Biology 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Business Administration 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Chemistry 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Chinese Studies 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Communication Arts & Rhetoric 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Computer Science 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Criminal Justice 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Digital Forensics 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce East Asian Studies 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Economics 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Electrical and Computer Engineering 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce English 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Environmental Science 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Geography 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce History 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Human Biology 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Japanese Studies 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Journalism 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Latin American Studies 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Linguistics 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Mathematics 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Music 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Philosophy 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Physics 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Political Science 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Psychology 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Social Work 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Sociology 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Spanish 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Theatre 8 Sömestr 24990
Lisans New York İngilizce Women's Studies 8 Sömestr 24990

Sizi Arayalım


Amerika New York Üniversiteler ve Fiyatları

Morrisville State College logo Morrisville State College
University of Albany logo University of Albany
 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU