SİZİ ARAYALIM  

Pickering College

Pickering College 1842 yılında Kanada’nın Ontario eyaletinde kurulmuştur. Okul kuruluşundan itibaren akademik başarıyı yakalamak anlamında öğrencilerine çeşitli akademik programlar sunmaktadır.

Pickering College’da verilen eğitim seviyesi ilköğretim 7. Sınıf ile lise 12. Sınıfa kadar uzanmaktadır. Okul yatılı ve gündüz okulu olarak öğrencilerine hizmet vermektedir. Pickering College Newmarket şehrinde 17 hektar genişliğe sahip arazinin üzerine kurulmuştur. Pickering College öğrenci kapasitesi 400 öğrencidir. Bu durumda öğrenci başına düşen öğretmen sayısını oldukça artırmaktadır. 

Pickering College dünya üzerinden pek çok uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır ve hali hazırda İngilizce dil bilgisi yeterli olmayan öğrenciler için İngilizce destek (ESL) dersleri de Pickering College tarafından öğrencilerine sunulmaktadır.
Pickering Colege’da verilen dersler;  Sanat, İşletme, Kanada ve Dünya Coğrafyası, Bilgisayar Bilimleri İngilizce, Beden Eğitimi, Matematik, Bilim, Sosyal Bilimler, Teknoloji olarak ana başlıklarda toplanabilir.

Okul bünyesinde öğrencilere İngilizcenin dışında 2. Bir dil öğrenme şansı da sunulmaktadır. Bu diller Mandarin Çincesi, Fransızca ve İspanyolcadır. Öğrenciler öğrenmek istedikleri dilleri eğitim süreleri boyunca seçmeli ders olarak seçebilmektedirler.

Pickering College bünyesinde öğrencilerin yönelmek istedikleri alanlara yönelik ayrı ayrı dersler verilmektedir. Öğrenciler kendilerini geliştirmek istedikleri alanlara göre bu derslerden seçim yapıp alanlarında başarılı bireyler olmak yolunda hızla ilerlemektedirler.

Uzmanlık dersleri ;  Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Girişimcilik Çalışmaları, Muhasebe, Bilgisayar Bilimi, Felsefe, Antropoloji, Psikoloji ve Sosyoloji, Ses Yapım, Kinesiyoloji olarak sıralanabilir.

Pickering College’da yatılı olarak eğitim almak istemeyen öğrenciler için ise aile yanı konaklama seçeneği sunulabilmektedir.
Advice Study Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Pickering College ve bir çok lisenin Türkiye’de ki temsilciğini yapmaktadır. Aynı zamanda Advice Study Abroad Yurtdışı Eğitim Okul başvurularının yapılması, gerekli evrakların toparlanması, vize danışmanlığı, uçak bileti danışmanlığı gibi bir çok konuda ücretsiz danışmanlık vermektedir.