sliderslider

Dil Okulu seçerken nelere dikkat edilmeli?

Dil Okulu seçerken nelere dikkat edilmeli? | Adviceyed

Yabancı dil öğrenmek için yurtdışında dil okulu tercih etmek dili öğrenmenin en doğal ve etkili yolu kabul ediliyor. Peki, dünya çapında binlerce okulun bulunduğu böyle bir ortamda hangi okulu seçeceğinize nasıl karar vereceksiniz? İşte sizin için derlediğimiz dikkat edilecekler listesi;

Eğitim süresi: Dil öğrenmek için ne kadar vaktiniz var?
3 ay, 6 ay ya da 1 sene.
Eğitim süresi ve vaktiniz seçeceğiniz okulu belirlemede önemli bir etkendir.
Dil seviyeniz ve hedeflediğiniz dil seviyesi okul ve eğitim süresini seçmenizi kolaylaştırabilir.
Yabancı dil sıfırdan öğreniliyorsa eğer kısa sürelerde çok iyi bir performans alınamayacağı unutulmamalıdır.
Orta ve uzun vadeli yabancı dil okulları bu anlamda daha verimli sonuçlar almanızı sağlar.

Eğitim lokasyonu;
İngilizce öğrenmek için neredeyse dünyanın her yerinde dil okulu bulabilirsiniz. Ancak Japonca, Çince gibi spesifik dillerde eğitim alacağınız ülke ve şehir önem taşıyor. Öte yandan İngilizce öğrenirken de eğitim anlamında kalite vadeden, kalitesini ispatlamış yerleri seçmekte fayda var. Gittiğiniz ülkenin ana dili ve eğitim dili birbirinden farklı olabilir. Bu çoğu zaman avantaj sağlar; hem İngilizce hem de ülkenin yerel dilini öğrenirsiniz. Ancak kısa süreli bir eğitim şansı varsa eğitim ve ülke dilinin aynı olması ekstra öğrenme hızı sağlayabilir.

Program içeriği: Yabancı dilinizi kullanacağınız alanda başarılı olmak için doğru program seçmelisiniz. Örneğin sınava hazırlanmak amacıyla gittiğiniz dil okulunda genel İngilizce programını tercih etmeniz istenilen sonucu vermez. İş, eğitim, genel, turistik ve benzeri biçimde kategorize edilen dil programları, seçim yapmanızı kolaylaştırıyor. Dil seviyeniz ve dili öğrenme amacınızı göz önünde bulundurarak programları incelemeli ve size uygun olanı seçmelisiniz. 

Okul ücretleri: Yabancı dil öğrenimi için ayırdığınız bütçe ile okulların dönemlik, yıllık bütçelerini karşılaştırmanız önerilir. Orada kalacağınız süre boyunca okul ve sosyal yaşam masraflarını karşılama kapasitenize göre seçim yapmanız ideal olacaktır. Çokça seçenek olduğundan bütçenizi sarsmayan bir dil okulu bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yaşam koşulları: Dili öğreneceğiniz ülke, şehir alışık olmadığınız bir kültüre sahip olacaktır. Gideceğiniz ülkenin yaşam koşullarını, kültürünü araştırmak seçiminizi etkileyebilir. Ancak yeme – içme anlamında zengin bir mutfağın sizi bekleyeceğini bilmelisiniz. Sadece yaşam koşulları farklılık gösterebilir. Önceden bilgi sahibi olup hazırlıklı gitmek işinizi kolaylaştırır.


Blog Yazılarımız

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU