sliderslider

Neden Advice Yurtdışı Eğitim ile Kanada Dil Okulu? 

Advice Yurtdışı Eğitim, iyi bir geleceğe ve kariyere sahip olmak isteyen kişilere en doğru eğitime yönlendiren ve bu süreçte danışmanlık yaparak öğrencilerinin hedeflerine ulaşmasını sağlayan bir eğitim firmasıdır. Eğitim kalitesini ve müşteri memnuniyetini ilk sıraya koyan Advice Yurtdışı Eğitim bünyesinde geniş yurt dışı eğitim programlarını barındırır.
Bu eğitim programları arasında, özellikle İngilizcesini geliştirmek isteyen kişiler tarafından en çok tercih edilen seçeneklerden biri olan Kanada dil okulu da yer almaktadır. Yani Kanada’nın Toronto, Vancouver, Montreal ve Victoria gibi pek çok şehrinde kaliteli bir eğitim imkânı sağlayan Adviye Yurtdışı Eğitim, her bütçeye uygun olan yurt dışı eğitim programlarından faydalanmak isteyen kişiler için en uygun firmalarından biridir.

Kanada Dil Okulları Fiyatları Ne Kadar? 

İngilizcesini geliştirmek isteyen veya yurt dışında eğitim almak isteyen kişilerin ilk tercihlerinden biri, Kanada dil okulu eğitim programıdır. Eğitim alanında sunduğu fırsatların yanı sıra konaklama ve ek ücretleri kapsayan uygun ücretleri de pek çok kişinin bu programı seçmesinde etkili olmuştur.

Kanada dil okulu fiyatları, konaklama, ek giderler ve eğitim programının süresi gibi farklı etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir. Örneğin yurtta kalmayı tercih eden kişiler, aile yanında kalan kişilere kıyasla farklı ücretler öderler. Bu sebeplerden dolayı kesin bir fiyat bilgisi almak için sitemizde bulunan fiyat listesini inceleyebilir veya ücretsiz danışmanlık seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

Kanada'da Dil Eğitimi

Kanada, dil eğitimi almak için en ideal ülkelerden biridir. Dolayısıyla her yıl pek çok farklı ülkeden öğrenciler, eğitim almak için orada bulunan dil okullarına başvurur. Bu başvuru süreçleri hakkında daha fazla bilgi almak ve kabul şartlarını öğrenmek istiyorsanız, bize dilediğiniz an ulaşabilirsiniz.

Kanada Dil Okuluna Gitmek için Gerekenler Nelerdir? 

Kanada dil okuluna gitmek için gerekli olan en önemli şeylerden biri, bir dil okulundan aldığınız kabul mektubudur. Bu kabul mektubunu aldıktan sonra ise gerekli yerlere başvuru yaparak vizenizi alabilirsiniz. 

Kanada Dil Kursu Başvuruları Ne Zaman Yapılmalıdır? 

Kanada dil okullarına haftanın her pazartesi günü başlayabilmeniz mümkündür. Buna rağmen başvuracağınız okula ve programa bağlı olarak tarihler değişebilir. Aynı zamanda Türk vatandaşları için gerekli olan vize sürecini de göz önünde bulundurarak bir başlangıç tarihi seçmeniz gerekmektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı da web sitemizde yer alan danışmanlarla iletişime geçip bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kanada'da Dil Eğitimi Almanın Avantajları Nelerdir? 

Kanada dil eğitimi almak isteyen kişiler tarafından en çok tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Bunun başlıca sebeplerinden biri, Kanada’da hem İngilizce hem de Fransızca konuşulmasıdır. Bu da oraya dil öğrenmek için giden kişilere büyük bir avantaj sağlar. Bunun yanında, konuşma, okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye odaklanan kaliteli okulları, ekonomisi ve rahat yaşam koşulları da bu avantajlar arasında yer alır.

Kanada Dil Eğitimi Program Seçenekleri Nelerdir? 

Advice Yurtdışı Eğitim, Kanada’da dil eğitimi almak isteyen kişilere birbirinden kaliteli ve öğretici program seçenekleri sunmaktadır. Bu programlar arasında şunlar bulunmaktadır:
• Genel İngilizce 
• Yoğun İngilizce 
• Akademik İngilizce Programı
• İngilizce Sınav Hazırlık Eğitimi
Birbirinden farklı içeriklere ve amaçlara sahip oldukları için, bu programlar arasından seçim yaparken dikkatli bir şekilde araştırmalısınız. Bu sayede size en uygun olan seçeneği daha kolay bir şekilde seçebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Kanada Dil Okulu Çalışma İzni veriyor mu? 

Kanada, dil eğitimi alan uluslararası öğrencilere çalışma izni vermemektedir. 

Kanada Hem Çalış Hem Dil Öğren Programı Nedir?

Kanada Hem Çalış Hem Dil Öğren Programı, ya da İngilizce adı ile Work and Study, dil okulunda eğitim görürken aynı zamanda bir işte çalışıp para kazanmak isteyen kişilerin tercih edebileceği program Kanada hükümeti tarafından sunulmamaktadır.
Hem Çalış Hem Dil Öğren Programına başvurmak isteyen kişiler farklı ülkeler tercih edebilir ya da Kanada’da sertifika, kolej, üniversite eğitim programlarına bakabilirler.

Kanada Dil Okulu Vizesi

Kanada dil okulu vizesi, Kanada’ya dil öğrenmek için gitmek isteyen ve dil okuluna başvurup kabul edilen kişilerin çıkarması gereken bir vize çeşididir. Bu vizeye başvuru yapabilmek için öncelikle herhangi bir dil okuluna kabul edilmeniz ve davetiye almanız gerekmektedir. Daveti aldıktan sonra vize merkezlerine başvuru yapabilir ve vizenizi alabilirsiniz. Vize başvurunuz aşamasında Advice Yurtdışı Eğitim danışmanları vize dosyanızı hazırlayacaktır.

Kanada Öğrenci Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Kanada’da öğrenci vize başvurusu yapmak için şunları yapmanız gerekir:
-Kanada vize sisteminden email adresinize özel hesap açma işlemi gerçekleştirilir.
-Gerekli olan formlar doldurulur.
-Gerekli olan tüm belgeler taranarak sisteme yüklenir.
-Başvuru ücreti ödenir ve başvuru gerçekleştirilir.
-Parmak izi randevusu alınır ve parmak izi verilmek adına vize başvuru merkezlerine gidilir.

Kanada Öğrenci Vizesi Ücreti Ne Kadardır? 

Kanada vizesi ücretleri, alacağınız vize türüne bağlı olarak değişir. Örneğin, kısa süreli dil okulunda eğitim görecekseniz ödeyeceğiniz ücret 100 Kanada doları iken, uzun dönem öğrenci ücreti 150 Kanada dolarıdır. Bunlara ek olarak parmak izi ücreti (85 Kanada Doları) alınmaktadır. 

Kanada Eğitim Vizesi Türleri Nelerdir? 

Kanada’da okuyacak olan öğrencilere verilen farklı eğitim vizesi türleri bulunmaktadır. Bu vize türleri şunlardır:
• Kısa Dönem Kanada Öğrenci Vizesi Türü (SX-1) 
• Uzun Dönem Kanada Öğrenci Vizesi (S1 Öğrenci Vizesi)
• Quebec Öğrenci Vizesi
Başvurduğunuz dil okulunun eğitim süresine bağlı olarak yukarıda bahsedilen vize türleri arasından size en uygun olanı için başvuru yapabilirsiniz.

Kanada Öğrenci Vizesi Şartları Nelerdir? 

Kanada’da dil okulu okuyacaksanız ve bu yüzden de öğrenci vizesine başvurmayı düşünüyorsanız, sağlamanız gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartların başında, Geçerli İngilizce öğrenme sebebiniz, finansal kaynaklarınız, yurtdışı seyahat geçmişiniz ve eğitim geçmişiniz önem arz etmektedir. Vize almak dil eğitimi alacak kişilere göre değişiklik göstermektedir bu sebeple en doğru bilgi için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Kanada Öğrenci Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kanada öğrenci vizesine başvururken yanınızda bulundurmanız gereken belirli evraklar vardır. Bunlardan bazıları:
• Pasaportunuz ve ilk sayfasının fotokopisi
• Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalığınız
• Öğrenciler için öğrenci belgesi ve transkript
• Mezun olanlar için diploma
• 18 yaşından küçük olanlar için muvafakatname belgesinin aslı
• Erkekler için askerlik tecil veya terhis belgesi
Vize başvurusu sırasında başvuran kişiye bağlı olarak farklı belgeler talep edilebilir. Bu sebepten dolayı da danışmanınızla konuşup bu konu hakkında bilgi alabilir ve gerekli evrakları hazırlayabilirsiniz.

Kanada'da Yaşam Masrafları Nelerdir? 

Söz konusu yaşam masrafları olunca, Kanada öğrenciler için oldukça uygun bir ülkedir. Ülkede gerek ulaşım gerek eğitim masrafları konusunda öğrencilere pek çok indirim uygulanır. Bu sebepten dolayı da öğrenciler için çok uygun yaşam masraflarına sahip bir ülke olduğu söylenilebilir.
Kanada’daki yaşam masrafları, yaşadığınız şehre ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak değişebilir. Örneğin kiralar, Vancouver’da ve Ottowa’da farklıdır. Bu sebepten dolayı da yaşayacağınız şehri bütçenize uygun olacak şekilde seçmenizde fayda vardır.

Kanada Sağlık Sistemi Nasıl? Kanada'da Öğrenci Sağlık Sigortası Var mı? 

Sağlık sistemi ve sağlık sigortası, yeni bir ülkede yaşayacak olan kişilerin en çok merak ettiği konular arasında yer alır. Her ülkenin farklı sağlık sistemi bulunduğu için yeni bir ülkeye yerleşmeden önce araştırmanız gerekir.
Kanada’da sağlık sistemi tamamen devlet tarafından karşılanmaz. Bu sebepten dolayı da doktor ve hastane ücretleri bir öğrenci için masraflı olabilmektedir. Bu sebepten dolayı da Kanada’ya gitmeden önce sigorta seçeneklerinizi araştırmanız büyük bir önem taşır. Özel sigorta şirketleri ile iletişime geçerek öğrenci sağlık sigortanızı oluşturabilirsiniz.

Kanada'da Ulaşım Nasıl? Nasıl Seyahat Edilir? 

Kanada, ulaşım konusunda gelişmiş ve farklı imkanlara sahip bir ülkedir. Özellikle otobüs gibi toplu taşıma araçları toplumun her kesimi tarafından kullanılan yaygın bir ulaşım çeşididir. Bunun yanında bisiklet kullanımı da oldukça yaygındır.
Kanada’da toplu taşıma kullanan 18 yaşının üstünde olan öğrenciler, tek yönlü ve aylık olarak iki farklı indirimden faydalanabilirler. Ücretler öğrencilerin bulunacakları şehir ve eyalete göre değişiklik göstermektedir.

Kanada Dil Okulları Ücretsiz Danışmanlık
Advice Yurtdışı Eğitim, Kanada dil okullarına başvurmak isteyen kişilere, ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Başvurmak istediğiniz program hakkında bilgi almak, öğrenci vizesi çıkarmak, sağlık sigortası oluşturmak gibi pek çok konuda size yön veren ve yardımcı olan danışmanlarımıza sitemiz üzerinde bulunan iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.


 DEVAMINI OKU

Dil Okulları

Snow
Calgary Dil Okulları
Snow
Halifax Dil Okulları
Snow
Montreal Dil Okulları
Snow
Toronto Dil Okulları
Snow
Vancouver Dil Okulları
Calgary, sahip olduğu 1 milyonluk nüfusla Alberta eyaletinin en büyük kenti ve dünyanın en zengin bölgelerinden biri olarak kabul edilen Calgary-Edmonton bölgesinde yer alan bir şehirdir. Ünlü Kanada Kayalık Dağları'na 80 km mesafededir ve Calgary merkezi dağların eşsiz manzarasına sahiptir. Kayalık Dağlar üzerindeki ünlü turizm kasabaları Banff, Lake Louiseve Canmore'a olan yakınlığının yanında Calgary, turistlere sunduklarıyla da her yıl 4.5 milyon ziyaretçi çekmektedir. Turistik bir şehir olmasının yanı sıra Calgary eğitim olanakları bakımından da gelişmiş bir şehirdir. Bu bakımdan dil öğrenimi görmek isteyen pek çok öğrencinin ilk tercihi olmaktadır.

Calgary’a Ulaşım

Calgary’a Türkiye’den havayolu ile ulaşılmaktadır.  Kanada’ya yapılan aktarmalı veya aktarmasız seferler ile şehre ulaşılabilmektedir.

Calgary’de Ulaşım

Şehir içi ulaşım ağı ise oldukça gelişmiştir. Raylı sistem en güvenilir ulaşım ağıdır. Bunun yanında otobüs seferleri de oldukça iyi durumdadır. Bunların dışında bisiklet, taksi gibi diğer ulaşım alternatifleriyle, Calgary şehrinde ulaşım çok kolaydır.

Calgary’de Yaşam Masrafları

Calgary’de Kanada Doları kullanılmaktadır. Konaklama imkanları gelişmiş olup uygun fiyatlara konaklama seçenekleri mevcuttur. Şehirde alışveriş imkanları geniştir. Büyük ve küçük ölçekteki alışveriş merkezlerinden alışveriş yapılabilmektedir.

İklim Şartları

İklim açısından uygun bir iklime sahip olan Calgary şehri yılın çoğu zamanında günü güneş almaktadır. Yağmur ise genellikle bahar aylarında görülmektedir.

Sosyal Yaşam

Calgary sosyal bakımdan oldukça hareketli bir şehirdir. Mükemmel restoranları, birbirinden farklı müzeleri, kış sporları, hayvanat bahçeleri ve  alışveriş merkezleri ile ilginizi mutlaka çekebilecek bir çok şey bulabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Turistik bir şehir olan Calary’nin en meşhur gezilecek yerleri arasında Spruce Meadows, Heritage Park Historical Village, Fish Creek Provincial Park, Big Rock Brewery, Calgary Stampede, The Calgary Zoo, Prensin Adası Parkı, Bow River, Glenbow Museum, Calgary Pathway System, Calgary Tower, Stephen Avenue Walk, Conversation Sculpture gibi yerler bulunmaktadır.

Calgary, sahip olduğu 1 milyonluk nüfusla Alberta eyaletinin en büyük kenti ve dünyanın en zengin bölgelerinden biri olarak kabul edilen Calgary-Edmonton bölgesinde yer alan bir şehirdir. Ünlü Kanada Kayalık Dağları'na 80 km mesafededir ve Calgary merkezi dağların eşsiz manzarasına sahiptir. Kayalık Dağlar üzerindeki ünlü turizm kasabaları Banff, Lake Louiseve Canmore'a olan yakınlığının yanında Calgary, turistlere sunduklarıyla da her yıl 4.5 milyon ziyaretçi çekmektedir. Turistik bir şehir olmasının yanı sıra Calgary eğitim olanakları bakımından da gelişmiş bir şehirdir. Bu bakımdan dil öğrenimi görmek isteyen pek çok öğrencinin ilk tercihi olmaktadır.

Calgary’a Ulaşım

Calgary’a Türkiye’den havayolu ile ulaşılmaktadır.  Kanada’ya yapılan aktarmalı veya aktarmasız seferler ile şehre ulaşılabilmektedir.

Calgary’de Ulaşım

Şehir içi ulaşım ağı ise oldukça gelişmiştir. Raylı sistem en güvenilir ulaşım ağıdır. Bunun yanında otobüs seferleri de oldukça iyi durumdadır. Bunların dışında bisiklet, taksi gibi diğer ulaşım alternatifleriyle, Calgary şehrinde ulaşım çok kolaydır.

Calgary’de Yaşam Masrafları

Calgary’de Kanada Doları kullanılmaktadır. Konaklama imkanları gelişmiş olup uygun fiyatlara konaklama seçenekleri mevcuttur. Şehirde alışveriş imkanları geniştir. Büyük ve küçük ölçekteki alışveriş merkezlerinden alışveriş yapılabilmektedir.

İklim Şartları

İklim açısından uygun bir iklime sahip olan Calgary şehri yılın çoğu zamanında günü güneş almaktadır. Yağmur ise genellikle bahar aylarında görülmektedir.

Sosyal Yaşam

Calgary sosyal bakımdan oldukça hareketli bir şehirdir. Mükemmel restoranları, birbirinden farklı müzeleri, kış sporları, hayvanat bahçeleri ve  alışveriş merkezleri ile ilginizi mutlaka çekebilecek bir çok şey bulabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Turistik bir şehir olan Calary’nin en meşhur gezilecek yerleri arasında Spruce Meadows, Heritage Park Historical Village, Fish Creek Provincial Park, Big Rock Brewery, Calgary Stampede, The Calgary Zoo, Prensin Adası Parkı, Bow River, Glenbow Museum, Calgary Pathway System, Calgary Tower, Stephen Avenue Walk, Conversation Sculpture gibi yerler bulunmaktadır.

Montreal, Kanada’nın Quebec eyaletinde yer alır. Eyaletin en büyük şehri olan Montreal, Kanada’nın ikinci büyük kentidir ve ülkenin başkenti Ottawa’nın 190 km doğusundadır. Saint Lawrence ve Ottawa Nehirleri’nin birbirine karıştığı yerde olan Montreal Adası ayrıca bir liman kentidir. Nüfusu yaklaşık 4 milyon olan Montreal’de para birimi Kanada Doları’dır. Fransız mimarisinin yoğunlukta olduğu Montreal, dünyada Paris’ten sonra en fazla Fransızca konuşulduğu şehridir. Şehrin neredeyse tamamı Fransızca ve İngilizce konuşmaktadır. Montreal, gerek tarihi dokusu gerek şehir planlaması ile Kuzey Amerika’nın en Avrupa havasına sahip yeridir. Montreal, modern bir şehir olmasının yanı sıra yeşil bir kenttir. Montreal’de kış ülkenin diğer bölgelerine göre daha soğuk ve uzun geçmektedir.

Montreal’de Sosyal Hayat

Dünyanın en mutlu 10 ülkesinden biri ve en gelişimiş 11. Ekonomisine sahip olan Kanada’nın her yerinde olduğu gibi Montreal’de de huzur ve refah seviyesi oldukça yüksektir. Kışın çok sert geçmesine rağmen şehirde hemen her ay konserler ve festivaller düzenlenmektedir. Tarihi açıdan da önemli bir şehir olan Montreal’de sosyal hayat son derece hareketli ve eğlenceli geçmektedir.

Montreal’de Gezilecek ve Görülecek Yerler

Avrupai bir havaya sahip Montreal, Kanada’nın kültür başkenti sayılmaktadır. Böyle olunca Montreal’de gezilecek ve görülecek yerler de önemli oluyor. 1976’da Yaz Olimpiyatlarına ev sahipliği yapan Montreal’de, modern hayat kentin tarihi havasını hiç bozmamıştır. Bunu özellikle sanki Avrupa’nın küçük bir şehri havasındaki Eski Montreal’e gittiğinizde görecek ve hissedeceksiniz. Şehire adını veren Mont-Royal Dağı ise şehri tepeden izleyebileceğiniz bir nokta. Kışı çok soğuk geçen Montreal’de yerin altında bir şehir daha vardır. Kışın soğuklardan korunmak için inşa edilen Montreal Yeraltı Kenti’nde birçok AVM, mağaza ve kilise bulunmaktadır. Sanata çok önem veren Kanada’nın kültür başkenti Montreal’de Güzel Sanatlar Müzesi ayrıca görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Montreal Botanik Bahçesi, şehrin buluşmak noktası olan Place Jaquis Cartier, Kanada Demiryolu Müzesi ve Lachine Canal’ı kentin mutlaka gezilip görülmesi gereken yerleri arasındadır.

Montreal’de Ulaşım

Ulaşım bakımından oldukça gelişmiş olan Montreal’de 24 saat boyunca metro ve otobüs seferleri yapılmaktadır. Ayrıca kentte bisiklet kullanımı da bir hayli yaygındır. Günlük, haftalık ve aylık olarak bisiklet kiralayabilir ve düzgün bisiklet yolları sayesinde şehirde istediğiniz her yere ulaşabilirsiniz.

Montreal’de Dil Eğitimi

Montreal, İngilizce dil eğitimi için tercih edilen kentelerin başında gelir. Gerek yüksek eğitim kalitesi gerek ise huzur ve eğlence ortamı ile gözde bir yerdir. Birçok farklı kültürü içinde barındıran Montreal’de halk İngilizce’nin yanında Fransızca da konuşmaktadır ve bu da ikinci bir dil öğrenmek konusunda avantaj sağlamaktadır.


Gökdelenler Şehri Toronto;

Kuzey Amerika Ülkelerinden Kanada ya ait bir şehir toronto nerede? Ya da toronto hangi
ülkede? diye düşünenler için cevap vererek Toronto' nun konumunu belirtiyor haritalar. Toronto
Kanada’nın göçmenler tarafından yurt tutulan bir kentidir. Hindistan ve Arap Emirliklerinden yoğun
olarak göç almaktadır Toronto şehri. Kültür ve Toronto’da sosyal yaşam şartları buna göre gelişim
göstermektedir. Şehrin fazlasıyla kalabalık oluşu Toronto’da ulaşım olanaklarını zorlaştırmaktadır. Buna
rağmen çok gelişmiş raylı sistem ağına sahiptir. Trafik kalabalıktan etkilenmiştir. Ancak kalabalığın
sosyal yaşama katkısı ve kültürel gelişime desteği düşünüldüğünde trafik minik bir detaydır sadece.

Toronto Adaları Ve En Yüksek Kuleler;

Toronto’da gezilecek ve görülecek yerler listesi hazırlarken bu seçenekler fazlasıyla önemli
olacaktır. Bunların başında CN Tower gelmektedir. Bu kule gerçekten güzel manzaraya sahip ve görülesi
bir ihtişam sergilemektedir. Kuleye çıkarken yükseklik iki kademelidir siz isterseniz ikinci kademeye
devam ederek zirveden şehri kuş bakışı olarak seyretme şansına ulaşıyorsunuz. Diğer seçenek ise
Harbourfront kordona konumlandırılmış restoran, cafe, alışveriş mağazaları ve birçok seçeneğin
içerisinde bulunduğu bir kesimi kapsamaktadır. Kanada’da İngilizce ve Fransızca ana dil olarak kabul
görmesine karşı Toronto’da İngilizce en çok kullanılan dil olarak tercih edilmektedir. Toronto Adaları ise
başka bir görsel şölen oluşturmaktadır. Toronto Adaları birbirine bağlı olan 3 adadan oluşmaktadır ve
buralara ulaşım süresi oldukça kısadır. Casa Lama ise başka tarzda bir görsel olarak karşımıza
çıkmaktadır. Kanada'nın en büyük evi olma özelliğine sahip şatoyu andıran ev şuan da müze olarak
sergilenmektedir.

Yeni Bir Dil İçin Toronto;

Bir dil öğrenmeyi planlayarak seyahat edecek olanların aklındaki soru ise neden Toronto'da dil
eğitimi alınmalıdır? Bunun için geçerli ilk neden dünyaca ünlü kaliteli okulların Toronto’da
bulunmasıdır. Siz Toronto’da dil eğitimi almak için dünya standartlarında kaliteli eğitim alma ve
öğrendiğiniz bilgileri sosyal hayatınızda pratik etme şansına sahip olacaksınız. Daha uzun bir eğitim
seyahati planlayabilir hem ülkeyi daha iyi keşfedebilir hem de İngilizce konusunda kendinizi tam
anlamıyla geliştirebilirsiniz.

Vancouver, Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyinde bulunan Kanada’nın batısında Amerika’ya sınırı olan British Columbia eyaletinde bulunan bir şehirdir. Aynı zamanda pasifik okyanusuna kıyısı bulunmasından dolayı Kanada geneline göre daha ılıman bir iklime sahiptir.Vancouver Kanada’nın en büyük üçüncü şehri olmak ile birlikte dünyanın en çok yaşanılabilen şehirlerinin arasında gelmektedir.Vancouver’ da birçok farklı dil okulu bulunmaktadır. Vancouver dil okulları farklı sürelerde her bütçeye ve her seviyeye göre dil eğitimi programları sunmaktadır.

Vancouver’a Ulaşım ve Vancouver’da ulaşım

Vancouver’a ülkemizden direk uçuşlar gerçekleştirilmek ile birlikte aktarmalı uçuşlar ile de gidilmesi mümkündür. Direk uçuşlar ile Vancouver’a yaklaşık 14 saatlik sürede ulaşılması muhtemeldir. Vancouver'datoplu ulaşım genel itibari ile otobüsler ile sağlanmaktadır. Vancouver ulaşım konusundazone diye hitap edilen bölgelerle bölünmüştür ve gideceğiniz yere göre ücretlendirme yapılmaktadır. Sınırsız bir şekilde toplu taşıma araçlarını kullanmak isterseniz tüm gün boyunca geçerli kartları almanız sizler açısından daha ekonomik olacaktır.

Vancouver Sosyal Yaşam

Vancouver, doğal güzelliği ve hareketli sokakları ile ünlü bir şehirdir. Sanata önem veren bir şehirdir. Bu nedenle öğleden sonraları için tiyatrolar, müzik festivalleri ve spor oyunları gibi birçok etkinlik düzenlenir.Vancouver mutfağı pek çok lezzeti bir arada buluşturur. Dünyanın her yerinden restoran bulmanız mümkündür. Dünya mutfağına önem veren bu ülkenin en çok tercih ettiği mutfaklar İtalya, Meksika, İspanyol ve Uzakdoğudur. Vancouver'da vejetaryen restoranı bulmanız da mümkündür. Söz konusu alışveriş olduğunda ise bu büyük şehirde her şeyi bulmanız mümkün. LonsdaleQuay ve Pacific CentreVancouver'ın en büyük ve ünlü alışveriş merkezleridir.

Vancouver Görülecek Yerler

Vancouver, Dünyaca ünlü Whistler kayak merkezinde günübirlik veya hafta sonu gezileri için kolayca gidilebilecek bir yerdir. Bunların yanı sıra VancouverMuseum, Anthropologie müzesi, Vancouver Sanat Galerisi, ChineseCulturalCentre müzesi, VancouverCivic tiyatrosu ve TheStanleytiyatrosu Omnimax 360° sinema salonu gibi Vancouver’da pek çok gezilmesi ve görülmesi gereken yer mevcuttur.

Neden Vancouver'da Dil Eğitimi Alınmalıdır?

Ülkede İngilizce konuşulması ve bu alandaki diğer ülkelere göre daha ekonomik bir ülke olması Vancouver'da dil eğitimi konusunda avantaj sağlamaktadır. Alanında başarılı olan birçok okulu içinde barındıran Vancouver'da dil eğitimi almak doğru ve ayrıcalıklı bir tercihtir.

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU