sliderslider
Dil Okulları | Ülkeler

Yurtdışında Dil Okulları

Yurtdışı Dil Eğitimi Hangi Ülkelerde Var?

Yurtdışında deneyimlenecek farklı eğitim seçenekleri mevcut. Lisans ve yüksek lisans gibi üniversite eğitimlerinin yanında yurtdışında dil okulları da en çok tercih edilen eğitimlerden bir tanesi. Yurtdışında dil eğitimi hangi dilde olursa olsun iletişim becerilerini, samimi ve eğlenceli bir ortamda güven ve akıcılık yaratmaya odaklanarak geliştirir. İletişimsel bir yaklaşımla, öğrenciler çeşitli 'gerçek yaşam' durumlarında dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini geliştirirler.

Öğrenilmek istenen dilin resmi olarak konuşulduğu bir ülkede dil eğitimi almak, o ülkede faaliyet gösterme ya da daha fazla araştırma ya da sınav hazırlık kurslarına devam etme konusunda size güven ve beceri kazandıracaktır. Yurtdışı dil okulları Avrupa’dan Amerika’ya Asya’dan Avustralya’ya kadar farklı kıtalarda ve ülkelerde bulunuyor.

Yurtdışında dil eğitimi Almanya, Amerika, Avustralya, Dubai, Fransa, Güney Afrika, İngiltere, İrlanda, İspanya, İtalya, Japonya, Kanada, Malta ve Çin’dir.

Almanya Dil Okulu

Almanca, dünyanın önde gelen kültür dillerinden biri ve en çok konuşulan dillerin arasında da ilk sıralarda yer almaktadır. Almanya, Avusturya başta olmak üzere Belçika ve Fransa’da çok konuşulan dillerin arasındadır. Türkiye için yurtdışı dil okulları arasında en çok tercih edilen ülkelerden biri Almanya’dır. Bunun en büyük sebeplerinden bazıları Almanya-Türkiye arasındaki ilişkiler, Almanya’nın Türkiye’ye yakın olması ve dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olması söylenebilir.

Amerika Dil Okulu

Amerikan aksanının ve Amerikan İngilizcesinin, İngiliz İngilizcesine karşı dünya üzerinde daha çok kabul edildiği su götürmez bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Amerika dil okulları; hayatın herhangi bir alanında İngilizce konuşma ve yazma becerisine sahip olmak isteyen adaylar için sunmuş olduğu çeşitli dil eğitimi programları ile öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Amerika’nın birçok bölgesinde dil okulları bulunmaktadır. Amerika’da İngilizce eğitimi; dil okullarının yanında bazı Amerikan üniversiteleri tarafından da verilmektedir.

İngilizce dünyada ortak olarak kullanılan ve ikinci dil olarak en çok tercih edilen bir dildir. Bu sebeple yurtdışında dil okulu olarak ilk akla gelen ülkeler arasında ilk sırada hiç kuşkusuz Amerika gelmektedir.

Avustralya Dil Okulu

Güney Yarım Kürede bulunan, farklı bir iklime ve coğrafyaya sahip Avustralya yalnızca iyi derecede bir dil eğitimi ile değil ama yüksek yaşam standartları ile adından söz edilen bir ülkedir. Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen kişilerin çalışma izni de elde edebiliyor oluşu Avustralya’yı cazip kılan bir diğer önemli etkendir. Avustralya dil okulları genel itibari ile Sydney, Melbourne, Brisbane, Peth gibi şehirlere yayılmıştır.

Dubai Dil Okulu

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Abu Dhabi’den sonra en büyük ikinci emirliği Dubai’dir. Dubai’de halkın büyük bir çoğunluğunu yabancı vatandaşlar oluşturur. Yurtdışında dil okulu olarak İngilizce dil eğitimi alacağınız ülkelerden Dubai’de haftada 20 saat yarı zamanlı çalışma izni de elde ediliyor.

Fransa Dil Okulu

Fransızca dili dünya üzerinde yaklaşık 200 milyon insan tarafından kullanılmaktadır. Fransızca Fransa dışında Lüksemburg, Belçika, İsviçre, Monako ve Kanada’nın bazı bölgelerinde ve eski Fransız sömürge ülkelerinde kullanılmaktadır. Bunun yanında moda, edebiyat, eğitim ve ticaret anlamında da Fransızca dünyada en çok konuşulan dillerin arasındadır. Paris, Nice ve Montrepiler gibi şehirler Fransızca dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkeler arasındadır.

Güney Afrika Dil Okulu

Yurtdışı dil okullarının bulunduğu ülkelerden biri de Güney Afrika Cumhuriyeti’dir. Ülkenin sahil şeridi boyunca uzanması, Türk öğrenciler için ekonomik okul masrafları ve yaşam giderlerini bulundurması, eğitim ile turizmi bir arada sunabilmesinden dolayı İngilizce dil eğitimi için Türk öğrencilerin ilgisinin arttığı bir lokasyon olarak ön plana çıkmaktadır.

İngiltere Dil Okulu

Yabancı dil olarak bütün dünyanın ortak dili olarak kabul edilmiş İngilizce, en çok insanın konuştuğu ve bir o kadar da insanın öğrenmek istediği dil olmuştur. Bu konuda İngilizcenin doğmuş olduğu İngiltere; hayatın herhangi bir alanında İngilizce konuşma ve yazma becerisine sahip olmak isteyen Türk adaylar için, Türkiye’ye olan yakınlığı ve İngiltere dil okullarının sunmuş olduğu birçok program sayesinde en çok tercih edilen ülkelerin arasına girmiştir.Bournemouth, Brighton, Eastbourne, Tourqay, Londra, Manchester, Liverpool gibi şehirler yurtdışı dil okullarının İngilizce dil eğitimi için bulunduğu lokasyonlardır.

İrlanda Dil Okulu

İrlanda’da İngilizce eğitim vermek için kurulmuş dil okulları genel itibari ile İrlanda’nın Dublin şehrinde bulunmaktadır. İrlanda’da 100’ü aşkın İngilizce dil okulu bulunmaktadır. Dil okullarını denetleyen bir kuruluş da kurulmuştur ve bu sebeple yüksek standartlarda eğitim verilmektedir. İrlanda’da dil eğitimi almak isteyip 25 hafta ve üzeri dil okullarına kayıt yaptıracaklara çalışma izni vermesi ile öğrencilerin bu gibi firmalarda çalışma imkanı bulabilirler. Bunların yanında İrlanda’da dil okuluna giden öğrenciler hizmet ve turizm sektöründe de çeşitli işlerde çalışmaktadırlar.

İspanya Dil Okulu

İspanya’da dil eğitimi almak İspanyolca öğrenmek isteyen insanlar için harika bir seçenektir. Yurtdışında dil okulları arasında İspanya, dil eğitimi almak isteyen öğrencilere kaliteli eğitimin yanında, sosyal ve kültürel anlamda birçok seçenek sunmaktadır. İspanya dil okulları genel itibari ile Madrid, Barcelona, Valencia, Malaga, Granada gibi şehirlere yayılmıştır.

İtalya Dil Okulu

Yurtdışı dil okullarından bir diğeri İtalya’dır. İtalya’da İtalyanca dil eğitimi alınabilir. İtalya dil eğitimi alacak kişilere tarih ve modernliği bir arada sunmaktadır. İtalya’daki dil okulları genellikle Roma, Floransa, Milano gibi şehirlere yayılmıştır.

Japonya Dil Okulu

Japonya’daki yurtdışı dil okulları öğrencilere farklı amaçlara yönelik olarak uzun ve kısa dönemli olmak üzere çeşitli kurs seçenekleri sunar. Japonya’da dil eğitimi alabileceğiniz bazı bölgeler; Nagoya, Fukuoka, Tokyo ve Kyoto’dur.

Kanada Dil Okulu

Kanada’da dil eğitimi vermek adına kurulmuş yurtdışı dil okulları genel itibari ile Toronto, Vancouver, Montreal, Victoria ve Calgary gibi şehirlere yayılmıştır. Bu şehirlerden Toronto ve Vancouver en popüler destinasyonlar olarak öne çıkmaktadır.

Malta Dil Okulu

Yurtdışında dil okullarının bir diğeri Malta’da bulunur. Malta’da İngilizce dil eğitimi alırken aynı zamanda yarı zamanlı çalışma izni de elde edilebilir. Malta’da ki dil okulları genel itibari ile Sliema ve StJulians da toplanmıştır. Bunun yanında Gozo ve başkent Valetta’da da dil okulları bulunmaktadır. Türkiye’ye 2.5 saatlik uçuş mesafesinde olması, Schengen vizesi ile eğitim sonrasında öğrencilerin Avrupa’yı gezme ve vize kolaylıklarıgibi imkanlara sahip olmasından dolayı İngilizce dil eğitimi almak isteyenlerin en çok tercih ettiği ülkelerden olmuştur.

Çin Dil Okulu

Çinceyi öğrenmenin en etkili yönetimi ise Çin dil okullarından eğitim almaktan geçer. Çince öğrenmek sanıldığı kadar zor değildir. Çin dil okulları kullanmış oldukları pratiğe dayalı eğitim sistemleri, çağdaş sistemler ve ileri seviyede ki dil öğrenme teknikleri ile dil eğitimi alacaklara dil öğrenme başarısını garantilemektedir. Çin yaşam masraflarının Türkiye’ye oranla da düşük olması Çince öğrenecek Türk öğrencilerinin artmasına neden olmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Yurtdışında dil eğitimi için öncelikli şart yurtdışında bir dil okuluna kayıt olmaktır. Okul kayıt sürecinde farklı ülkeler ve farklı okullar için farklı prosedürler geçerli olduğu için gerekli olan belgeler çeşitlilik göstermektedir. Bunun yanında pasaport ve vizeye sahip olmak yurtdışında dil eğitimi almak için en gerekli şartlardandır.

Vize alabilmek için her ülkenin gerekli gördüğü belirli kriterler bulunmaktadır. Vize uygunluğu ile ilgili Advice Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak danışanlarımıza büyük bir destek sunuyoruz.

Yurtdışı dil eğitimi ile ilgili bir diğer merak edilen konu ise dil okulu fiyatlarıdır. Yurtdışı dil okulu fiyatları kişilerin dil okulu tercihlerine göre değişkenlik göstermektedir. Gidilecek ülke ve burada geçirilecek süre, program yoğunluğuna bağlı olarak dil eğitimi fiyatları belirlenir.

Bu fiyatlar gidilecek ülkenin para birimine göre hesaplanır.

Yurtdışı dil eğitimi fiyatları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için Advice Yurtdışı Eğitim Danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışı dil okuluna kayıt olmak isteyenler için Advice Yurtdışı Eğitim her zaman yanınızda.

Okula kayıt olmak, vize için evrakları hazırlamak gibi konular bazen oldukça karmaşık olabiliyor. Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen kişiler için yurtdışı eğitim danışmanlığı firmaları okul kaydının yapılması, okul ile iletişimin sürdürülmesi ve vize evraklarının doğru ve tam olması konusunda eğitim alacak kişilere büyük bir kolaylık sağlıyor.

Yurtdışı dil eğitimi almak için bireysel olarak da başvuru yapılabilir. Ancak bu konuda profesyonel şekilde çalışan acenteler elbette ki bu yolda karşılaşılacak sorunlarla çok daha kolay bir şekilde başa çıkabilir ve hatta bir problemle karşılaşılmasına gerek kalmadan yurtdışı dil eğitimine gitmeleri için kişilere büyük bir destek sağlar.

Dil öğrenmek için yurtdışına gitmek dil öğrenmek için en etkili yöntemlerden biridir. Dil öğrenmenin en kolay ve etkili yolu öğrenilen dilin pratik edilmesidir. Yurtdışına giden kişiler öğrendikleri dili pratik etmek zorunda kaldıkları ve günlük hayatta bu dile maruz kaldıkları için çok daha hızlı ve kalıcı olarak öğrenirler.

Bunun yanında dil kursu ile yurtdışına gitmek için ilk ön koşul vize sürecidir. Her ülkenin vize için gerekli gördüğü koşullar farklılık göstermektedir. Gidecek olan kişilerin bu kriterlere uyması yurtdışında dil eğitimi almak için en önemli olan kriterlerdendir.

Bu, herkesin kişisel tercihine göre değişkenlik gösterecek bir soru. Öncelikle hangi dilin öğrenilmek istendiği önemli. İngilizce için İngiltere ve Amerika başta olmak üzere Malta, Dubai ve Avustralya gibi ülkeler tercih edilebilir. Almanca öğrenmek için Almanca, Fransızca öğrenmek için Fransa, İtalyanca öğrenmek için İtalya tercih edilebilir. Ayrıca Advice Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Çince ve Japonca dillerini öğrenmek isteyen kişiler için Çin ve Japonya’da da okul anlaşmalarımız bulunmaktadır.

Profesyonel ve genç bir ekiple, dünyanın dört bir yanında eğitim ile ilgili yenilikleri ve gelişmeleri takip ederek danışmanlık yapıyoruz. Siz de yurtdışı hayalinizi gerçek kılmak isterseniz bizimle iletişime geçerek ilk adımı atabilirsiniz.


 DEVAMINI OKU


Dil Okulları

Almanya
Amerika
Avustralya
Dubai
Fransa
Güney Afrika
İngiltere
İrlanda
İskoçya
İspanya
İtalya
Japonya
Kanada
Malta

Dil Okulu Programları

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU