SİZİ ARAYALIM  

Lee Academy

Boston, Massachusetts’ de 1890 yılında kurulmuş en köklü özel bir okuldur. Boston şehir merkezine90 dakika, New York şehrine 2,5 saat uzaklıktadır. Okulda 6. sınıftan 12. sınıfa kadar sınıflar yeralmaktadır. 6 ve 8. sınıf Middle School (İlköğretim), 9 – 12 arası ise Upper School(Lise)  olarakadlandırılır. MacDuffie mevcut durumda 280 i aşkın öğrenci sayısı  ve  en fazla 12 kişilik sınıfları ileövünür. Her 6 öğrenciye bir öğretmen denk gelecek şekilde tüm eğitim teknolojilerini kullanarak eğitimverir. Okulda l %48 Amerikalı %52 yabanci şeklinde benzersiz bir öğrenci karışımına sahiptir. Diğereyaletlerden ve farklı 19 ülkeden gelen yabancı öğrenciler kampüste bulunan iki yurtta kalırlar.

Okul bir dine bağlı değildir. MacDuffie School’ un eğitim misyonu bütün öğrencilerin zihinselalışkanlıklarını yüksek etik standartlara gelmesini sağlamak ve kendi kişisel ve zihinsel alışkanlıklarınıiş yaşamından ziyade dünyadan sorumlu, etkin ve ahlaki  bireyler olmaları için teşvik etmek olan sıkıbir Üniversite Hazırlık okuludur.

 Boston ve New York şehir merkezlerine yakınlığı ile harika lokasyonu, Teknolojik donanımı, internetebağlı akıllı tahtaları, ferah sınıfları, özel güvenlik sistemlerinin kurulu olduğu korunaklı yurtları, harikaspor salonları, spora önem vermesi, özel sporcu bursları ile öğrencilerini ayrıca desteklemesi, devkütüphanesi, Boston ve New York’a düzenlediği gezileri, öğrencilerine verdiği eğitim bursları ile 120yıldır eğitim veren Amerika Birleşik Devletlerinin en yüksek standartlara sahip eğitim kurumudur. 

Ayrıca İngilizce düzeyi düşük olan adaylar için ESL (İngilizce Hazırlık) sınıfları vardır.  Öğrenciler Lise9. Sınıftan itibaren İngilizce, Tarih, Matematik, Fen Bilimleri, Dünya Dilleri, Sanat alanlarında yoğuneğitim alırlar. Mezuniyet için öğrencilerin İngilizce, Matematik (Cebir 1 ve 2 ile Geometri), Dünya Dilleri,Tarih (ABD tarihi dahil) ve Laboratuvar Bilimleri ve Sanat derslerini başarı ile geçmeleri gerekmektedir.Sanat Dalları arasında Çizim, Boyama, Heykel, Grafik Tasarım, Mimarlık ve İç Mimarlık, Dans, Tiyatro,Müzik yer almaktadır. MacDuffie` de ayrıca öğrenci kulüpleri ve organizasyonları da son dereceyoğundur. Satranç, Münazara, Kiwanis Key, Matematik, Öğrenci Kültür Birliği (SCA), Masa TenisiKulübü bunlar arasındadır. Öğrencilerin yapabileceği spor dalları arasında ise Badminton, Baseball,Basketbol, Cross Country, Dövüş Sanatları, Kayak ve Snowboard, Futbol, Voleybol, Tenis yeralmaktadır. MacDuffie’ de öğrencilere özel 3 yayın bulunmaktadır. Magnet (okul gazetesi), Magnolia(yıllık), Unicorn (edebi makaleler) 

MacDuffie mezunları Amerika`nın en iyi üniversitelerinde okumaktadır. Harvard, UC Berkeley,Hamilton, Emory, Brown, Cornell, Northwestern, Stanford, UMass, Tufts, John Hopkins…Sadecebazılarıdır! Sene içerisinde 2 farklı dönemde eğitime başlamak mümkündür. Bunlar Eylül ve Ocak aylarıdır.Öğrenciler MacDuffie’ de yurt konaklamada kalırlar. Yurtlar tek, çift ve üç ya da 4 kişilik odalardadır.