sliderslider

Kanada'da Lise Eğitimi Almanın Avantajları

Kanada'da Lise Eğitimi Almanın Avantajları | Adviceyed

Lise eğitimini yurtdışında almak günümüzde birçok insanın yapmadığı tasarladığı ya da yaptığı bir şeydir. En çok eğitim alınmak istenen ülkelerin başında Kanada gelmektedir. Bu yazımızda Kanada lise eğitim sistemi, Kanada’da lise okumanın avantajlarını bulabilirsiniz.

1. Kanada Liseleri MEB Onaylıdır
Kanada'da liseler Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olduğundan dolayı siz Kanada’da liseyi bırakıp Türkiye’ye dönseniz bile aldığınız dersler MEB tarafından sayılır ve kaldığınız yerden sene kaybı yaşamadan eğitime devam edebilirsiniz. Bu bakımdan Kanada devlet liseleri Türkiye’deki devlet liselerine bir alternatif olarak değerlendirilebilir.

2. İngilizce Seviyesinin Düşük Olması Önemli Değildir
Kanada lise eğitim sisteminde aynı Türkiye’deki gibi hazırlık sınıfları yer almaktadır. Bu yüzden İngilizce seviyesi düşük olan öğrenciler hazırlık sınıflarında yabancı dil eğitimlerini alarak İngilizce seviyelerini geliştirebilir ve Kanada lise eğitimine hazır hale gelebilirler. Buna rağmen bazı öğrencilerin kafalarında “Acaba hazırlık eğitimi yeterli olur mu?” gibi sorular olmaktadır. Kanada İngilizce konuşulan bir ülke olduğu için, bulunduğunuz süre içinde sadece okulda değil her yerde  İngilizcenizi geliştirme imkanına sahip olacaksınız.

3. İstediğiniz Zaman Başlama İmkanı
Kanada’da lise eğitimi alabilmeniz için mutlaka 9.sınıftan başlama gerekliliği bulunmamaktadır. 10’dan 12.sınıfa kadar öğrenci kabul edilmektedir. Eksik olan dersler telafi edilebilmektedir. Bu bakımdan Kanada’daki devlet liseleri ve özel liseler birçok avantajlı özelliğinin yanında esnektirler.

4. İngilizcenin Yanında Ekstra Dil Öğrenme İmkanı
Kanada’da bulunan bir çok lise İngilizcenin yanında öğrencilerine seçmeli olarak İspanyolca, Çince, Fransızca gibi ek bir dil eğitimi verilebilir ve böylece öğrenciler İngilizcenin yanında farklı dil veya dilleri öğrenme imkanı elde edebilirler.

5. Kanada Üniversitelerine Giriş Kolaylığı
Kanada’daki üniversitelere girebilmek için IELTS, TOEFL, referans mektubu gibi şartlar öne sürülmektedir. Ancak Kanada’da lise eğitimi aldıktan sonra üniversiteye başvuru yapmak kabul şansını oldukça arttırmaktadır. Bürokratik engellere takılmadan hızlıca ve kolaylıkla üniversitelere kayıt işlemleri yapılabilmektedir. Ayrıca Kanada’daki lise eğitimini tamamlamak Kanada’daki üniversitelere olduğu kadar dünya çapında diğer üniversitelere de giriş imkanını kolaylaştırmaktadır. Çünkü Kanada lise diplomaları dünya genelinde kabul görmektedir.Blog Yazılarımız

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU