sliderslider

Kanada CO-OP programları

Kanada CO-OP programları | Adviceyed

Co-Op, Kanada’da hem eğitim alıp hem de çalışabileceğiniz bir programdır. Öğrencilerin hem eğitim hem de iş tecrübesi edinmesini sağlayan maaşlı stajın ve eğitimin birleştirildiği bir sertifika programıdır. Co-Op Kanada’da en çok tercih edilen programlar arasındadır.

Kanada Co-Op programlarına katılabilmesi için öğrencinin genelde orta-üstü seviyede İngilizce dil yeterliliğine sahip olması istenmektedir. Bununla birlikte Co-Op programını sunan Kanada’daki özel kolejler de kendi sınavlarını yapabilmektedir. İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrenciler Co-Op programı öncesinde, ihtiyaçları sürecince dil eğitimi programına katılıp, yeterli seviyeye ulaştıktan sonra Co-Op programına geçiş yapabilirler.

Co-Op programları genellikle işletme, bilişim, dijital pazarlama, grafik tasarım, yönetim, turizm, IT-yazılım gibi alanlarda eğitim veren ve sektöre yönelik iş imkanı sunmaktadır.  Eğitim süresi seçilen programlara göre değişkenlik gösterir. Co-op programlarında öğrencilerin gittiği andan itibaren çalışma izinleri bulunmaktadır. Bu çalışma izni eğitim sürecinde part-time haftalık 20 saat olurken, tatillerde ve staj sürecinde full-time haftalık 40 saattir. 

Özellikle öğrenciler son dönemlerde çalışma izni ve Kanada’nın sunmuş olduğu diğer avantajlardan dolayı yoğun bir şekilde Kanada’da sertifika programlarını tercih etmektedir.


Blog Yazılarımız

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU