sliderslider
Yaz Okulu / Yurtdışında Yaz Okulları /

Yurtdışında Yaz Okulları

Yurtdışı yaz okulları; 7-17 yaş gruplarına ailelerin alabileceği en güzel karne hediyesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yurtdışı yaz okulları çeşitli ülke, şehir ve okul seçenekleri ile birlikte eğitim ile eğlenceyi birleştirerek öğrencilere eşsiz bir tecrübe sunmaktadır.

Yurtdışı yaz okullarına katılacak öğrenciler bir yandan eğlenerek İngilizce öğrenirler bir yanda da farklı kültürden öğrenciler ile ilişkilerini geliştirerek kültür ve tecrübe zenginliği elde etmiş olurlar. Yurtdışı yaz okulları öğrencilerin bireysel ya da arkadaş, okul veya sınıf gruplarının toplu bir şekilde başvuracağı programlardandır.

Neden Yurtdışı Yaz Okulu ?
** Öğrencilere kişisel gelişimlerinde katkıda bulunur.
** Öğrenciler İngilizcelerini geliştirme imkanı bulurlar.
** Farklı kültürden bir çok insanı tanıma imkanının yanında gittikleri ülkenin kültürünü de öğrenme imkanı bulurlar.
** Öğrenciler var olan özgüvenlerini geliştirme imkanına sahip olurlar.
** Öğrenciler doğa ile iç içe bir ortamda bulunma ve yaşama imkanına sahip olurlar.

Kimler Katılabilir ?
7-17 yaş aralığında ki her öğrenci yurtdışı yaz okullarına kayıt olabilmektedir. Bazı yaz okulu merkezlerine göre değişmek ile birlikte 14-17 yaş, 8-15 yaş aralığında öğrenci kabul eden yaz okulları da mevcuttur.

Yurtdışı Yaz Okulları İçeriği
Yaz okullarında öğrenciler güne iyi bir kahvaltı yapmak ile başlarlar. Öğlene kadar öğrencilerin yabancı dil becerilerini geliştirmeye yönelik dersler ve içerikler olmaktadır. Öğleden sonra da öğrencilerin kişisel becerilerini geliştirecek aktiviteler yapılmaktadır. Hafta sonları ise tam gün ya da yarım gün olmak üzere yakın şehirlere geziler de düzenlenmektedir.

Konaklama

**Aile Yanında Konaklama**
Bu konaklama çeşidi her yaz okulunda bulunmamasına rağmen birçok yaz okulunda mevcuttur. Bu tür konaklama çeşidini seçecek öğrenciler okulların yıllardan boyu çalıştığı ve bulunmuş olan ülkenin yetkili mercileri tarafından sürekli denetlenen seçkin ailelerin yanında konaklama sağlarlar. Yurtdışı yaz okullarında aile yanı konaklamalarında 4-5 öğrenci aynı ailede konaklayabilmektedir ve öğrenciler akşamları aileler ile geçirmek durumunda olduklarından öğrencilerin sosyal aktivitelere katılma oranı düşük olmaktadır. Bu neden dolayı bu konaklama çeşidi pek tercih edilmemektedir.

**Okul Kampüsünde Yurt Konaklama**
Bu konaklama çeşidini seçecek öğrenciler genellikle okulların kampüsünün içinde bulunan yurtlarda kalmaktadır ve öğrenciler bu yurtlarda 7/24 okul görevlileri tarafından kontrol edilmektedir. Okula yakınlığı, aktivitelere katılma oranından dolayı yurtdışı yaz okullarında en çok tercih edilen konaklama seçeneklerindendir. Bu konaklama çeşidinde öğrencilerin yaşayabileceği herhangi bir olumsuzluk okul yetkilileri tarafından anında müdahale edilebilmesinden dolayı kolaylıkla çözülebilmektedir.

Yurtdışı Yaz Okulları Hangi Ülkelerde?
Yurtdışı Yaz Okullarında gidebileceğiniz ülkeler;
İspanya, İngiltere, Malta, İrlanda, Kanada, Amerika, Almanya ve Fransa gibi ülkelerdir.


Yaz Okulları Ülke Seçenekleri

Yurtdışında Yaz Okulları

Yurtdışı yaz okulları; 7-17 yaş gruplarına ailelerin alabileceği en güzel karne hediyesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yurtdışı yaz okulları çeşitli ülke, şehir ve okul seçenekleri ile birlikte eğitim ile eğlenceyi birleştirerek öğrencilere eşsiz bir tecrübe sunmaktadır.

Almanya Yaz Okulu

Dünyanın en çok konuşulan dillerden biri olan Almanca'yı öğrenmek isteyen çocuklar okul döneminde bu konuda biraz zorlanabiliyor. Çocuklar yaz tatilinde de sadece eğlenmek isteyince aileler de çareyi Almanya yaz okullarından birinde bulmakta.

Amerika Yaz Okulu

Amerika yaz okulları, öğrencilere hem İngilizce öğretmenin hem de güzel bir yaz tatili geçirmelerinin dışında, dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencileri kaynaştırarak iletişim becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Fransa Yaz Okulu

7 yaşından 18 yaşına kadar olan çocuklar Fransa yaz okullarından birine kayıt olabilmektedir. 2 haftadan 8 haftaya kadar süren eğitimlerde öğrenciler, yaş gruplarına ve Fransızca bilgilerine göre sınıflara yerleştirilirler. Çocuklar bu okullarda haftada en az 15-20 saat ders alırlar.

İrlanda Yaz Okulu

Çalışanlar gibi sınav stresinden bıkan öğrenciler de yaz tatili hayali kurmakta ve o günün gelmesini beklemektedir. Çocuklarına hak veren ve iyi bir tatil dönemi geçirmelerini isteyen aileler aynı zamanda da iyi bir geleceğe sahip olmalarını ve İngilizce öğrenmelerini istemektedir.

İspanya Yaz Okulu

İspanya, Avrupa'nın en fazla turist çeken ve en güzel ülkelerin başında geliyor. Ülkenin resmi dili İspanyolca dünyada en çok konuşulan üçüncü dil olması ile de ayrıca bir öneme sahip bu yüzden İspanya yaz okulları her yıl 8 ile 16 yaş arası binlerce yabancı öğrenciyi kabul etmektedir.

İtalya Yaz Okulu

İtalya yaz okullarında eğitim 2-6 hafta arası ve 8-16 yaş arası çocuklara verilmektedir. İtalyanca seviyelerine göre sınıflandırılan öğrenciler kendi yaş grupları ile ders almaktadır.

Kanada Yaz Okulu

Huzurun ve refahın başkenti diyebileceğimiz Kanada'da yaz okulları hem eğitici hem de çocukların keyifli vakit geçirmelerini sağlar. Yüksek kaliteye sahip eğitim kurumları,tecrübeli eğitmenleri ile kendilerini dünya çapında ispatlamıştır.

Malta Yaz Okulu

Malta, Güney Avrupa'da yer alan ve 3'ü büyük, 2'si küçük olmak üzere 5 adadan oluşan bir ülkedir. 1964 yılında bağımsızlığını ilan eden Malta 150 yıl İngiliz sömürgesi altında kalmıştır. Malta, 2 resmi dile sahiptir; İngilizce ve Maltaca.

İngiltere Yaz Okulu

Dünya üzerinde en çok konuşulan dil İngilizcedir. İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler eğitimlerine küçük yaşlarda başlıyorlar. Genç yaşlarda dil öğreniminin çok daha kolay olduğu çeşitli bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmıştır.

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU