sliderslider

Hem Gezip Hem de Dil Öğrenmek mümkün!

Hem Gezip Hem de Dil Öğrenmek mümkün! | Adviceyed

Work and Travel ya da kısaca WAT programı, öğrencilerin hem çalışıp hem de farklı ülkelerde gezmesini içeren bir programdır. Bu programda öğrenciler yaz sezonunda bulduğu işlerle bir yandan çalışıp para kazanıyor diğer yandan seyahat ediyor, yeni kültürler tanıyor, kıtalararası arkadaşlıklar kuruyor, kişisel becerilerini keşfediyor ve daha birçok yeniliğe adım atıyorlar. Yurtdışında parasız kalmadan gezmenin mümkün olduğunu gösteren WAT programı, çeşitli koşullar içeriyor. WAT programına uymayan kişiler ise üzülmesin! Zira kısa, orta ve uzun vadeli yabancı dil kursları sayesinde öğrenim ve geziyi sürdürebilirsiniz. Öğrenci olma zorunluluğu olmadan tamamen özgür biçimde gezerken öğreneceğiniz, öğrenirken gezeceğiniz dil okulu programları, eğlenceli bir dönemin kapılarını aralıyor.

Yabancı dil öğrenmek için gittiğiniz ülkedeki şehri zaten oranın yerleşik halkı gibi bir süre sonra keşfetmiş olacaksınız. Ülkedeki diğer şehirleri ise okulun turları ya da arkadaş grubunuzla birlikte keşfe çıkabilirsiniz. Bazen gerçek bir turist gibi sokakları gezmek, sokaklarda kaybolmak, yeni yerlerde yeni kişilerle etkileşim kurmak dil okulundan daha kalıcı bir etki sunabiliyor. Elbette siz dil okulunu yabana atmayın yine de! Neticede dili tüm yönleriyle öğrenmek için sokaklar tek başına yetmez. Okuldaki dil programının tadı nasıl başkaysa sokaklardaki dil ve coğrafik keşifler aynı oranda eğlenceli. Yurtdışında herhangi bir ülkede dil öğrenmeye gidebilirsiniz. Bu ülkeyi nasıl yaşayacağınız, yaşayacağınız şehri nasıl ele alacağınız aslında tamamen size kalmış durumda. Eğitim süreci boyunca sadece okula odaklı olabileceğiniz gibi bir yandan okula gidip diğer yandan her fırsatta sosyalleşmeye ve gezmeye çıkabilirsiniz.

Hem gezip hem öğrenmek istiyorsanız WAT ya da dil okuluna bağımlı değilsiniz. Hedeflediğiniz ülkeye giderek birkaç ay orada kalıp mevcut dil seviyenizi daha ileri seviyelere sosyalleşerek, gezip tozarak taşıyabilirsiniz. Unutmayın ki dili yerinde öğrenmek kendi ülkenizdeki en iyi kursta öğrenmekten bile daha etkilidir. Birçok gezgin dil becerilerini gezerek öğrenmeye borçlu. Yeni bir dil öğrendikten sonra ikinci ve üçüncü dilleri öğrenmek çok daha kolay hale geliyor.


Blog Yazılarımız

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU